Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki ideigle...

Miért van az, hogy aki ideiglenesen munkanélküli, azt lenézik?

Figyelt kérdés

Aki meg eltartott, hosszú időn át, arra felnéznek, irigylik.

Egy hete sincs, hogy elvesztettem a munkám (előtte állandó munkaviszonyom volt, nem hébe-hóba dolgoztam), erre mindenhonnan jön, hogy "Húzzá má el dolgozni", meg "Arra még nem gondoltál, hogy csökkentsd a kiadásaid?"

Akik meg hosszútávon eltartottak, azokra meg mindenki, hogy "Na, ez pokoli jó nő lehet" meg "Ajj, de irigylem, de jó neki"


Mi ez a kettős mérce?


2015. nov. 24. 09:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz szitu. Én úgy lettem munkanélküli, hogy utána kb 6 év hiábavaló próbálkozás után kiderült h lesz babánk, már feladtuk ezt is, de úgy látszik lement a munkahelyi stressz :) És hát persze bepróbálkoztam még rögtön akkor interjúkkal, de nem vettek fel. Sajnos az én családomban is közmegvetés tárgya aki nem dolgozik, mivel nagyon nehéz családi helyzetben nevelt fel minket anyukánk.

De érdekes h írod ezt a kettős mércét, én úgy látom 10-20-30 éve nem dolgozó feleségeket is ugyanúgy megvetik, és hosszútávon én sem tudnám azt az életet élni: kell vmi ami leköt szellemileg, meg amitől van egy tartása az embernek, arról nem is beszélve hogy mindig gondolni kell a jövőre is, megtakarítás stb.

2015. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!