Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy mindent én csinálok egyedül?

Figyelt kérdés
A férjem mindennap dolgozik, fizikai munkát. Nem is kètlem, hogy esténként fáradt. De szombat-vasárnap itthon van, csak ül a gép előtt vagy a telefonját nyomkodja. Én hozom be a fàt, én gyújtok be, boltba megyek, mosok, vasalok, főzök, kiviszem a szemetet, stb. Ha szòlok, hogx esetleg valamit segíthetne még én vagyok a rossz. Egèsz nap szinte hozzám sem szól.
2016. jan. 24. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
az, hogy hetkoznap te csinalod a dolgokat, az oke, a takaritas hetvegere eso resze is teljesen oke. de azert a fat behozhatna, es be is gyujthatna!!!! a ferjed egy proszto.
2016. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

nem, hétvégén besegíthetne kicsit

ha más nem, legalább a fát behordhatná és kivihetné a szemetet

az meg végképp nem normális, hogy nem szól hozzád

2016. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem írtad, hogy te mit dolgozol hét közben, és hány gyereketek van?
2016. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Éljen a számítógép és az internet!

Most elmondom, hogy nekem is volt egy ilyen élettársam, de én férfi vagyok, ő pedig nő volt, és mindent én csináltam. 2 év után repült, és akkor még türelmes is voltam, mert 3 hónapnál több türelmi idő is túlzás ilyen esetben.

Nem normális ez, de ha kiszolgáltatott vagy, egymagad életképtelen, mert egzisztenciálisan függsz tőle, akkor tűrd a sorsod.

2016. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem normális. Az oké, hogy amíg dolgozik, te végzed a házimunkát. De az nem, hogy hétvégén is mindent egyedül csinálsz, mint egy rabszolga, amíg ő fetreng és gépezik. Az meg főleg nem normális, hogy hozzád sem szól egész nap, és beszól, ha segítséget kérsz. Nagyon úgy néz ki, hogy a férjed csak bejárónőnek tart. Vagy egy hatalmas nagy bunkó. Vagy mindkettő.
2016. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem normális. Az én párom most főz és mosogat, pedig én mindig itthon vagyok, ő pedig fizikai munkát végez. 3-ra van itthon, de így is fáradt a 8 óra után, így hétközben nem várok el tőle kb. semmit, elég, hogy bevásárol a zöldségesnél, elhozza a tojást (útbaesik neki), de néha teljesen magától mos is (én sosem mosok, így alakult).

Hétvégén is morc lenne, ha sok lenne a meló, de ezzel magam is így vagyok. Főzni OK, a többi munkát szolidan végezzük és megfelelően elosztjuk.


Semmiképp nem szép, hogy rád marad a komplett begyújtás is a házimunka mellett (de én sem végezném a teljes házimunkát).

2016. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Ne gyújts be, majd ha fázik eszébe jut behozni a fát.
2016. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Próbálj leülni vele, és megbeszélni, hogy osztjátok el a munkát egymás közt, nem lehet gyerek egy házasságban, és nem lehetsz te az anyuka, aki mindent megcsinál, ha nem érti meg, ennek a kapcsolatnak nem lesz szép jövője...

Nálunk enyém a gyerekek és háztartás témaköre, a férjem minden pénzt rám bíz, bevásárolok, főzök, stb... Viszont a kinti ügyeket ő intézi (fa, egyéb barkácsolás) és ő keresi a pénzt, valamint közös megegyezés alapján a gyerekek csak velem egész héten, hétvégén pedig ő kel velük, én kicsit nyújtózom az ágyban és ezek a percek vannak saját magamra, így ad időt töltődni, míg ő végre együtt van a gyerekekkel, aminek akkor már örül is a sok meló után, így mindenki jól jár.

2016. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem csak hétvégén, hétköznap is egyenlően kellene megosztani a házimunkát. Ha az ő munkája kimerítőbb, akkor esetleg vállalhatsz többet te a házimunkából, de az nem megoldás, hogy mindent te csinálsz. Teljesen mindegy, hogy fizikai vagy szellemi munka, a 8 óra az 8 óra. És főzni sem hátfájással, sem fejfájással nem egyszerűbb, úgyhogy a "fizikai munka" hülye kifogás.
2016. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!