Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engednek a szüleim...

Miért nem engednek a szüleim sehova?

Figyelt kérdés
El szoktam menni discoba barátnőimmel de utána olyan beszólásokat kapok tőlük,pedig semmi okuk rá!!!! Mindig évekig egész gimi alatt tűrtem h nem mehetek sehova...majdnem kitűnő voltam,de se bulik se pasik semmi!!S úgy érzem elpazaroltam az életem,semmmi sem olyan mint amilyennek szerettem volna,s ezért elhatároztam eljárogatok bulizgatni! De állandóan figyelik mikor jövök haza,s utána nagyon csúnyán beszélnek velem!!! Pedig nem vagyok már kislány múltkor volt a 20.szülinapom,amit elmentem megünnepelni előző este és másnap meg sem köszöntöttek....annyira rosszul esett!! mit csináljak?
2008. szept. 14. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, arról van szó, hogy nagyon féltenek, és így jön ki rajtuk a feszültség az átaggódott éjszakák miatt. De meg kell érteniük, hogy most már pláne nem tarthatnak kordában, hogy bőven elmúltál 18 éves. Azt persze mondd el nekik, hogy hova mégy, kb. mikor mégy haza, ill. h késel hívd fel őket, vagy küldj nekik sms-t - de tájékoztatás és nem engedélykérés szintjén! Azért fontos, hogy tudják, hol vagy, hogy ne aggódjanak, és lássák, hogy tiszteletben tartod az ő érzéseiket, igyekszel őket megnyugtatni. Még jobb, ha ismerik a barátaidat, segíthet, ha rájönnek, rendesek, és vigyáztok a buliban egymásra. Magyarázd el nekik, hogy fontos Neked a társaságba járás, ismerkedés -de inkább ne tégy nekik szemrehányást az "elpocsékolt" évek miatt, amiért korlátoztak! Ami volt, elmúlt, és végülis Te sem "lázadtál fel" hamarabb, egy ideig tűrted. (És ha mondjuk tanultál stb. akkor nem is volt ez elpocsékolás minden értelemben.) Csak akkor mondd el, hogy ez mennyire rosszul esett, ha végképp nem használ semmi. Inkább arra kéne helyezni a hangsúlyt, hogy attól, hogy eljársz bulizni, még a szerető gyerekük maradsz, és fontos Neked, hogy ne nehezteljenek Rád.

De ha arról van szó, hogy menthetetlenül begyöpösödött, maradi gondolkodásúak, és a szeretet sem teremt hidat a 2 külön világ közt, akkor nehezebb dolgod van. Nem tudom, tanulsz, dolgozol? Ez esetben függetlenedni kéne tőlük, albérletbe költözni, hogy ha nehezebben is, de élhesd as saját életed. Olyat is tudok, aki -még tanult és nem tudptt függetlenedni- ilyen esetben (már jóval 18 fölött) a nagyszüleihez költözött, mert érdekes módon velük jobban kijött, mint a szülőkkel.

Üdv

Hypathia

2008. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess el velük egy nyugisabb napon, hogy nem vagy már kislány, tudsz magadra vigyázni. Gondolom féltenek mert sok rosszat hallani ami a diszkókban megy. Mondd el hogy nincs miért aggódniuk mert te normálisan viselkedsz, nem drogozol, stb.

Viszont ha nem tudsz hatni rájuk akkor költözz el. Egy barátnőm is azért ment koleszba mert 23 évesen sem engedték el sehova, és még meg is verték, lekurvázták ha későn ment haza, pedig sose csinált olyat amivel ezt kiérdemelte volna. Nem tudom mit képzelnek az ilyen szülők... Ha nálad is hasonló a helyzet, akkor a legjobb megoldás a költözés.

2008. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem ez kamu kérdés.

Egyébként meg: ha 20 évesen ilyen problémáid vannak, azon már inkább csak pszichológus tud segíteni - vagy egy megértő társ. Először inkább társat keress (ne a diszkóban!) - és ha nem jön össze, akkor menj pszichológushoz.

