Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbeli nők, mivel...

Háztartásbeli nők, mivel foglaljátok le magatokat?

Figyelt kérdés

1 hónapja vagyok otthon, előtte rengeteget dolgoztam, heti hat-hét nap, napi 8-10 óra, volt, hogy két állásban, minden percem le volt kötve, most meg rám szakadt a szabadidő. Oké, hogy elmegyek interjúra, próbanapra, tudomisén, de az nem vesz el egy egész napot, ahogy a házimunka se. Barátaim nincsenek (külföld), vásárolgatni, szórakozni meg pénzem nincs.

Elkezdtem origamizni, nyelvet tanulni, de ez se izgalmas hosszútávon. Tanfolyamokra, uszodába, kondiba befizetni nincs pénzem, odakint meg meg lehet fagyni valami szabadidős sporthoz. Néha rajzolok, olvasok, de az nem hoz pénzt. Online tudnék nyelveket (angolt, oroszt, magyart) tanítani, de arra meg igény nincs úgyse, hogy "language exchange" programot csinálnék (x nyelvet x nyelvért, és nem pénzért). Házakhoz takarítani jelentkeztem, de ha nem ajánl valaki, bizalmatlanok. Ugyanez a bébiszitterkedéssel kapcsolatban.

Tanultam zongorázni, de addig jutottam, hogy pár egyszerű dallamot le tudok játszani, tehetség híján elmaradt a sikerélmény. A varráshoz anyag kéne, arra meg nincs pénzem.


Más mivel köti le magát, ha nincs baba?


2016. jan. 13. 16:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Csinalj freelance munkakat online. Amig nem volt munkam, en is azt csinaltam

Valtozo a dijazas, de ha mondjuk forditast csinalsz, es szavankent fizetnek, ott eleg jo osszegeket tudsh mar osszegyujteni. Kreativ munkaert meg nagyon korrekt arakat fizetnek (grafika, design tervezes), atszamitva 40-50 ezret is akar.

freelancer.com, upwork.com, elance.com vagy ha magyart preferalnal inkabb akkor kreanod.hu.


Amugy en is ajanlanam az onkenteskedest, sorozatokat, esetleg fozz kulonlegesebb, ujabb eteleket, probalj ki uj recepteket.


A takaritast ugy oszd be hogy ne egy napra mindent, nagytakaritas jelleggel, hanem minden napra jusson valami.


Csinalj "hazi-wellness"-t, ulj be a kadba, relaxalj, tegyel fel haj/arcpakolast, fesd ki a kormod, ilyesmi. Igy a kozmetikust, manikurost is megsporolhatod magadnak.


Ha vannak idosebb szomszedaid, kerdezd meg kell-e nekik valamiben segiteni, mondjuk elmenni bevasarolni, stb. Ezzel tobb legyet utsz egy csapasra, segitesz valakin, jo kapcsolatot alakitasz ki veluk (ami ki tudja, lehet epp az allaskeresesben fog elonyodre valni majd) es altalaban szoktal az ilyeneket honoralni, ha nem is penzzel akkor valami finom sutivel, hazilag elkeszitett lekvarokkal, ilyesmi.


Jarj el ingyenes programokra (ezek mindenhol vannak, amikor en anno egy 1500 fos faluban eltem, ott is voltak!), enekklubb, kezmuvesklubb, receptes/fozosklub, nalunk kisebb nyelvtanulos csoportok is voltak.

Vagy esetleg csatlakozz ilyen helyi facebook csoportba es probalkozz ott baratkozni. Konyvtar? Kavezo?

2016. jan. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%
Ja es, az elozorol lemaradt: ajanlom meg a meetup.com-ot, ahol lakohely es erdeklodes szerint szukitve kereshetsz ingyenes osszejoveteleket, erdemes szetnezni mert nagyon jokat talalni, ha nem is a kozvetlen kozeledben, de valami kozeli varosban tuti :)
2016. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

1. De nemetül beszelsz? En masfel evig voltam Nemetorszagban haztartasbeli egy kisebb varosban, szinten baba nelkül. Integracios kurzusra jartam fel evig, havi szinten 120 Euroba kerül, de a felet visszakapod, ha sikerül a vegen a B1-es nyelvvizsga. Ezt követöen regisztraltam mint munkanelküli, es a közepfoku (B2-es) nyelvtanfolyamot mar ingyen vegeztem, mert diplomas vagyok es a nemet allam igy allta a költseget. Ha meg nem tetted es erdekelne nemet tanfolyam, akkor ennek jarj utana az Agentur für Arbeitnal. Olyanokat is hallottam kesöbb masoktol, hogy ha mar az elejen regisztalok, a diplomam miatt mar kezdettöl is jarhattam volna ingyen. A B2-es tanfolyamon volt egy olyan mexikoi srac is, akinek szinten a munkanelküli központ allta a költsegeit, pedig nem volt diplomaja, csak erettsegije (ezt nem tudom, hogy erte el, de allitolag szubjektiv, ügyintezö-függö a dolog).


