Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy titokban eszek húst? Félek a következményektől.

Figyelt kérdés

Hali!


13 éves vagyok, a szüleim, nagyszüleim, két idősebb testvérem nem eszik húst. Semmit. Soha. Így neveltek engem is, hogy az rossz,gyilkosság stb. Most nem érdekes miért nem szabad, a lényeg, hogy az ördögtől való gyilkosok, akik állatot ölnek. Kb 1 éve lettünk jóba egy osztálytársammal, ez nagy szó, elég antiszocnak és különösnek nevelnek minket, nem szoktak szeretni a közösségek.. Mindegy, barátok lettünk. A szülei elkezdtek áthívógatni, elvinni magukkal programokra, kicsivel tehetősebbek, a mi szüleink is fejlesztenek minket, de nem tudunk fürdőbe menni, utazni más városba, nincs autónk. Nekik van, visznek mindenfele, sokszor titkoljuk otthon, mert a szüleim nem tudnak fizetni és nem engednek el, ha nem tudják kifizetni a belépőm :(

Én meg rosszul érzem magam, mert elmegyek fürdőbe vagy étterembe, pedig otthoniak nem tehetik meg. :/

Ez a család erősködött, hogy kóstoljam meg a húst.. Egy idő után megtettem és iszonyat ízlett!!!

Mindig kapok az alkalmon átmenni enni :(

Anyum csodálatosan főz, de csak nagyon egészséges és hús mentes kajákat.

Falun nem tudok még felvágottat sem venni titokban, gyorsan hazaérne a hír. Utóbbi fél évben odaadom a zsebpénzem a barátom anyukájának és ő vesz nekem és minden reggel beküldi az osztálytársammal,suliban titkon feldobom a szendvicseim vagy a csomagolt ételem,neha küld anyukája rántott húst vagy valami mást. Szeretnék én is az iskolai menzán enni,de "nem szabad" ezt a tanárok is tudják, anyu minden reggel csomagol szendvicset és ebédet is, szeretem de nekem kell bele hús.

Nem akarok balhét otthon, de árulónak érzem magam :( jól tanulok, semmit nem csinálok, ami rossz. Soha nem kiabáltak még velem, a tesóimmal igen, ők rosszcsontok :D félek, mit mondjak?


Jah, félek, hogy eltiltanak a családtól, mivel többször is kiemelte anyum, hogy mi különlegesen eszünk és mindig csomagol nekem enni.. És értitek..igy sem szívesen enged el, hát ha még megtudja, hogy elrontották az "elveiket".


2016. febr. 6. 22:59
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
81%
A kérdésre is válaszolva: Nehogy elmondd otthon, végre van egy hely, ahol rendesen kapsz enni, nehogy elszalaszd ezt a lehetőséget! A szüleidet meg csak simán könyveld el hûlyének, nem érdemlik meg, hogy miattuk strapáld magad! Még enni sem adnak rendesen! És nem normális, hogy rémálmaid vannak emiatt! Az életben sokszor kell majd füllenteni, nem szabad, hogy ennyire ne legyen hozzá készséged! A jól hazudás ebben a romlott világban csak az előnyödre lehet (lásd a saját példádat)!
2016. febr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
23%
Hány cm és hány kg vagy? Ha 18 alatt van a BMI-d, hivatkozhatnál arra is, hogy nem egészséges a testsúlyod.
2016. febr. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
83%

Ha a családod ilyen erőszakosan ragaszkodik az elveihez, sajnos nem mondhatod meg nekik az igazat.


Mindig, amikor arra gondolsz, hogy nem szabad hazudni, és ez rossz, gondolj arra, hogy valójában az emberiség túlnyomó többsége fogyaszt húst, és nincs tőle bajuk, és neked sincsen. Gondolj arra is, hogyha elmondod, amit tettél, abból valószínűleg nagy patália lenne, és biztos eltiltanának a barátodtól. Pedig az, ha az embernek nincsenek barátai, az mindenképpen káros, és rossz lenne neked. Borzalmasan hosszú minden egyes nap és feladat, ha az embernek nincsenek barátai.


Arra is gondolhatsz, hogy csak ebben az egy dologban nem mondasz igazat, és csak azért, mert kénytelen vagy. Kitartást ahhoz, hogy úgy élj, ahogy szeretnél!

2016. febr. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
16%
A hindu vallás követői?
2016. febr. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
32%
Jaj de imádom, amikor egy idióta szülő ráerőltet valamit a gyerekére... Mivel csak 13 vagy, túl messzinek tűnik még az az idő, amikor lehetőséged lesz önállóságra... vagy esetleg tervezed, hogy középiskolába kollégiumba menj? Ha nem leszel koleszos, akkor még 5-6 évig biztosan otthon leszel, ennyi ideig meg úgysem tudod meg nem is lenne jó titkolni. Szépen közölhetnéd, hogy szerinted ez butaság, a Földön cirka 7 milliárd embernek nincs baja attól, hogy húst is eszik.
2016. febr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
90%

A vegetáriánus életmód megfelelően követve teljesen élhető és semmilyen egészségügyi problémát nem okoz. Ha tényleg figyelnek a megfelelő arányú és mennyiségű táplálékbevitelre, akkor egészségügyileg semmi baja nem lesz a kérdezőnek.


