Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Faterom alkoholista! Hogy...

Faterom alkoholista! Hogy tudnám rávenni, h abbahagyja?

Figyelt kérdés
Próbáltam már több módszerrel is!!! De sehogy nem tudtam rávenni...!
2008. szept. 13. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
szerintem ha ő nem szánja el magát,akkor sehogy.Apósom is alkesz,többször volt már kórházban is,de semmi változás:(
2008. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Öntsd ki az italokat a mosdóba.

Kérdezd meg tőle, hogy mennyire fontos neki az élete. Szeretné-e látni az unokáit és játszani velük? Mert ha így folytatja, nem biztos, hogy lesz rá lehetősége.

A rehabilitáció tényleg csak akkor működik, ha ő is elszánja magát. De azért utána lehetne érdeklődni, hogy milyen lehetőségek vannak a közeletekben. (kórházak, ilyesmik..)

2008. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem zárd ki minden éjjel, amíg egyszer nem részegön jön haza.. Ha tényleg ilyen durva a helyzet:)
2008. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha több évtizede iszik,annyira megszokta a szervezete,hogy semmi nem hat rá sajnos.Apósomnak áprilisban született az első unokája,a második novemberben fog.Pedig mondták a dokik,hogy ha így folytatja,meg fog halni.:(

Szerintem beszélj vele őszintén,hogy szereted,meg a jövőről.Hátha.

2008. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
rá kéne venni,hogy elmenjen egy leszoktató táborba vagy beültessék a bőre alá a chipet,amitől rosszul lesz,ha ráiszik. Valamilyen olyan pillanatát kéne elkapni,amikor rosszul van és józan és akkor lenne jó beszélni vele
2008. szept. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbálj meg vele elbeszélgetni, amikor "tiszta", ha van benne alkohol, úgyis csak a maga mondókáját fogja hajtogatni. Amíg ő be nem látja, hogy beteg és segítségre van szüksége, sajnos nem lehet kezdeni vele semmit (hiába öntöd ki az italt stb, akkor majd megissza máshol...).Nekem irtó nehezen, de sikerült rávennem az apámat, hogy kérjen segítséget. Szorítok, hogy neked is sikerüljön!
2008. szept. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló vagyok. Megkaptam az e-mailt, de addíg bénáztam, míg kitöröltem válaszolás helyett:(. Szóval én próbáltam mondogatni neki, hogy még annyi értelmes dolgot tudna csinálni az életben, amire így nem marad esélye. Meg hogy nekem még szükségem lenne rá, de csak józanul. Hogy soha nem fogja látni az unokáit felnőni, de még megszületni sem. Hogy én vagyok a "gyerek", nekem lenne szükségem s segítségére az életben, arra, hogy tudjam, hogy bármikor számíthatok rán, nem pedig nekem kellene aggódnom őmiatta. És hogyha komolyan gondolja, én mindenben mellette állok és segítek neki végigcsinálni. De ami tényleg fontos, be kell látnia, hogy beteg!!! Az én apám is mindíg azzal jött, hogy ő nem alkoholista, bármikor abba tudná hagyni, ha akarná. Mondtam, ok, csak "poénból" próbáljuk ki, bizonyítsa be csak 2 napig. De ha úgy érzi, hogy mégsem megy, akkor ismerje be, hogy ez nem normális...és nem ment a 2 nap!

Szóval, hosszú menetre készülj, de ha sikerül, nagyon megéri! Én már végső elkeseredésemben azt is mondtam neki,hogy ilyen formában nincs rá szükségem, és szokjon hozzá a gondolathoz, hogy kiszállok az életéből!

Kitartás!!!

2008. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az utolsó válaszoló vagyok. Csak érdeklődnék, van-e valami fejlemény?
2008. szept. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!