2. A nyelvtanfolyam mellett megtanultam varrni, Burda ujsag havi szinten 5 Euro körül van, a Karstadtban akciosan 2,5-3 Euro/meter aron lehet anyagokat kapni. 1,5-2 meterböl mar sok mindent lehet csinalni. Persze varrogep is kell hozza, de ugy ertem, az neked van (ha csak anyag kene).


3. Az elöttem szolonak, aki az önkentesseget javasolta, nagyon igaza van, en is jelentkeztem önkentesnek, de aztan talaltam allast es igy nem mentem el. De nekem is azt mondtak, hogy Nemetorszagban ez az allaskeresesnel is nagyon sokat szamit.


4. A maradek idömben sok olyan uj dolgot föztem, amit elötte soha: sütötöklekvart, edesburgonyalevest, lilahagyma chutney-t stb. A ferjemnek nagyon bejött ez a valtozatossag, es most munka mellett is hasznositom a sok fözesi tapasztalatot, amit akkor szereztem.


5. En penzt nem kerestem, ebben nem tudok segiteni, de olyan szellemi munkat vegeztem ingyen es bermentve, ami a szakmamba passzol es most az öneletrajzomban nagyon jol mutat. Ha van ilyesmire lehetöseged, tedd meg.


6. Mindig azt ereztem amugy ezalatt a masfel ev alatt, hogy boldog vagyok, mert vegre csinalhatok egy csomo dolgot, amire sose volt idöm! Pl. vettem egy par sulyzot (par Euro, de akar keszithetsz is valamibol otthon) es online videokra tornagyakorlatokat vegeztem. Most, hogy ujra napi 10 orat dolgozom, semmire sincs idöm! Örülök, hogy tudatosan kielveztem azt az idöszakot!

2016. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Vannak jó otthoni edzésprogramok is, letölthetőek a netről. 30-60-90-120 naposak. Ha érdekel, írok párat. Én sokat edzettem mikor otthon voltam, reggel futás + jóga, délután/este pedig valamelyik fent említett edzésprogramot csináltam.

Nagy a választék, kezdőtől kezdve a full haladóig, lazától a brutálig, saját testsúlyostól a súlyzósig, 10 percestől a 1,5 órásig, zenével vagy zene nélkül, férfi edzővel vagy nőivel..

2016. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
66%
Melyik az a nagyon kisváros? Merre van? Én megbíználak valamivel!
2016. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Beszelsz angolul? En Coursera tanfolyamot vegeztem finance temakorben, amikor volt idom. Nagyon jot tett, megtornaztatta az agyamat.

Illetve vettem egy jogamatracot es napi legalabb 20 percet jogaztam a doyogawithme.com-on, ahol ingyenesek a videok es a kezdoknek valoak gond nelkul felugyelet nelkul is elvegezhetoek.

Palantazassal is probalkoztam, de ebbol nagyjabol csak a gyomber maradt meg. Sok, boltban kaphato gyokerzoldseget probaltam cserepben felkelteni, illetve magokat, pl kiwi magot is lehet csiraztatni.

2016. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
ezen már én is gondolkodtam..ha nekem lenne ennyi szabadidőm, akkor megtanulnék agyagkerámiát készíteni, a jobb agyféltekés rajzolás is érdekel, eljárnék állatmenhelyre segíteni, elkezdeném az ételrecept és élettapasztalat gyűjteményemet könyvvé alakítani, áttervezném a kertemet. Ennyi jutott eszembe, ami kicsit komolyabb elfoglaltság lenne. Ha csak rövid ideig érek rá, akkor rejtvényt fejtek, aknakeresőt játszom és passziánszozok.
2016. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

Én is Németországban élek egy kis faluban (kb 2000 lakos) még a közelben sincs S-bahn vagy hasonló. Vagy vonattal, vagy busszal lehet eljutni a klörnyezö városokba - illetve autóval, ha van.

Ettöl függetlenül sok mindent lehet csinálni:


1. Nyelveket tudsz online tanulni ingyen is (duolingo)


2. A Volkshochschule-ban van rengeteg nyelvtanfolyam, majdnem ingyen: egy szemeszter kb 70 Euro

2016. jan. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%
Olvasni, netezni, neten nyelvet tanulni marad némi időm, de eléggé kitölti a napom a bevásűrlás, napi főzés, mosás, takarítás, stb...Én is örülnék valami itthoni melónak, de hát itt nem nagyon van kereslet semmire.
2016. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
48%
Tanulj meg pokerezni.Abban van pénz ha ügyes vagy és ha érdekel akkor szórakoztató is.A Pokerstars-ot ajánlom ,100%ig megbízható oldal ,mindent megtalálsz az oldalon amit tudnod kell.Dollárban pedig ki tudod venni a nyereményedet.
2016. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!