Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy titokban eszek húst? Félek a következményektől.

Figyelt kérdés

Hali!


13 éves vagyok, a szüleim, nagyszüleim, két idősebb testvérem nem eszik húst. Semmit. Soha. Így neveltek engem is, hogy az rossz,gyilkosság stb. Most nem érdekes miért nem szabad, a lényeg, hogy az ördögtől való gyilkosok, akik állatot ölnek. Kb 1 éve lettünk jóba egy osztálytársammal, ez nagy szó, elég antiszocnak és különösnek nevelnek minket, nem szoktak szeretni a közösségek.. Mindegy, barátok lettünk. A szülei elkezdtek áthívógatni, elvinni magukkal programokra, kicsivel tehetősebbek, a mi szüleink is fejlesztenek minket, de nem tudunk fürdőbe menni, utazni más városba, nincs autónk. Nekik van, visznek mindenfele, sokszor titkoljuk otthon, mert a szüleim nem tudnak fizetni és nem engednek el, ha nem tudják kifizetni a belépőm :(

Én meg rosszul érzem magam, mert elmegyek fürdőbe vagy étterembe, pedig otthoniak nem tehetik meg. :/

Ez a család erősködött, hogy kóstoljam meg a húst.. Egy idő után megtettem és iszonyat ízlett!!!

Mindig kapok az alkalmon átmenni enni :(

Anyum csodálatosan főz, de csak nagyon egészséges és hús mentes kajákat.

Falun nem tudok még felvágottat sem venni titokban, gyorsan hazaérne a hír. Utóbbi fél évben odaadom a zsebpénzem a barátom anyukájának és ő vesz nekem és minden reggel beküldi az osztálytársammal,suliban titkon feldobom a szendvicseim vagy a csomagolt ételem,neha küld anyukája rántott húst vagy valami mást. Szeretnék én is az iskolai menzán enni,de "nem szabad" ezt a tanárok is tudják, anyu minden reggel csomagol szendvicset és ebédet is, szeretem de nekem kell bele hús.

Nem akarok balhét otthon, de árulónak érzem magam :( jól tanulok, semmit nem csinálok, ami rossz. Soha nem kiabáltak még velem, a tesóimmal igen, ők rosszcsontok :D félek, mit mondjak?


Jah, félek, hogy eltiltanak a családtól, mivel többször is kiemelte anyum, hogy mi különlegesen eszünk és mindig csomagol nekem enni.. És értitek..igy sem szívesen enged el, hát ha még megtudja, hogy elrontották az "elveiket".


2016. febr. 6. 22:59
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
Csak hogy értsem és nem kötekedésből! Egy faluban éltek ahol csak a Te dinasztiád él ezen a módon vagy mindenki más is? Mint írtad a dédszülőkig ezen szokás szerint nevelkedtek a nemzedékek,de kérdem én,a családba beházasulók is osztották ezt a mai világban felettébb szokatlan életviteli elgondolást,ergo ők is ilyen szellemben nevelkedtek? Mert akkor bizony itt több,így élő famíliáról beszélhetünk,ha édesapád családja valamint az öregszülők mindegyike is így élt! Innentől kezdve egy szó jut csak eszembe az "amis"! Amivel nincs is baj! A nagyobb baj ott van,ha a családban nem mindenki osztja ezt a vegán lelkesedést és kvázi hazugságban élik le az életüket egy kényszer súlya alatt! Nem tudom érted-e mire akarok célozni!Egyszerűen hihetetlen számomra,hogy nemzedékek élnek így és nincs egy fekete bárány se aki fellázadna és titokban,nem titokban szegdesné a szabályokat!:)Mert ha van akkor máris van kihez fordulnod a családban!:)
2016. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
20%

Mondtad már a szüleidnek, hogy szeretnéd megkóstolni a húst?

Itt sokan szidják a szüleidet, de ne hallgass rájuk!

Nekik ez a természetes és azt hiszik, hogy neked ezzel a legjobbat adják.

Gondolj bele, édesanyádnak mennyi plussz munkát ad, hogy nektek mindig minden alkalomra csomagolni kell.


Az a család, aki rábeszélt a húsevésre, mélységesen szégyellje magát!

Ha téged vegának neveltek, nekik ebbe nincs joguk beleszólni! A szüleid háta mögött hússal etetni meg nagyon csúnya dolog.

Ha felnőtt leszel, jogodban áll majd eldönteni, hogy eszel húst, vagy sem. Ebbe már a szüleid sem szólhatnak bele. /Legfeljebb abba, hogy ezt ne az ő házukban tedd/.

Addig pedig hallgass a saját szüleidre!

2016. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
30%

Én azt mondom legyél őszinte a szüleiddel.

Ha később derül ki ez, akkor egy életre megromolhat a kapcsolatotok.

Egyetértek az előttem szólóval amúgy. Nem tartom azt sem helyesnek, hogy annak ellenére adtak neked húst a barátnőd szülei, hogy tudták te nem eszel ez nem túl jó dolog. Csak akkor tartom ezt elfogadhatónak, ha a szüleid tudtával történt volna ez, mondjuk előre megbeszélik, hogy megkóstolhatod-e náluk.

