Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti értitek anyám logikáját?...

Ti értitek anyám logikáját? Miért nem ehetünk soha friss kenyeret?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy falun élünk, itt nem lehet válogatni, ide a legolcsóbb kenyeret hozzák a boltba, ami frissen is épphogy csak ehető, másnaposan pedig olyan száraz, hogy meg lehet fulladni tőle.

Tehát anyám megveszi a kenyeret, hazahozza és beteszi a fagyasztóba, hogy azt majd másnap együk meg. Minden nap másnapos kenyeret kell enni, hiába fagyasztja le, attól még ugyanolyan szar.

Tegnap mikor hozta haza a kenyeret vágtam belőle egy szeletet, és mint egy idióta, habzó szájjal üvöltözött, hogy majd holnap megeszed a tegnapelőtti kenyeret. Ha pirítóst akarok enni, akkor meg előbányászik 4-5 napos kenyeret, hogy az pirítósnak tökéletes lesz, holott undorító, olykor penészes is...

Ti értitek ezt a logikát? Miért nem lehet soha friss kenyeret enni? Olyan válaszokat nem kérek, hogy más megenné a száraz kenyeret is.



2015. dec. 11. 15:32
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
29%
az ilyen kenyeret csak akor lehet szeletelni ha kicsit kiszárad, vagy kicsit fagyott
2015. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
92%
Pont ugyanez volt nálunk is, én se értettem, ne akard megérteni. Vannak ilyen emberek.
2015. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%
Ez fura. Azt még értem, hogy van egy pici régi kenyér, jön a nagy új, de akkor még együk meg a teljesen jó régit (anyám ilyen volt, csak sajna túl hamar vett új kenyeret, így kvázi mindig öreget evett. én nem, s be se szólt érte)... De így aztán véglépp semmi értelme. A régi kenyér igénytelenebbeknél max. mehet fasírtba vagy morzsának. Ismerem az ilyen kenyeret, már frissen se jó, én nem is vennék olyat. Nem nehéz kenyeret sütni, ami 5 naposan is ehető (tovább sosem maradt meg tizensok év alatt). Persze kenyér nélkül is simán lehet élni, szerintem is érdemes, de most nem ez a téma.
2015. dec. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
39%
Tényleg beszéld rá apádat h kenyérsütő gépet vegyen anyádnak Karácsonyra.
2015. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
92%
Ez katonasagban volt bevett szokas, bar anyad aligha volt katona. A modszer lenyege, hogy a regibol feleeannyit nem eszel meg, mimt amennyit a frissbol tudnal. Ezen sporol. Hat eleg smucig dolog, de ez van.
2015. dec. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
84%

"Nagyon nagyon putris istenhátamögötti kis faluban élhettek, ha még ételhez sem juttok."

Hát nem tudom, én Pesten élek, de itt is vannak olyan kenyerek, zsömlék, hogy a 2 percre kiveszed a zacskóból már keményre is szárad.


Mondjuk ezt a logikát én sem értem, hogy ha minden napra van friss kenyér akkor miért nem minden nap frisset eszik. A lefagyasztásnak akkor van értelme, ha 2-3 kenyeret vesz az ember a hétre.

2015. dec. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
67%

azért nem értitek a logikát, mert nem olyan családban (gondolom én) nőttetek fel, mint a kérdező anyja.

az én anyám dettó ugyan ez.

mondjuk ő nem fagyasztja le csak ritkán, de állandó jelleggel a 2-3 napos kenyeret eszi, holott minden nap veszek friss igazi teljes kiőrlésű valódi kovásszal készült pékárukat.

de nem, ő csak azért is a fonnyadt szikkadt gagyi spáros szeletelt kenyérnek mondható valamit eszi.

én meg eszem a friss ropogós pékárukat.

na már most én tudom hogy miért ilyen, anno a szülei (nagyszüleim) a II. VH alatt rengeteget nélkülöztek, aztán ugye ez beleidegződött a szokásaikba, hogy a száraz kenyeret is meg kell enni, és a háború után ezt a szokást a gyerekeikbe (pl anyámba) is beleerőltették.

nálunk azért eszi anyám a száraz kenyeret mert ezt szokta meg.

ő is elmegy, vesz rendes friss kenyeret, fogja berakja a spájzba és eszi a 2-3 napos szikkadt szart, majd ha elfogyott akkor eszi a szintén szikkadt bontatlan szeletelt kenyeret, (közben vesz megint egy csomaggal, és elrakja a spájzba) de a tudat benne van, hogy van otthon kenyere.

2015. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj,de ilyen beteg dolgot még nem halottam,hogy másnapos,meg penészes kenyeret etet meg veletek.Édesanyádnál valami nem százas!
2015. dec. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
85%
Az én anyám is ugyanezt csinálja! Csak mi nem fagyasztjuk le. Úgy szeretem a friss kenyeret, de sose lehet enni. :( Nem értem...
2015. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
84%
Te, én ezt a gondot nagyon egyszerűen megoldnám. Egy fél kiló kenyér nem egy nagy összeg, annyira szerintem még a zsebpénzből is telik. Elmennék én is a helyedben minden nap, vennék friss kenyeret, megenném reggelire-vacsira, anyukád meg egye a fagyasztott penészeset, ha neki az jól esik.
2015. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!