Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy titokban eszek húst? Félek a következményektől.

Figyelt kérdés

Hali!


13 éves vagyok, a szüleim, nagyszüleim, két idősebb testvérem nem eszik húst. Semmit. Soha. Így neveltek engem is, hogy az rossz,gyilkosság stb. Most nem érdekes miért nem szabad, a lényeg, hogy az ördögtől való gyilkosok, akik állatot ölnek. Kb 1 éve lettünk jóba egy osztálytársammal, ez nagy szó, elég antiszocnak és különösnek nevelnek minket, nem szoktak szeretni a közösségek.. Mindegy, barátok lettünk. A szülei elkezdtek áthívógatni, elvinni magukkal programokra, kicsivel tehetősebbek, a mi szüleink is fejlesztenek minket, de nem tudunk fürdőbe menni, utazni más városba, nincs autónk. Nekik van, visznek mindenfele, sokszor titkoljuk otthon, mert a szüleim nem tudnak fizetni és nem engednek el, ha nem tudják kifizetni a belépőm :(

Én meg rosszul érzem magam, mert elmegyek fürdőbe vagy étterembe, pedig otthoniak nem tehetik meg. :/

Ez a család erősködött, hogy kóstoljam meg a húst.. Egy idő után megtettem és iszonyat ízlett!!!

Mindig kapok az alkalmon átmenni enni :(

Anyum csodálatosan főz, de csak nagyon egészséges és hús mentes kajákat.

Falun nem tudok még felvágottat sem venni titokban, gyorsan hazaérne a hír. Utóbbi fél évben odaadom a zsebpénzem a barátom anyukájának és ő vesz nekem és minden reggel beküldi az osztálytársammal,suliban titkon feldobom a szendvicseim vagy a csomagolt ételem,neha küld anyukája rántott húst vagy valami mást. Szeretnék én is az iskolai menzán enni,de "nem szabad" ezt a tanárok is tudják, anyu minden reggel csomagol szendvicset és ebédet is, szeretem de nekem kell bele hús.

Nem akarok balhét otthon, de árulónak érzem magam :( jól tanulok, semmit nem csinálok, ami rossz. Soha nem kiabáltak még velem, a tesóimmal igen, ők rosszcsontok :D félek, mit mondjak?


Jah, félek, hogy eltiltanak a családtól, mivel többször is kiemelte anyum, hogy mi különlegesen eszünk és mindig csomagol nekem enni.. És értitek..igy sem szívesen enged el, hát ha még megtudja, hogy elrontották az "elveiket".


2016. febr. 6. 22:59
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
0%
Az előttem szólónak írom, hogy nincs igazad. Kicsit járj utána, hogy miért írtam azt, hogy a Földnek is jó, ha nincs hús és állati eredetű termékek gyártása. Most többet nem írok, mert ez nagyon összetett, és most nem is erre keresik itt a választ. De ha esetleg érdekel, akkor tudok küldeni anyagot. Béke. :)
2016. febr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

" Az előttem szólónak írom, hogy nincs igazad. Kicsit járj utána, hogy miért írtam azt, hogy a Földnek is jó, ha nincs hús és állati eredetű termékek gyártása. Most többet nem írok, mert ez nagyon összetett, és most nem is erre keresik itt a választ. De ha esetleg érdekel, akkor tudok küldeni anyagot. Béke. :)"


Volt szerencsém erről tanulni egyetemen, köszönöm szépen, nem győztél meg ennyivel. :)

2016. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
16%

A hústermelés a legnagyobb szén-dioxid- és metángáz-termelők közé tartozik, ugyanis a kérődzők, mint a szarvasmarhafélék, juhok és kecskék, emésztésük során nagy mennyiségű metángázt bocsátanak ki. Kicsit viccesen hangzik, de igaz. Az állattartás világszinten károsabb a klímára, mint a közlekedésre.Illetve ott van még a vízszennyezés, a talaj és termőterületek pusztítása, esőerdők pusztítása, aminek a nagy részét az állattenyésztés miatt szüntetik meg. Tudom, ezek az információk is csak csepp a tengerben és nem fejtettem ki az érintett területeket.