Tudom, a mostani világban egy vegetáriánus vagy vegán külső szemmel furcsa lehet, de hidd el én nagyon örültem volna ha a szüleim már vegánként nevelnek, és nem 22 évesen kell rájönnöm, hogy a világ mennyire félre van tájékoztatva és teljes a tudatlanság.

Amúgy meg azt mondani, hogy a szülei nem jól nevelik hazugság. A túlzott szigor lehet tényleg nem vezet jóra, de az, hogy nem adnak neki húst, abszolút érthető.

Hamarosan szeretnénk gyereket, de én is abban a szellemben fogom nevelni őket, hogy nincs szükség húsra sem állati eredetű termékekre ahhoz, hogy egyészégesen éljünk, plusz ezzel nagyon sok dolgot teszünk a lelkünkért az állatokért és nem utolsó sorban a Földért.

Nagyon sok szülővel beszéltem, akiknek a gyerekei megfelelően összeállított vegén étrend mellett nevelték gyerekeiket és nem hogy egészségesek, értelmesek, de kevesebbszer voltak betegek, mint a mindenevők.

Sokat gondolkozom azon, hogy ha a gyerekem azt mondja ő szeretné megkóstolni a húst, mit tennék. Először lehet rosszul érintene, de megadnám neki a lehetőséget, hogy kóstolja meg valahol. Viszont akkor sem csinálnék neki, ha ő szeretne enni utána, hanem próbálnám vele megbeszélni a dolgot, és ha ez sem hat, akkor maximum magának csinál, feltéve ha már képes a főzésre.

Ha úgy érzed most, hogy akarsz enni húst, akkor tedd meg, és lehet pár év múlva ismét belátod, hogy nincs is szükséged rá.

Annyit hadd kérdezzek már meg, hogy a szüleid csinálnak olyan ételt, ami a húsételek vegán verziója? Gondolok itt a szejtánból készült ételekre, vagy pl töltött káposzta stb. ? :)

2016. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
0%

Én is csak azt tudom mondani mint a többiek, azért írtam ,mert érdekel, hogy hogyan ugrottad át a 6. osztályt? :D

De tényleg, ez érdekel. Amúgy meg, szerintem se mond el. De a leírtak alaőján rendes lánynak tűnsz :)

2016. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim válasza:
70%
Hát.. szerintem ez a téma már elment a vegetáriánusok szidalmazásának irányába.. Nem kezdem el ecsetelni, hogy mára bizonyított tény, hogy hús és bármilyen állati eredetű termék fogyasztása nélkül is teljes, egészséges életet lehet élni, hiszen minimális utánajárással rengeteg engem igazoló cikket, orvosi véleményt lehet találni. Emellett azért még hozzátenném, hogy 16 évesen 72 kg voltam húsevőként, vashiányos és mondjuk ki.. dagadt.. Mióta vegán vagyok a vérképem tökéletes, sehol a vashiány, energikus vagyok, rendszeresen kondizom, kocogok, tanulok és mellette dolgozok, teljesen fitt és energikus vagyok, jahh és mellesleg 61 kg... ;) A kérdezőnek ajánlanám a Földlakók című dokumentum filmet, amely megtekinthető akár a youtubon is és akkor talán megérti majd a szülei indítékait.. És ha már mindenki ott tart, hogy a kérdező szüleit szidja, azt is elárulnám, hogy az én (100%ig húsevő) apám kiskoromban azért pofozott fel, mert véletlen eltörtem egy szék lábát, soha nem jöhetett át barátnőm, én sem mehettem senkihez, ha a hűtőben penészes volt a yoghurt, akkor ki kellett kanalazni a penészes részt és megenni a többit, addig nem kaphattam semmi más édességet, születésnapi ajándékom általában az volt, hogy elmehettem anyukámmal fagyizni és ennyi.. Szóval vannak emberek akiknek tényleg nem való a gyereknevelés, de hidd el, hogy azok nem a te szüleid... Ők csak a saját normáik szerint akarnak felnevelni és ez azt hiszem egyáltalán nem elítélendő. Ha a Földlakók megnézése után is azt mondod, hogy te mindenképp állati eredetű zsiradékkal szeretnéd eltömíteni az érrendszeredet, akkor pedig azt ajánlanám, hogy ülj le a szüleiddel és kérdezd meg, hogy mit gondolnak a húsevőkről, értsd meg az érzéseiket és ha ezek után is azt gondolod, hogy nem fogadnának el, akkor lehet hogy valóban jobb, ha nem tudják ezt meg.. De ismétlem! Mindezt a FÖLDLAKÓK megnézése után..
2016. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy nagyon bonyolult dolog.


Engem először is az döbbentett meg, hogy egy olyan család, amelyikhez voltaképpen annyi közöd van, hogy a gyerekük a barátod, erősködik valamivel - akármivel - kapcsolatban, amiről tudják, hogy nálatok ez nem elfogadott.

