Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnál "ciki", régies nevet...

Adnál "ciki", régies nevet második névnek?

Figyelt kérdés

Nem azt a nevét használná, de attól még lenne neki. És más gyerekek biztosan piszkálnák miatta, ha tovább nem is, mondjuk óvodás-kisiskolás korig, de az is épp meghatározó egy gyerek életében.


Egyébként a kérdés csak azért merült fel, mert párom részéről egyfajta tiszteletadás lenne, amit másként már nem tehet meg. Egyébként valami maibb nevet adnánk.


Nem a válaszok fognak dönteni, azok csak segítenek, kíváncsi vagyok mások véleményére is.


2016. jan. 3. 19:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk elég gáz lenne, ha valakit úgy hívnának, hogy Kovács Ádám Vazul.
2016. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Eleve két névvel maximum akkor büntetném a gyerekem, ha végképp sehogy se tudnánk megegyezni a férjemmel, és akkor majd a gyerek eldönti. De csak azért mert "jajj a kedves nagypapa/nagymama/akárkicsoda" biztos nem.

Azt meg én kifejezetten szörnyűnek találom, mikor egy családban nyolcan osztoznak egy néven. Mert ugye akkor van a Feribá, az öreg Feri, a Ferenc, a Ferike, a kis Feri... Agyrém... Én faluról jövök, na ott ez halmozottan igaz. Beszélgetünk 2 perc után fogalmam sincs kiről van szó.

2016. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, mi az a második név. Miért ciki?

Az én fiamnak van második neve, ami szintén régies, de ő szereti, örül neki.

2016. jan. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
46%

Nem adnék második nevet.Semmi értelmét nem látom.A környezetemben lévő emberek,akiknek két nevük van,egytől-egyik az első nevüket használják.

Nekem a mai Kevin,Benett és társai nevek a cikik,nem a hagyományos nevek.

2016. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, melyik névről van szó.

Nekem két nevem van, de bár csak az egyiket használom, örülök, hogy van egy második is (ami egyébként az elsőnél ritkább). És egyáltalán nem jelent gondot. Én nem értem, akik itt a gyakorin mindig panaszkodnak, hogy mindent kiíratnak velük. Velem szinte soha sehol nem íratják ki. Még hivatalos helyeken sem. (Szerintem életemben 5-ször sem kellett kiírnom.)

Ami meg azt illeti, hogy mondjuk csúfolnák az iskolában miatta, szerintem a legjobb barátnőm sem tudná megmondani, mi a második nevem, de az osztálytársaim tuti nem tudták soha.

2016. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%
Miért gáz a második név? Akiket én ismerek, azok többsége egyáltalán nem bánja, hogy két keresztneve van, attól még csak az elsőt használja, de a második sokszor a teljes nevet egyedibbé teszi, pláne ha az első (és a vezetéknév is) gyakori.
2016. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy már nem azért, de ha nem használja a második nevét, akkor az óvodában meg az általánosban mégis hogyan bántanák emiatt? Ki sem derül. Azért ez nem olyasmi, amit az óvónéni meg a tanárnéni reklámoz.
2016. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
57%

Ha lesz gyermekem több mint valószinű két neve lesz!

De mi az a ciki név?

2016. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%

Hát, ezeket az újonnan divatba jött ősmagyar neveket biztos nem, de egyébként második nevet azt igen.


Nekem is két nevem van, aztán fikarcnyit sem volt gondom vele.

2016. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
63%

#6

"Nekem nem az öregessel lenne problémám, hanem, hogy sose neveznék el másról gyereket."


Azt hiszem már minden név "foglalt". Lesz gondod majd a gyerek elnevezésével. :D

2016. jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!