A problémát itt inkább az jelenti, hogy mennyire ragaszkodnak az elveikhez és korlátozzák a kérdezőt, továbbá érzelmileg zsarolják. A helyzet ugyanaz mint amikor a mélyen vallásos szülők templomba rángatják a gyereküket.

Nem mondanám el, hogy eszek húst. Úgysem fogadnák el, utána pedig súlyos szankciókat hoznának, amik ellen kiskorúként nem tehetsz semmit.


Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid.


ui.: Nem vagyok vegetáriánus, de az tény, hogy hús nélkül is lehet élni. Viszont számomra ez is olyan mint a vallás, mindenkinek maga kell döntenie felőle.

2016. febr. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
72%

Hús nélkül is lehet tökéletesen egészséges életet élni, DE ez mindenkinek a saját döntése kell legyen! Nagyon sajnállak kérdező, semmi esetre se mond el otthon, ha jót akarsz magadnak. Azt írod falun laktok, akkor középsuliba menj el egy városba, legyél koleszos. Ha nem engednék, mert hogy ott majd anya nem tud neked főzni, akkor mond meg neki, hogy minden koleszban van diákkonyha, hűtővel, mikróval, jobb helyeken van főzőlap is. De ha nincs, akkor egy kis egyszerű hordozhatót már lehet kapni 10ezer forint körül. Viszel kaját otthonról, az keddig kitart, szerdán csütörtökön főzöl magadnak, pénteken meg már otthon eszel. Hétköznap vehetsz diákbarát kifőzdékben már párszáz forintért húsételt, amivel földobod a kajád.

Reggelid meg vacsorád meg lesz a menzán. Vagy a lekváros kenyérrel is van bajuk? Szegény barackok legyilkolása és összepréselése, nem is beszélve szegény búza gyötrelmes feldolgozásáról... Ejjj...

2016. febr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, már most 8.-os vagyok, "átugrottam" a hatodik osztályt :)

Van már nyelvvizsgám is. Nagyon jól tanulok, jó az agyam hús nélkül is.

165 magas 51kg vagyok, fél év alatt 2kg-t szedtem fel, lehet azért mert húst is eszek, lehet csak növök.

Budapestre megyek gyakorlógimibe. Nem lesz gond ott, tudok főzni, majd megtanulok a hússal is bánni.

Dédnagymama 101 éves!Nem tudom, hogy a genetika miatt vagy az étrend és életmód segít rajta, de épeszű, ki tud még menni boltba és orvoshoz is, bár már elég gyenge, de még sétál és kb önellátó.

Anyuékon, tesóimon sincs egy gramm zsír se. Nagyon jó kondiban vagyunk, elég sokat kirándulunk és sportolunk.

Nem szekta tagok, nem is vallásosak, de nagyon zárkózottak és furák, nem tudom miért de senkivel nem barátkoznak, sosem jöhetnek át hozzánk senkik, akik nem családunk, vasszigor van, annyira rendet kell tartani, hogy egy poharat nem hagyhatok az asztalon, amíg elmegyek mondjuk a szobámba és vissza... Patika rend van. Nincs tv, internet van, de senki nem használja rajtam kívül, meg a tesók sem, csak filmet letölteni és családosan nézzük meg többnyire..

Én is ilyen voltam, amíg nem lett egy barátom legalább, lett igényem telefonra, WiFire, van messengerrem és van ki írjon nekem :=) ha csak egy ember, de akkor is.

Csak fura míg suliban vagyok vagy odaát, addig normálisnak "nevelnek" próbálnak a szülei is világot mutatni otthon meg szigor rend és síri csend van. :/

2016. febr. 7. 02:03
 19/56 anonim ***** válasza:
77%
Ez jó, csak arra vigyázz majd nagyon, hogy nehogy "megvadulj". Az ilyen rövid pórázon tartott gyerekeknél lehet megfigyelni, hogy mikor végre kiszabadulnak az otthoni elnyomás alól, belenyalnak a szabadságba, akkor teljesen megőrülnek. Koleszban sok barátod lesz majd, de nem kell minden hülyeségben benne lenni, tudj nemet mondani, ez nagyon fontos, de egyébként rendben leszel.
2016. febr. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

Hazugságról : mivel alapvetően jól tanulok, nem jártam el sehova, csak sportolni és nem voltak sosem barátaim, nem kellett sehol hazudnom.

Szülők szeretnek, tanárok is, osztálytársaim nem, de legalább már nem piszkálnak, nem kellett soha sehol hazudnom,kicsikét se, tesók is ilyenek, még csak nem is falazunk egymásnak, semmi, ők sem szoktak azt hiszem, legalább is engem nem kényszerítenek rá a hülyeségekikre.

Nem esik jól. Különösen, mivel hazugsággal álmodom :(

Másik meg, amióta húst eszek, amikor csak tudok, azóta otthon nem tudok jól lakni nincs az a főzelék, saláta, süti, rántott meg bármilyen cucc, ami kielégítő lenne,komolyan elkezdtem többet enni, mint a bátyám, lány létemre.

Focizni járok én is, mert csak ebben a sportban van itt valamirevaló edző, na egy egy edzés után sírva könyörögnék egy jó adag pörköltért :D de hát nem szabad, mert szegény állatot azért ölték meg, hogy én megegyem :(

Ami még poén, hogy vissza kellett adnom az övet, amit használtan kaptam a barátomtól, mert bőrből van..Bőr cipőt sem hordhatunk :/ egy jó, kutyám lehet. Van is.

2016. febr. 7. 02:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!