Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!A sógornőmről (párom nővére) van szó. Korábban nem volt felhőtlen vele a viszonyom, túlságosan bele akart látni a dolgainkba, a magánszféra fogalmát nem ismerte, plusz egyéb dolgok miatt elmérgesedett a viszonyunk, sokáig nem kerestem a társaságát. Aztán úgy gondoltam, mégsem jó ez a helyzet senkinek, így nyitni kezdtem felé. Közben kiderült, hogy babát vár, aminek én nagyon örültem, naívan úgy gondoltam, kicsit összébb hozhat minket (ő+párja,párom+én). Mióta megszületett a baba (egyébként már 11 hós), teljesen ellentétes magatartást tanúsít, nem nagyon keres (párommal még beszél is, csak az öccse), nem érdeklődik egyáltalán. Korábban kerestem már telefonon, mindig beszámol a kislányáról, meg jókedvűen elcseveg, de tőlem annyit sem kérdez, hogy X, te hogy vagy, mi történt veled mostanában. Személyesen sem teszi ezt meg, kizárólag a kislánya a téma, neki gagyog, meg beszél a hangokat direkt hibásan ejtve, viszont úgy mint egy felnőtt nő a másik felnőtt nővel, nem lehet vele beszélgetést kezdeményezni. A kislánnyal sem sikerült megfelelő kapcsolatot kialakítanunk (mondjuk nem is lakunk közel), ha látjuk is, volt már példa rá, hogy egyszerűen ki nem adták a kezükből (pedig direkt mindig megmosom a kezem, ha közeledek a gyermek felé, nehogy ez legyen a baj).

Többször hallom viszont, hogy sógornőm olyan magányos, egész nap a gyerekkel van, senki nincs, aki meglátogassa. Édesanyám is többször felhívta, ajánlotta, hogy keresse bátran, de magától nem kezdeményez beszélgetést. Anyukám is megállapította, hogy telefonon elnevetgél, meg elbeszélget fél órát is, személyesen szintén, de magától nem emeli fel a telefont, így ő is egyoldalúnak érzi, nem strapálja tovább magát ez ügyben.

Ti mit tennétek? Hagyjam az egészet én is?


2016. jan. 1. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Eroltesd es ne tartson vissza a jol.elnevetgel telefonban. Lehet depresszios kicsit, de ezt a depressziosok nem.kotik mas orrara. Lehet idovel alakul a helyzet.

Nekem ilyenkor jol esett, ha valaki erdeklodik a gyerekemrol es ha magatol beszelt a sajat dolgairol. En se szerettem kerdezni, mert nekem hianyzott minden es nem szivesen kerdeztem emiatt. De ha magaukrol beszeltek, akkor az jol esett.

2016. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%
nem lehet végig olvasni...
2016. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én biztos nem nyomulnék ennyire ,légy vele barátságos ha keres vagy felhív ,idönként te is megereszthetsz egy telefont de szerintem nem igazán kíváncsi rád és ezt tiszteletben kell tartani.
2016. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit beszűkült a világa. Próbáld elhívni fodrászhoz vagy ilyesmi, ki kellene zökkenteni.
2016. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!