Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szüleim túl...

Viki156789 kérdése:

Mit tegyek ha a szüleim túl szigorúak? És tényleg nem túlzok. A többi lent

Figyelt kérdés
A családunk egy keresztény család. A szüleim nagyon szigorúak minden nap imádkoznunk kell! Ha nem imádkozok 1 nap akkor büntetést kapok. Sőt! A szüleim válogatják meg a barátaimat is. Volt egy nagyon jó barátnőm és azért mert az ő családjukban nem imádkoznak vagy valami olyan van benne ami a szüleimnek nem tetszik. Vagy például ha a szobámban az asztalon rendetlenség van egy kicsit akkor szobafogságot kapok (!) és még ha lázas vagyok akkor is kötelezően suliba kell mennem egyszer el is ájultam suliba de ahelyett hogy orvoshoz vittek volna jól leszidtak hogy miért nem eszek egészségesen vagy ha 4-est hozok haza büntetést kapok és e miatt még vagdostam is magamat elég sokáig mondjátok mit tegyek mert a családom miatt a suliban is zaklatnak. Ezt egyszerűen már nem bírom tovább 15/L.

2016. jan. 6. 22:19
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
100%
Szüleid,Jehova Tanúi?
2016. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Az ilyen vallási fanatikus szülők nem tudják miről szól a szeretet. Ők maguk sem szeretik Istent. Hogyan szerethetik Istent, ha a saját lányukkal így bánnak?

Ők csak félelemből vallásosak.

Én a helyedben beszélnék az osztályfőnökkel.

2016. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
76%

Lazadj!

Ha azt mutatod nekik hogy beletorodtel miért valtoztatnanak?!

2016. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
94%

"Az ilyen vallási fanatikus szülők nem tudják miről szól a szeretet. Ők maguk sem szeretik Istent. Hogyan szerethetik Istent, ha a saját lányukkal így bánnak?

Ők csak félelemből vallásosak.

Én a helyedben beszélnék az osztályfőnökkel."


Egyet értek!

2016. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 6. 23:27
 6/26 anonim válasza:
74%
Ez nagyon dúrva. Próbálj meg először a szüleidnél próbálkozni, hogy nem csinálsz mindent úgy ahogy mondanak, bár ez nem biztos, hogy célravezető, de a lényeg, hogy elsőként a szüleidnél próbálkozz, próbálj velük beszélni, és megtudni, hogy miért csinálják. Ha tényleg dúrva a helyzet beszélj egy felnőttel, akit jól ismert és beszéljétek meg.
2016. jan. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
100%
*ismersz
2016. jan. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad!!!!! Beszélj valakivel, esetleg valami rokon vagy hasonló, aki nem vallásfanatikus?? Mond meg szépen a szüleidnek, hogy te tiszteletben tartod az ő szokásaikat, életvitelüket, de nincs joguk ráderőszakolni azt. 18 évesen akár el is költözhetsz, és akkor ha neked úgy tetszik még a templom közelébe sem mész!! Az én családom is vallásos, de semmi túlzás. Ha megbüntetnek vagy valami, akkor mond, hogy Jézus nem erre tanított! Most beleképzeltem magam a helyzetedbe, és sajnálom, hogy a szüleid így viselkednek. És mit tennének akkor, ha pl nem tartanád be a szobafogságot?? Megvernek? Akkor szépen jelentsd az esetet, és mond meg nekik, hogy mi lesz. Fiatal vagy, barátkoznod kellene, hülyéskedni, minden ami ezzel a korral jár :) Ne hagyd magad korlátozni!!!!
2016. jan. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%
Az ilyenek miatt lesz Isten is rossz szinben feltuntetve. Csak ne Istend okold a szuleid teves nevelesi elvei miatt. Az ilyen szulok ugy is azt hiszik egesz eletukben, hogy csak az a helyes, amit ok gondolnak. Amint lehet koltozz el! Menj kollegiumba
2016. jan. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Anno Anyám mindig rám akarta erőszakolni a gyónást, hogy de igenis muszály stb, én pedig nyílván úgy csináltam ahogy én éreztem, jónak láttam. Mondtam neki, hogy fejezze be, mert bepanaszolom a papnál, hogy mit akar, hiszen mindenki önszántából kell, hogy gyónjon. Na aztán többet nem hozta fel.
2016. jan. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!