Én elhiszem, hogy egyetemen tanultad, de van egy ismerősöm, aki az élelmiszertudományi karon végzett és nagyon sok dolgot mesélt arról, hogy mit is "tanítanak" sokszor. Egy példa: A tanár beszélt az állati eredetű élelmiszerekről és annak élettani hatásáról is, persze csupa jókat mondott. Aztán a végén lehetett kérdezni, így az ismerősöm, aki már előtte is úgy gondolta nem olyan jó enni húst stb., hogy a tanár is úgy gondolja, hogy ezek egészségesek stb.? Erre az volt a válasz, hogy ezt kell mondania mivel az egyetem fennmaradása múlhat azon, hogy a támogatókat (húsipar) támogatják vagy sem. Persze utána négyszemközt elmondta a véleményét a tanár az ismerősömnek és kiderül ő sem fogyaszt húst, miközben előtte arról beszélt milyen jó is az.

Úgyhogy ennyit az egyetemekről. Szerintem sok a hallgatás vagy a tudatlanság még. :)

2016. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, hogy néha értelmetlenül fogalmaztam de gyorsan írtam és csak utólag olvastam vissza.
2016. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

off


43, nézd meg ezt a filmet, ha még nem láttad.


[link]


Globál menü 2014-es dokumentum film (arrol beszélnek, amit te is irtál)

2016. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

"a Földnek is jó, ha nincs hús és állati eredetű termékek gyártása"


Nézd, a Földnek az volna a legjobb, ha egyáltalán nem élne rajta ember, vagy csak nagyon kevés.

De él, kb. 7 milliárd, és ennyi embert nem lehet csak növényekkel etetni. Márcsak azért sem, mert az ember mindenevő, a kezdetektől ezt hozta magával, az ősember vadászott is, gyűjtögetett is, és akkor lakott jól, ha a vadászat sikeres volt.

2016. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon elkanyarodtunk más irányba. Egy kicsit vissza a kérdező problémáihoz.


Szerintem ez már régen túlmutat azon, hogy kell-e húst fogyasztani vagy sem.


Itt a hangsúly azon van, hogy adott egy kamasz lány, aki nem lehet őszinte a saját családjával, mert a család a saját elvein kívül nem hajlandó semmi mást elfogadni.

A kérdező írta, hogy elég antiszociális náluk mindenki, és már most bűntudatot, és szégyent érez olyan dolgok miatt, ami másnak teljesen természetes, hétköznapi.


Kedves Kérdező!


Valaki megemlítette egy hozzászólásában az iskolapszichológust. Ezt tartom a legjobb ötletnek. Beszélgess el vele a helyzetedről, mert ez a kettősség lelkileg fel fog őrölni.

A családoddal való konfliktus előbb utóbb borítékolható (én mondjuk húznám, és füllentenék, ameddig csak lehet), mert te inkább normális életet szeretnél élni, ők pedig nem engednek az elveikből.

Jópár év múlva majd el kell döntened, és fel kell vállalnod, hogyan fogod élni az életedet, úgy ahogy neked jó (remélhetőleg emiatt bűntudatod sem lesz), vagy úgy, ahogy elvárják tőled. A kettő sajnos nem egyezik.


Most nagyon előre vetítek, de azért teszem, mert még bőven van időd változtatni. Adott a ti kis antiszociális családotok, barátok nélkül. Te ebből a családból (bár nem szeretnél), ha önmagad akarsz lenni, egy kicsit ki fogsz lógni. De ha nem tudsz nyitni az emberek felé, a családodban pedig nem feltétel nélkül önmagadért szeretnek és fogadnak el, akkor ki marad körülötted?

Látszik, hogy nagyon céltudatos vagy, ami pl. a tanulást illeti, de egy kicsit mérlegelni kellene a célokat.

A cél pedig most az lenne, hogy barátkozz, nyiss, kezdeményezz.

Felesleges ennyire sietned a sulival. Egy évet már ugrottál, középiskolában miért akarsz? Mindennek megvan a maga ideje, miért akarod 16 évesen elkezdeni az egyetemet?

Mi ez a sietség, vagy teljesítménykényszer?


Elárulom neked, hogy rengeteg ember ment egyetemre szakközépiskolából is, nem akkora gáz, hogy az osztálytársaid fele középsulit választ. És emellett lesz életük.

Próbálj meg kitörni ebből az antiszoc szerepből, próbálj meg te is elfogadni másokat, és próbáld meg magadat is elfogadtatni másokkal.

