Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz valóban nem boldogít?

A pénz valóban nem boldogít?

Figyelt kérdés

Szegényen nőttem fel, nem is igazán ismerek mást. Pár hónap volt az életemben, amikor emberi körülmények közt éltem, de annak már vége sajnos.

Kb 15 ezer Ft-m van magamra a következő fél évre. Ha sikerülne is munkát kapnom, lakbér, rezsi, kaja, megtakarítás, és talán 2-3000Ft marad fenn, ami épp nem kell sehová.

Szeretnék már jó ideje új csizmát, pár ruhát, de örülök, ha samponra meg fogkrémre telik.


Engem mondjuk jelenleg igenis boldogítana...


2015. dec. 8. 20:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy ne boldogítana? A pénz a problémák megoldására szolgál. Ki az, akit nem tölt el örömmel, amikor megold valamilyen problémát?
2015. dec. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Minekután a pénz igen erősen tud javítani az ember életminőségén, ezért de, a pénz igenis boldogít. Persze azért ez is relatív, mert mondjuk egy többszörös multimilliomoshoz hozzávágsz egy millió forintot, nem biztos, hogy vág rá bármilyen arcot, de egy majdnem éhező családban karácsony előtt ennyi pénz borzasztó nagy örömöket okozhat. Szerintem.

Btw: szegénység és egyéb tényezők miatt sajnos nekem sokszor kellett hiányt szenvednem alapvető dolgokban. Voltak olyan éveim, amikor össz-vissz egy nadrágom volt, 2-3 bugyim és 1-2 felsőm. Még egyetemista vagyok, így elméletben ilyen dolgokra több pénzem nincsen, de lett egy barátom, akinek az édesanyja nagyon szeret engem és elhalmoz mindenféle ruhaneművel. Számomra az az érzés, amikor reggel felkelek és nem kell ugyanazt a rongyot felhúznom, amit tegnap meg tegnapelőtt, hogy nem kell majd' mindennap kézzel kimosnom a fehérneműm, mert a hét mindennapjára jut tiszta - felbecsülhetetlen. És a lényeg: miből vannak ezek a ruhák? Pénzből! Engem boldogít.

2015. dec. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
"És a lényeg: miből vannak ezek a ruhák? " Pénzbugyi.
2015. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

Mit ér a pénz,egészség nélkül?

Nem sokat.

Bár a mai Magyarországban a kettő nagyon is összefügg sajnos...

Nincs az az összeg,ami a szerető családot, a normális emberi kapcsolatokat pótolni tudná.

Igen,talán ez a lényeg.

2015. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

8-as: attól függ kihez viszonyítod...

Aki ugyanolyan betegséggel egy magyar elfekvőben tengődik és a halálon kívül semmilyen megváltásra nem számíthat, az bizony nagyon boldog lenne ha hirtelen megkapná Stephen Hawking vagyonát és legalább az utolsó évei szépen telnének, neki már az álom, hogy a kicserélik alatta a pelenkát egyből ha kel, és nem kell órákig ugyanabban ülnie.

2015. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
A pénz nem boldogit, de a tárgy amit veszel belőle az igen.
2015. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%

"Inkább sírok a jachtomon, mint egy ladában"

Hazudik, aki szerint nem boldogít.

2015. dec. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A boldogság a belső harmóniát jelenti és független az anyagiaktól. A hindu jógik egy erdőben egy farúd tetején fél lábon állva is kiválóan érzik magukat. Ebben a földhöz ragadt életben a pénz legfeljebb az anyagi függetlenséget s gondtalanságot jelenti, de az nem azonos a boldogsággal. Nézd meg Diána hercegné életét: anyagilag gondtalan volt és ezzel együtt boldogtalan is. De a legtöbb dúsgazdag családban is rendre vannak hasonlók.
2015. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én egy idézetet alakítok most át:

Pénzzel nem sokra mész, de pénz nélkül semmire se mész.

2015. dec. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%
Kíváncsi lennék, hogy ez ugyanaz a kérdező e, aki 5 hónapot dolgozott, aztán már gazdagnak érezte magát, utána meg a barátnőjére irigykedett mert neki van pénze, aztán meg már azt kérdezte mi értelme a luxusnak :D
2015. dec. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!