Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy titokban eszek húst? Félek a következményektől.

Figyelt kérdés

Hali!


13 éves vagyok, a szüleim, nagyszüleim, két idősebb testvérem nem eszik húst. Semmit. Soha. Így neveltek engem is, hogy az rossz,gyilkosság stb. Most nem érdekes miért nem szabad, a lényeg, hogy az ördögtől való gyilkosok, akik állatot ölnek. Kb 1 éve lettünk jóba egy osztálytársammal, ez nagy szó, elég antiszocnak és különösnek nevelnek minket, nem szoktak szeretni a közösségek.. Mindegy, barátok lettünk. A szülei elkezdtek áthívógatni, elvinni magukkal programokra, kicsivel tehetősebbek, a mi szüleink is fejlesztenek minket, de nem tudunk fürdőbe menni, utazni más városba, nincs autónk. Nekik van, visznek mindenfele, sokszor titkoljuk otthon, mert a szüleim nem tudnak fizetni és nem engednek el, ha nem tudják kifizetni a belépőm :(

Én meg rosszul érzem magam, mert elmegyek fürdőbe vagy étterembe, pedig otthoniak nem tehetik meg. :/

Ez a család erősködött, hogy kóstoljam meg a húst.. Egy idő után megtettem és iszonyat ízlett!!!

Mindig kapok az alkalmon átmenni enni :(

Anyum csodálatosan főz, de csak nagyon egészséges és hús mentes kajákat.

Falun nem tudok még felvágottat sem venni titokban, gyorsan hazaérne a hír. Utóbbi fél évben odaadom a zsebpénzem a barátom anyukájának és ő vesz nekem és minden reggel beküldi az osztálytársammal,suliban titkon feldobom a szendvicseim vagy a csomagolt ételem,neha küld anyukája rántott húst vagy valami mást. Szeretnék én is az iskolai menzán enni,de "nem szabad" ezt a tanárok is tudják, anyu minden reggel csomagol szendvicset és ebédet is, szeretem de nekem kell bele hús.

Nem akarok balhét otthon, de árulónak érzem magam :( jól tanulok, semmit nem csinálok, ami rossz. Soha nem kiabáltak még velem, a tesóimmal igen, ők rosszcsontok :D félek, mit mondjak?


Jah, félek, hogy eltiltanak a családtól, mivel többször is kiemelte anyum, hogy mi különlegesen eszünk és mindig csomagol nekem enni.. És értitek..igy sem szívesen enged el, hát ha még megtudja, hogy elrontották az "elveiket".


2016. febr. 6. 22:59
1 2 3 4 5 6
 51/56 A kérdező kommentje:
Családomnak nem annyira a környezetvédelem a fontos, hanem maga a gyilkosság ténye!
2016. febr. 8. 17:30
 52/56 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kerdezo, elolvasva a problemaidat, meg mindig azt gondolom, hogy nem sokra mesz azzal, ha arra a helyzetre hajtasz, hogy egyszer csak a csaladodban kibukjon az, hogy

"Hat, gyilkos vagyok, de kell, mert jol esik."

Mivel othon legalabb elfogadnak, komolyan kerdem, megeri ez a huseves/titkolozas azt, hogy a csalad tamogatasat is elveszitsd?

Nekem nem erne meg. Pedig nekem nincsenek komoly beilleszkedesi, es onertekelesi problemaim, de akkor sem tudom elkepzelni azt, ami megerne, hogy a csaladom fekete baranya legyen.


Es egy elettapasztalati tanacs, bar nem hiszem, hogy anelkul elhinned, hogy megtapasztalnad: semmi kulonbseg nincs akozott, hogy az ember a biciglije, vagy a bmv-je kormanya mogott sir.

2016. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel othon legalabb elfogadnak, komolyan kerdem, megeri ez a huseves/titkolozas azt, hogy a csalad tamogatasat is elveszitsd? "


Az önállóság ilyen mértékű, diktatórikus elvesztésénél sokkal jobb az, hogy pár hónapig duzzog vele az anyja-apja, mint hogy egész életében szülei hobbija miatt ne lehessen önmaga.

2016. febr. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 A kérdező kommentje:

Nem tartom normálisnak, hogy azért nem támogatnának mert mást ESZEK.

Megérteném, ha rossz lennék,gyilkos, buta, nem szófogadó, lázadó, lusta, bunkó és ezért nem támogatnának vagy sőt, mondjuk otthonunkba hoznám be a húst.. De én csak külön eszem, nem is látják, a suliban is van néha finom kaja, örülnék, ha legalább néha én is ehetnék ott.

Anyum rengeteget fáradozik, minden nap főz és csomagol, nagyon tisztelem és becsülöm, imádom, hogy nekem mindig van saját finom ételem, de szívesen nem titokban kiegészíteném néha hússal.

Nem éri meg a családdal összeveszni étel miatt :/ csak rosszul esik, hogy nem értem, miért nem választhatok.


Teljesen elbizonytalanodtam, eddig tudtukra akartam hozni, de nem tudtam, hogyan. Most pedig rosszul érzem magam, hogy hazudtam és lehet visszatérek a nem húsevéshez, csak legyen béke.

2016. febr. 9. 02:09
 55/56 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező, itt a gyiken ez elment egy olyan irányba, hogy összeugrottak a vegasok és a húsevők, meg a különböző nézeteket képviselők védik a nezeteiket. Ez ne zavarjon, amúgy mindig ez van az ilyen kérdésekbol.

Aki azt mondta, hogy ne mondd el otthon (én is ezt mondtam, valahol a második oldalon, csak nem néztem meg melyik voltam), nem a szuleiddel akart osszeugrasztani, csak úgy látjuk, hogy a szüleid nem értenék meg, és nem lennének rugalmasak a kérdésben. Te pedig túlzottan a lelkedre veszed ezt az egészet, és jó nagy lelkiismereti kérdést csinálsz belőle magadnak.

Nem vagy gyilkos, ha húst eszel, ez egy elég szélsőséges nézet. És azért mégiscsak Ételrol beszélünk! Meg arról, hogy egy gyerek nem ehet otthon olyan ételt, amit szeret! És nem kaviarrol, vagy étterembe járásrol van szó, és nem drogrol és semmifele extrém nagy igenyed nincs! A barátod családja sem csinál semmi rosszat. Megegyszer mondom: ételrol beszélünk!

2016. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim válasza:
49%
És amúgy te ezt hogy tervezted? Elmondod otthon, esetleg még meg is értenek, elfogadnak és utána mi lesz? Elvárod a szüleidtől, anyukádtól, hogy neked mindig külön csomagoljon kaját, megvegye a húst, megsüsse meg minden? Azzal kezdted, hogy nem nagyon engedhettek meg magatoknak ilyesmit, nem? Inkább értékeld azt, hogy erején felül igyekszik változatos táplálékot tenni eléd nap mint nap :D
2016. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!