Ha sikeres és boldog akarsz lenni az életben, akkor nem az a legfontosabb, hogy hány évesen, milyen jeggyel végeztél az egyetem. Persze, a tanulás is nagyon fontos, de barátok, ismerősök nélkül, egyedül nagyon nehéz lesz, és ehhez még jönni fog a szüleid elnyomása is. (amit csinálnak, az már kényszeres, halat fogni nem gyilkosság, és ha elöl hagysz egy poharat, sem dől össze a világ).

Mindenkinek szüksége van olyan emberekre, akik megértik és feltétel nélkül támogatják. Úgy gondolom te ezt egy igazi baráttól kaphatod csak meg, mert látod hogy reagáltak anyukádék a halas poénra:( Ők nem akarnak megérteni téged, az elveik előbbre valók. Ettől még szeretnek és jót akarnak, csak sajnos nem kíváncsiak rá, neked mi a jó.

2016. febr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék ugrani, mert így 20-21 évesen már mscm is lehet,de bscvel is önállóan keressetek pénzt, elkoltozhetek,azt csinálok, amit akarok. Tudom mi akarok lenni, iszonyat gyorsan tanulok, ezért nem okozgondot az iskola, amit sikerült telefonon találni az egyetem honlapján és letölteni az tárgyak anyagait, elég izgalmasnak tűnnek, nem tudom miért raknak jelszavakat egyes honlapokra, nem mindent értek amúgy sem a felépítéssel, csak 1 ismerős van, aki most egyetemista, de őt ritkán látom.

A tárgyak javát elolvastam szabadidőmben és tudom őket, bár nyilván sok számolás nincs meg, a levezetést nem értem egyáltalán, de többnyire az utolsó képletet kb meg tudom érteni az ábrán. Nem tudnak segíteni, unatkozom otthon.

Mellesleg témától eltér, de sosem fognak befogadni, elkepesztoen torz vagyok, sovány az arcom, nem vagyok kevés kg mégis apró termetűnek tűnök. Beesett az arcom, sápadt, szeplős, szögegyenes ritkás vörösessárgás haj és még a két szemem színe sem egyforma, de nem ám szép mint a cuki macskáknak a képeken, hanem az egyik fekete, a másik beazonosithatatlan mocsár színű, nagy a kontraszt, sokan azt hitték vak vagyok egy szemre :/ elallo fülek, pisze orr, csale fogak.. De kajak engem a sors bűntett valamiért. Patkánynak hívnak a suliban, az edzésen, már nem fáj, megszoktam néha nézem a fotókat és igazuk van, patkány fejem van, de na, mivel lány vagyok nem lehetek sehogy sem sikeres a fiúknál, családom is fura, nekem az egyetlen utam az agyam, lehetek jó szakember, és majd ráérek sírni a saját autómban, addig bringát tekerek a suliba és nem nézek tükörbe :)

Nem panaszkodom, felre ne értsd, de innen menekülök, mert így is nyomi vagyok, hát még az otthoniakkal.

Nem nézek le senkit a szakozep miatt, csak ahhoz mondtam, hogy ők nem is akarnak tovabbtanulni. Most se teszik, órákon is alszanak, dumálnak, ha bejárnak ép.

2016. febr. 8. 15:50
 49/56 anonim ***** válasza:
14%

Mindenevőként én is ezt hittem, aztán rájöttem, hogy ez az, hogy nincs szükségünk állati termékekre hiába ette ezt az ősember, már ha tényleg így volt.

Attól mert a rabszolgaság elfogadott volt, most már tudjuk, hogy teljesen haszontalan és kínzás az egész.

Viszont azt tudnod kell, hogy hatalmas területeket használnak ki csak azért, hogy az állatokat etessék, tartsák. Amennyi gabona szükséges egy kg hús előállításához, azt szétosztva sokkal több embert lehetne táplálni, mint amennyit az előállított egy kg húsból. Ha szeretnéd tudok küldeni erről bővebb információt.

Amúgy nem lepődöm meg ezeken a hozzászólásokon, szinte kivétel nélkül mindenki azzal jön, hogy nem lehet annyi növényt termeszteni, ha mindenki azt enné csak. Pedig az igazság az, hogy kevesebb terület is elég lenne, illetve nem használnánk el a földet annyira, mint az állattenyésztéssel. :)

2016. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
Bocsi, ezt még egy korábbi hozzászólásra válaszoltam, tudom elkanyarodtam a témától. Amúgy én leírtam a gondolataimat ezzel kapcsolatban, úgyhogy nem tudok sajnos ehhez mit hozzáfűzni már. :)
2016. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!