Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamam temetésén en mint unoka...

Mamam temetésén en mint unoka kinek kell részvétet nyilvanitanom?

Figyelt kérdés

Mamanak van testvére ,kereszt gyerekei ,annak gyerekei, meg minden fele más rokon akiket nem is ismerek.

Nekik en kell vagy ok fognak nekem?

En mint unoka mit csináljak hova álljak?



#Reszvet
2015. dec. 21. 23:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked fognak részvétet nyilvánítani mivel közeli hozzátartozód.
2015. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
10-es, telibetalalt a neved! Jo nagy paraszt es bunko vagy.
2015. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem bunkóság, amit a 10-es írt.


Nálunk is lehet kérni, hogy mellőzzék a részvétnyilvánítást és szokták is kérni.

Senkinek nincsen szüksége arra, hogy soha nem látott vénasszonyok jöjjenek ölelgetni. Érdekes, ha most ennyire fontos, akkor míg élt miért nem keresték?

Vagy ha ennyire közeli viszonyban vagyunk, hogy ölelgetnek, akkor miért nem látta "Paraszt leszek" soha se őket.

2015. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Neked senkinek nem kell most részvétet nyilvánítanod.Ők fognak esetleg neked.Majd temetés után(de van, aki már előtte is) odamegy és részvétet nyilvánít.Aki meg nem, az nem.Nem kötelező, de illik.
2015. dec. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
12-es, szerencséd van, mert úgy látszik, neked még nem halt meg senkid, akit szeretsz. Nagyim temetésén én úgy ki voltam borulva, hogy pont nem érdekelt, ki milyen, általam nem ismert falusi illemszabályt vár el tőlem, és később vissza is hallottam, hogy nem felelt meg a viselkedésem valami távoli rokon bácsinak, aki aztán terjeszteni kezdte, hogy bunkó vagyok. Na, gondoltam, nem véletlen, hogy nagyim egyedül velük nem tartotta a kapcsolatot az egész széles rokonságból...
2015. dec. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az meg a másik, hogy minek kell külön részvétet nyilvánítani? Ha már elmész a temetésre, akkor kifejezed a részvétedet. Minek egyenként odamenni és a gyászolónak 100x meghallgatni, hogy "Részvétem/ Sajnáljuk/ jó ember volt". Ez olyan mintha 100 még beléd rúgnának. Erre kinek van szüksége.


Jobb is hogy lehet kérni ezt, hogy nem kérünk részvétnyilvánítást.

2015. dec. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!