Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnál "ciki", régies nevet...

Adnál "ciki", régies nevet második névnek?

Figyelt kérdés

Nem azt a nevét használná, de attól még lenne neki. És más gyerekek biztosan piszkálnák miatta, ha tovább nem is, mondjuk óvodás-kisiskolás korig, de az is épp meghatározó egy gyerek életében.


Egyébként a kérdés csak azért merült fel, mert párom részéről egyfajta tiszteletadás lenne, amit másként már nem tehet meg. Egyébként valami maibb nevet adnánk.


Nem a válaszok fognak dönteni, azok csak segítenek, kíváncsi vagyok mások véleményére is.


2016. jan. 3. 19:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem gond. Van egy kamasz tanítványom, akinek az első keresztneve a Dezső, és ezt használja. Soha senki sem cikizi emiatt, pedig pont a "legrosszabb" kamaszkorban van. Ő Dezső, így szokták meg, már fel sem tűnik senkinek a szokatlan neve. (Lehet, hogy azért sem, mert amúgy ez egy aranyosan csibész gyerek.)
2016. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
48%

#20 Elég nagy különbség van a "másról elnevezni" és az "olyan nevet adni, ami már van a világon" között.

Nem azért nevezném el a fiamat Lacikának, mert apámnak ez a neve, hanem mert tetszik.

2016. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk van olyan rokon, aki a nagyapja nevét kapta volna.

De így hívtak egy másik rokont is, akit a szülők rühelltek.

2016. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Adnék. Nekem eleve a régiesebb nevek tetszenek, és szerintem szuper, ha két neved van. Kamaszkoromban az volt a lázadásom egyik jele, hogy nem hallgattam az első, csak a második nevemre. Szerettem nagyon :D

Ismerek olyan családot, ahol minden gyerek első neve átlagos, a második extrább. Van közülük, aki direkt a második nevét használja kicsi kora óta, pedig mesélte, hogy cikizték miatta, de akkor is.

2016. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
hát, előbb adnék a gyerekemnek egy Ilonát vagy Endrét, mint egy Zarát vagy Benettet.
2016. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 bithorlo ***** válasza:
Két keresztnevem van. Ha csak az elsőt használnám, pont úgy hívnának, minta apukám babakorában meghalt testvérét... Ez morbid, de gyerekként nem lehet változtatni. Mire felnőttem, elfogadtam.
2016. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem.Az elég vicces,amikor az 1. név viszonylag modern,a 2. régimódi(pl. Alexa Mária,Dorina Erzsébet).Nálunk mindhárom gyerekünknek 2 keresztneve van,eddig nem panaszkodtak miatta(mondjuk a legkisebb a maga 3 évével még nem mérvadó)
2016. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
6%

Nem, de nem azért, mert régimódi név. Nekem eleve azok tetszenek. Hanem azért nem adnám, mert nem korlátoznám le a gyerek elnevezését amiatt, hogy valakinek "tiszteletet" adjunk.


Szerintem tiszteletet nem úgy kell adni, meg nem úgy kell emlékezni az elhunytra, hogy ráragasztunk a gyerekre egy második nevet, amit úgyse fogtok használni, csak feleslegesen lesz ott, hanem úgy, hogy az illetőről sokat mesél neki, képeket mutat stb.


Persze, ha a név egyébként is tetszene, akkor adnám mindegy kié volt a családban, de csak azért, hogy hú most tisztelet meg izé, de gáz név is meg nem is használnánk... Hülyeség!

2016. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!