Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamam temetésén en mint unoka...

Mamam temetésén en mint unoka kinek kell részvétet nyilvanitanom?

Figyelt kérdés

Mamanak van testvére ,kereszt gyerekei ,annak gyerekei, meg minden fele más rokon akiket nem is ismerek.

Nekik en kell vagy ok fognak nekem?

En mint unoka mit csináljak hova álljak?



#Reszvet
2015. dec. 21. 23:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Neked nem kell részvétet nyilvánítani. Valószínűleg neked sem fognak. A szüleid mellé állj.
2015. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Te családtag vagy, szóval maximum neked nyilvánít majd részvétet az összes többi "kívülálló".

Neked más rokonnak sem kell mondani semmit...legalábbis nálunk nem szoktak.

Állni előre szoktak a családtagok. Keresd a többi rokont és álljál együtt velük.

2015. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Koszonom
2015. dec. 21. 23:19
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Te a gyászoló rokoni körhöz tartozol, a szüleid mellé (vagy ha nincsenek, mamád testvére mellé) állsz, neked kondoleálnak. Szokás a ravatalozóban az érkező rokonnak szenteltvízzel meghinteni a koporsót ill. a halottat, ha nyitott koporsóban van. A közeli rokonok (te is az vagy) a koporsó mellett, kétoldalt állnak.

Legegyszerűbb, ha odaállsz valaki mellé, akit ismersz, vagy együtt mentek, és utánzod.

2015. dec. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
A családtagjaid mellé állj, az első sorba, mivel ti vagytok a legközelebbi hozzátartozók. A részvétnyilvánítás szokás kérdése is, szintén a közeli hozzátartozóknak szoktak, (tehát te pl. közelebbi vagy, mint egy keresztgyerek), de van ahol a család a szertartás végén kéri, hogy részvétnyilvánítás helyett a megjelentek csak helyezzék el a virágot a síron.
2015. dec. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

"Volt szerencsém" már nagyszülő és szülő temetésén is részt venni. Unokaként a rokoni oldalon anyuék mögé beültettek az egyik olyan rokon mellé, akivel napi szinten tartjuk a kapcsolatot. Ő fogta a kezem, néha megsimogatta a hátam, a lényeg, hogy vigasztalt, mert nagyon szerettem a meghalt nagyszülőm és egyik pillanatról a másikra halt meg, így rendesen elbúcsúzni se tudtunk. De a kérdésre a válasz, semmilyen "szerepem" nem volt a síráson kívül.


Szülő halálakor viszont már első sorban álltam és nekem is részvétet nyilvánítottak.

2015. dec. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

itt az a szokás, hogy a temetés végén egy sorban állnak a hozzátartozok és mindenkit végig puszil a -tomeg-..a legkisebb unokát is.

oszintén..ez a legrosszabb része..mikor mindenki a nyakadba ugrik sirva..és félorán keresztul csak a pusziosztás megy.

2015. dec. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
87%
Kerdezo. Neked senkinek:)
2015. dec. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked senkinek sem kell.
2015. dec. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
Mint utólag megtudtam, az elején lehet kérni a paptól, hogy a végén monfja, hogy a család nem kér részvét nyilvánítást... A nélkül is rosszul éreztem magam, de mikor 4-5. Piros orrú láthatóan náthás beteg soha nemlátott vénasszony jött pusziszkodni én egyszerűen elsétálltam...
2015. dec. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!