Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti értitek anyám logikáját?...

Ti értitek anyám logikáját? Miért nem ehetünk soha friss kenyeret?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy falun élünk, itt nem lehet válogatni, ide a legolcsóbb kenyeret hozzák a boltba, ami frissen is épphogy csak ehető, másnaposan pedig olyan száraz, hogy meg lehet fulladni tőle.

Tehát anyám megveszi a kenyeret, hazahozza és beteszi a fagyasztóba, hogy azt majd másnap együk meg. Minden nap másnapos kenyeret kell enni, hiába fagyasztja le, attól még ugyanolyan szar.

Tegnap mikor hozta haza a kenyeret vágtam belőle egy szeletet, és mint egy idióta, habzó szájjal üvöltözött, hogy majd holnap megeszed a tegnapelőtti kenyeret. Ha pirítóst akarok enni, akkor meg előbányászik 4-5 napos kenyeret, hogy az pirítósnak tökéletes lesz, holott undorító, olykor penészes is...

Ti értitek ezt a logikát? Miért nem lehet soha friss kenyeret enni? Olyan válaszokat nem kérek, hogy más megenné a száraz kenyeret is.



2015. dec. 11. 15:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként tényleg nem tudom, miből lehet az a kenyér, ha 4 nap alatt megpenészesedik a fagyasztóban (???)

Nálunk az a logika, hogy a "régi" kenyér fogyjon el mielőtt megromlik, ne álljon tovább, ezért kell azt enni.

2015. dec. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
6%

Offtopic:


Aki lefagyasztja: mennyi idő után enged ki? és nem lesz vizes egyáltalán? Gondolom légmentesen becsomagoljátok.

2015. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
27%
Én csak szeletelt kenyeret fagyasztok, és csak pirítósnak fogyasztom már utána.
2015. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
76%

én régebben fagyasztottam kenyeret, még kora reggel megvettem frissen ropogósan, és azonnal beraktam a fagyasztóba.

jól jön mikor nincs itthon kenyér, vagy a vasárnapi zárva tartás miatt nem tudok vasárnap elmenni ha épp elfogyott.

persze nem minden nap, 2-3 havonta ha éppen szükség volt rá.

mindenképp jól be kell csomagolni, hogy ne vegye át a hűtőszagot, ha lehet teljesen légmentesen, és a lényeg hogy tök frissen kell lefagyasztani.

aztán kiveszed kicsomagolod és pár óra alatt kienged.

ha minőségi kenyeret vettél, akkor miután kiolvadt ugyan olyan friss ropogós lesz.

mondjuk én azóta vettem egy kenyérsütőgépet, meg mindenféle jófajta kenyérlisztet, és kb ugyan annyi idő alatt megsüti a gép mint ha a fagyasztóból venném ki és megvárnám még kiolvad.

így már felesleges fagyasztgatnom.

2015. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
67%

#27: Erről mondjuk eszembe jutott az, hogy gyerekkoromban a száraz, ropogós kiflit ettem :D Odavoltam érte, mivelhogy ropogott... A kifli szárazon sem kemény, ellentétben a kenyérrel, bár nekem a kenyérhéj is roppantul tetszett szárazon (a bele pedig sehogyan sem, mivel az nem ropog, csak puha vagy száraz). Szóval azért egyéni ízlések is vannak.

No persze a rosszabb minőségű kenyér többnaposan, az üt... Brrr. S persze frissen se jó, meg nem enném semmiképp.

2015. dec. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
45%
Ha legközelebb kiveszitek a fagyot kenyeret a fagyasztóból, akkor tedd be sütőbe, de csak akkor, ha alufóliában van lefagyasztva. Isteni, ropogós friss kenyér lesz belőle. Anyukám 13 éves koromig munkanélküli volt, és ha maradt kenyér ő is lefagyasztotta, de nem csak simán felengedte, hanem így csinálta meg. Hát én azt vártam, hogy mikor "süt" kenyeret. Az öcsémmel imádtuk, tényleg, mintha frissen sült volna. :) Egy próbát megér.
2015. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem dobd ki a felesleges kenyeret, mikor nem figyel! :D
2015. dec. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!