Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szüleim túl...

Viki156789 kérdése:

Mit tegyek ha a szüleim túl szigorúak? És tényleg nem túlzok. A többi lent

Figyelt kérdés
A családunk egy keresztény család. A szüleim nagyon szigorúak minden nap imádkoznunk kell! Ha nem imádkozok 1 nap akkor büntetést kapok. Sőt! A szüleim válogatják meg a barátaimat is. Volt egy nagyon jó barátnőm és azért mert az ő családjukban nem imádkoznak vagy valami olyan van benne ami a szüleimnek nem tetszik. Vagy például ha a szobámban az asztalon rendetlenség van egy kicsit akkor szobafogságot kapok (!) és még ha lázas vagyok akkor is kötelezően suliba kell mennem egyszer el is ájultam suliba de ahelyett hogy orvoshoz vittek volna jól leszidtak hogy miért nem eszek egészségesen vagy ha 4-est hozok haza büntetést kapok és e miatt még vagdostam is magamat elég sokáig mondjátok mit tegyek mert a családom miatt a suliban is zaklatnak. Ezt egyszerűen már nem bírom tovább 15/L.

2016. jan. 6. 22:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem kereszténység. A szüleid szadisták. Ha jársz templomba, beszélned kéne a pappal vagy valakivel, hogy magyarázza már el nekik hogy milyen egy keresztény szülő. Nem büntet ha nem segít és megbocsát... stb.. Idióta marhák!
2016. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
64%
őszintén a szobhafogság az nem vészes bűntetés van rosszabb is. Szépen lázadj ha kell a templomban égesd le a szüleidet amikor a tökéletes családot mutatják mások fele. Otthon ne vidd haza a barátodat még csak ne is mutasd be nekik, minek kéne tudniuk hogy ki a barátod? A szobádat oké tartsd rendben,de ha legközelebb rosszul leszel kérd meg az iskolát, hogy hívjanak orvost ott meg köpd be a szüleidet, hogy mennyire nem foglalkoznak veled.Ha pedig bármit tesznek veled, mond hogy helyettük is elgyónod a bűneiket a papnak had szégyenüljenek meg. A lényeg hogy a külső külcsínyt kell tönkretenni és ellen kell állni minden helyzetben, nem lesz könnyű de a mostani helyzetnél sem lesz rosszabb.
2016. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem szigorúság. Az anyám szigorú, de Tök jó fej. És nem erőltet el a templomba, ő se szeret a sok képmutató közt lenni. Mondjuk nekünk nem is éri meg templomba menni, az alapelveink, a hiteletunk alapjaiban is eltér egy keresztényétől.
2016. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
6%

szornyu eheztetnek is ? nincs ruhad? mezitlab zarandokolsz

szerintem siman eltulzod a dolgokat mint minden kamasz

lazrol 38.6 c felett beszelunk alatta hoemelkedesrol ami nem veszes.

Ha elajulsz egyel rendessen zoldseg gyumolcs tejtermek barnakenyer ebben igazuk van

Biztos vagyok benne szeretetbol tiltanak rossz baratoktol

2016. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó...ha elájult akkor az nyílván azért történt, mert nagyon rosszul volt. Ha nem tudnád akkor a lázzal együttjár az étvágytalanság is te nagyokos. De gondolom te azok közé tartozol akiket még a 40 fokos láz sem akadályoz meg attól, hogy ott üljenek minennap a 10 órási misén. Nem tudom hány éves vagy, de ha még gyerkőc, akkor remélem, hogy te is legalább hasonló nevelésben részesülsz mint a kérdező, annyi különbséggel, hogy te meg is érdemeled. Ha pedig vannak gyerekeid...hét sajnálom őket tényleg...
2016. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%
Fú, ez elég durva. Bocs az offért, de eszembe jutott a Keresztút (Kreuzweg) nevű német film. Nem hittem volna, hogy komolyan létezik ilyen, és tényleg... Egyébként a filmet ajánlom megtekintésre, aki még nem látta. Pont egy ilyen helyzetet mutat be.
2016. jan. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 KJUsul ***** válasza:
7%

Na igen, hiszen mennyivel jobb azoknak, akiket a szülwei le se szarnak, otthon sincsenek, igaz nem kapnak szobafogságot, de nolhafingnyit sem érdekli őket, ha tegnap hazavittél egy ötöst. Legfeljebb annyit mondanak, hogy ha nem tanulsz majd leszel utcaseprő vagy közmunkás.


És bandákba tömörülve az utcákon ténferegnek, 10 évesen k.rn.k, sz.pn.k. 11 évesen időseket rabolnak ki, kifosztják a suliban a kisebbeket. A szüleik csak azért veszenk nekik néha egy-egy cuccot, hogy ne nyaggassa a gyerek szeretetért.


Vagy azoknak, akiket részegen vernek. Akiknek még egy rendes cipő sem jut. Akiket megerőszakolnak. Nekik biztos sokkall jobb. Gondold át még egyszer, milyen is a sorsod. Miben akadályoz az a kis imádkozás? 3 év múlva 18 leszel, ha akrsz imádkozol, ha nem akarsz nem, és szart se tehetnek, addig nem bírod ki???? Nevetséges. Az itteni háborgók is nevetségesek.


Az elég gáz, ha tényleg 39-40 fokos lázzl küldtek suliba, akkor beszélj velük erről, mondd el valóban a papnak, hogy a mi a bajod. De szerintem úgysem fordulnál, mert amiket itt összeírtál, a beteg iskolába járást kivéve, valójában semmiségek és apróságok. Annak meg csak örülhetsz, ha védenek a rossz alakoktól, legalább törődnek veled!


Ha van más is, mondjuk vernek, éheztetnek, nem adnak ruhát vagy ilyesmi akkor pedig irány a gyermekvédelmi!

2016. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: Nem értem, miért csak szélsőségekben lehet gondolkodni. Amit te írsz, az a ló másik oldala.
2016. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti előtti most néztem meg azt a filmet és nagyon hasonlít az én életemhez.Habár mostanában javulnak a dolgok de néha úgy érzem nem értenek meg.
2016. jan. 9. 16:24
 20/26 anonim ***** válasza:
Én már alapjaiban nem értem már a keresztény vallást. Igaz, református suliba járok, de nem tervezek elmenni, mert jó a társaság. ...
2016. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!