Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szüleim túl...

Viki156789 kérdése:

Mit tegyek ha a szüleim túl szigorúak? És tényleg nem túlzok. A többi lent

Figyelt kérdés
A családunk egy keresztény család. A szüleim nagyon szigorúak minden nap imádkoznunk kell! Ha nem imádkozok 1 nap akkor büntetést kapok. Sőt! A szüleim válogatják meg a barátaimat is. Volt egy nagyon jó barátnőm és azért mert az ő családjukban nem imádkoznak vagy valami olyan van benne ami a szüleimnek nem tetszik. Vagy például ha a szobámban az asztalon rendetlenség van egy kicsit akkor szobafogságot kapok (!) és még ha lázas vagyok akkor is kötelezően suliba kell mennem egyszer el is ájultam suliba de ahelyett hogy orvoshoz vittek volna jól leszidtak hogy miért nem eszek egészségesen vagy ha 4-est hozok haza büntetést kapok és e miatt még vagdostam is magamat elég sokáig mondjátok mit tegyek mert a családom miatt a suliban is zaklatnak. Ezt egyszerűen már nem bírom tovább 15/L.

2016. jan. 6. 22:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Valaki megmagyarázhatná, hogy miért pontozott le, mikor

1) Én filmet ajánlottam, méghozzá elég jót, ami hordoz kulturális értéket.

2) Előre jeleztem, hogy offolni fogok.


Ennek a kommentnek az értékeléséhez nem járulok hozzá.

2016. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 OliverP.S válasza:
Kérj az iskolában segítséget a tanároktól vagy gyámügy .
2016. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon kamu gyanús ez a történet. Azt a filmet én is láttam, és kb a kérdező storyja és a film között 90%-os az átfedés. Nem fúrcsa egy kicsit?
2016. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
45%

mire szükséged van: Kommunikációs készség


A kommunikáció fontos, ha


meg akarod értetni magad másokkal.

meg akarod érteni, miért nem engednek meg neked valamit.

Ha szeretnéd, hogy felnőttként bánjanak veled, meg kell tanulnod érett módon kommunikálni. Hogyan teheted ezt meg?


Tanulj meg uralkodni magadon. A jó kommunikációhoz nélkülözhetetlen az önuralom. A Biblia kijelenti: „A bolond szabadjára ereszti indulatát, de a bölcs nyugton tartja mindvégig” (Példabeszédek 29:11).


Mi a lényeg? Ne nyafogj, ne duzzogj, ne csapkodd az ajtót, és ne toporzékolj. Ezzel nem vívsz ki nagyobb szabadságot, inkább csak azt éred el, hogy még több szabály lesz.


Próbáld a szüleid szemszögéből látni a helyzetet. Tegyük fel például, hogy nem akarnak elengedni egy buliba. Vitatkozás helyett inkább kérdezd meg tőlük:


„Mi lenne, ha velem jönne egy felnőtt barátom, akiben megbíztok?”


Talán még így sem engednek el. De ha megérted, hogy miért aggódnak, nagyobb az esélye, hogy elő tudsz állni egy olyan javaslattal, melyet elfogadnak.



Ha betartod a szüleid szabályait, az olyan, mintha törlesztenéd a tartozásodat egy banknak. Minél megbízhatóbb vagy, annál több bizalmat fognak megelőlegezni neked

Nyerd el a szüleid bizalmát. Képzelj magad elé valakit, aki tartozik egy banknak. Ha rendszeresen fizeti a törlesztőrészleteket, azzal kivívja a bank bizalmát, és talán később is kap hitelt.


Otthon hasonló a helyzet. Engedelmességgel tartozol a szüleidnek. Ha mindig csalódást okozol nekik, ne lepődj meg, ha csökkentik a mozgásteredet, vagy teljesen bekorlátoznak.


Ha viszont megbízható vagy – akár kis dolgokban is –, valószínűleg még jobban megbíznak majd benned. jw.org

2016. jan. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
A történetem nemkamu , mi jobban élünk anyámék azért nem ilyenek mint a filmben de szigorúak, áll. azért voltak ilyenek mert a nővérem hülyén viselkedik de nem annyira hiszem ezt..
2016. jan. 23. 13:08
 26/26 KJUsul ***** válasza:
0%
Amúgy ha zavar a szigorúság, menj a Gyermekvédelmihez, kérezkedj be egy hétre az intézetbe, ott ne milyen szigorúak. De előre szólok, sírva fogod visszakívánni a szigorú szülői házat...
2016. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!