Jól érzed, hogy elpazaroltál az életedből pár évet - bár mondjuk a jó tanulás nem pazarlás.

2008. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos sok szülő valósággal irigykedik a gyerekére, mert ő még sokkal korlátozottabban élt fiatal korában, akkoriban a fitalalok kevésbé jártak el bulizni, sé nem nagyon ittak, kevésbé éltek szexuálsi életet, stb., nem ez volt, mint most (a mostani állapotnak meglehet szintén a hátulütője, de ez nem jelentkezik mindenkinél, és tagadhatatlan előnye, h az ember választhat) és ha korán családot is alapított, végképp nem élhette ki magát, ha erre igénye is lett volna - és frusztrálja, hogy a gyereke szabadabb próbál lenni. Persze az ilyet nem hasznos a fejükhöz vágni!!! Joggal esne nekik rosszul. Amúgy meg nem tartom logikusnak - nagyon szomorú, hogy ő annak idején korlátozva volt, de jobb lesz, ha a gyerekére is megpróbál hasonló sorsot kényszeríteni???

Érdekes, mert ismerek olyan szülőket is, akik néha eljárnak a gyerekeikkel discóba vagy rockkoncertre, -olyanok is, akik fiatal korukban ezt nem tehették meg- és ezt mindenki jófej dolognak szokta tartani.

H.

2008. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdés...még akkor se ha szerinted ez elképzelhetetlen!!!! Elég maradiak a szüleim,s számos doogról elég furán gondolkodnak!!! Tesómmal is ezt csinálták de ő 21 évesen itthagyta őket,de mivel még 1 évem van a suliba ez egyenlőre lehetetlen!!S nem hinném h szükségem van pszichológusra...fel tudom magamba dolgozni csak néha nehéz!!! Köszi a válaszaitokat!!
2008. szept. 14. 13:40
 6/10 anonim válasza:
46%

Nekem nincs eféle problémám, mert akármennyire is különösen hangzik, sokkal jobban leköt engem egy kulturális program (Szüreti napok, bornapok, falunap) vagy szabadprogram (városi séták, gasztronómia) mint az eféle idióta részeges csajozós bulik. Ezekre a helyekre barátokkal megyek, egyáltalán nem érdekelnek a koncertek, szórakozóhelyek, éjszakai bulik, az ivás és így tovább. Szüleimnek is elmondtam azt mi köt le, és megegyeztünk, hogy telefon van nállam, X időpontban hazajövök, és X adott helyen tartózkodok. Ja és haverokkal szeretek menni. Csajok kizárva, és nem vagyok meleg!


Azért féltenek téged, mert te is a mások példáját akarod követni. Mert mindenki már ezt csinálja! Buli,buli,pia,buli,éjszakázás,buli,szex,pasizás/nőzés, szex, buli, ivás. Megmerem kockáztatni hogy a hellyel van a bajuk, ha sátorozni akarnál akkor még reggel 7ig is elengednének...


Egy szingli fiú (19)

2008. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem azért akarok menni mert ez meg az megy!! Hanem mert a hétköznapi rohangálás,tanulás utá jól esne néha kikapcsolodni!! A bnőimmel tölteni pár órát....ez olyan nagy kérés?!A barátaimat ismerik..sztem nem velük van baj!!! S az utolsó válaszolónak nem szoktunk inni..csak beszélgetni táncolni!
2008. szept. 14. 14:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs értelmes magyarázat, hogy féltenek, meg ilyenek csak duma. Felnőtt ember vagy, húsz évesen nehogy már a szülők mondják meg, hogy mit csinálj meg mit nem. Ha úgy érzed, jelenleg csak pazarlod az életed, akkor tegyél ellene. El kell fogadniuk, hogy nagy vagy már. És ezt mond meg nekik is.
2009. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi h irtál!!!
2009. márc. 2. 12:10
 10/10 fryle válasza:
Itt az idő tudsz angolúl? Most vedd meg a repülő jegyet és meny az államokba! legalább is én igy fogok!
2012. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!