Ha az én gyerekemmel lenne ilyen, hogy bárki - nagyszülő, rokon, barát, barátnő, szomszéd - ellentmond a nevelésemnek anélkül, hogy ezt velem tudatná, iszonyatosan haragudnék, és nem nézném jó szemmel, hogy a gyerekem velük van. Erről a témáról már édesanyámmal is beszéltem, nevelés, gyerekek, stb, és olyan kijelentéseket is tett, hogy majd ha átjön az unoka, akkor mi lesz... És olyan dolgokat sorolt fel, amikről tudja, hogy ellenzem. Itt leállítottam, és azt mondtam, hogy ha olyat tesz, amiről tudja, hogy nem szeretném, akkor elgondolkodhat azon, hogy átviszem-e a gyereket. Ha újítani szeretne, akkor először beszélje meg velem és a gyerek apjával. Erről ennyit.


Ennek ellenére a Te családod is érdekes. Nagyon zárkózottak, visszafogottak lehetnek, biztos vagyok benne, hogy nem hallanak meg mást véleményt a sajátjukon kívül. Alapvetően ha nem vallásosak, szektásak vagy ilyesmi, és csak állatbaráti szeretetből nem esznek húst, akkor hát, igen, az ő dolguk, de nem szabadna ráerőltetni a gyerekre. Olyan kapcsolatnak kéne lennie gyerek és szülő között, hogy az ilyen dolgokat értelmesen meg lehessen beszélni. Itt nem biztos, hogy ez áll fent, így talán a legjobb megoldás a hazugság... Furcsán hangzik. Talán beszélned kéne erről az iskolád pszichológusával. Neki titoktartási kötelezettsége van, és szerintem tudna tanácsot adni.


Kitartást kívánok! 23/N

2016. febr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
60%
Az állatokat akkor is megölik, ha a drága fiam nem eszik belőle. Ezeket az állatokat erre tenyésztik.
2016. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

Anyum felől egyik családtag sem evett húst, apum meg születése óta nem eszik húst, magától. Semmilyen vallás, szekta nem áll a háttérben.

Apunak csak anyukája van, ő már nem eszik húst, annyira rászokott a fia miatt vagy mi. Nem szoktam feszegetni.

Nem szabad a horgászatot megemlíteni, mivel, még, ha csak ki is fognám és visszaengedném, akkor is fájdalmat illetve sérülést és stresszt okozok az állatnak, és ebben igazuk is van, szégyenlem magam, hogy bántom :( De finom és jó időtöltés.


Próbálom felfogni, de nem értem miért gonosz a barátom családja, ők nem kényszerítettek, de minden alkalommal megkínáltak, mondtam is többször, hogy nekem nem szabad és az elveinket, de mondtam is, hogy inkább félek beleenni, nem pedig zavar az elv, bár a szüleimtől is félek. Szóval én vagyok a család árulója. A család, ahol etetnek szerintem rendesek. Velem legalábbis. Foglalkoznak velem, beszélgetnek, segítenek, meghívnak sokmindenre.


Nem mondhatom el otthon, igazatok van, ma próbáltam viccelődni, hogy mi lenne, ha lemennék a Tiszára, halásznék XY-nal(falu horgásza, idős pali) és vacsira halászlé lenne. Tyjű, hogy nekem estek, hogy a vicces is borzalmasak és, hogy szegény halak...

2016. febr. 7. 22:30
 39/56 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem, ideje lenne tisztaznod magadban, hogy az allat azert van, hogy megegyuk, vagy baj az, hogy faj a halnak, hogy kifogjak, aztan megeszik.

A csaladod szempontjabol, ez a csalad, amirol irsz, arra tanit, hogy legyel hidegveru gyilkos. Ez tokeletesen fuggetlen attol, hogy a hus egeszseges-e, kell-e a novekvo szervezetnek, fuggetlen a vegan-husevo vitatol.

A problema lecsupaszitasa az, hogy olyan dolgot tanitanak, ami a szuleid szerint "bun".

Ez itt most a huseves, de lehetne rasszizmus, masik parthoz kotodes, a drogok legalizaciojarol alkotott velemeny, a szabad szex elfogadasa vagy tiltasa, whatever.


Ha kiderul hogy ezt teszed, gyilos leszel a szemukben, es arulo. Ez fuggetlen attol, hogy igazuk van-e az etkezessel kapcsolatban.

Ted fel oszinten a kerdest magadnak, megeri a "iszonyat finom"* hus evese ezt?


*az a vicces, hogy mivel a huseves tarsadalmilag elfogadott, igy sokan nem akadnak ki rajta, pedig a "kell nekem, mert elvezetet okoz" targya lehetne drog, alkohol, szex, barmi. A lenyeg ugyanaz, valami elvezeti cikk miatt elarulod a csaladod, szuleidet, a teljes hatteredet.

2016. febr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
79%

(Ha már mindenki offol, akkor én is: igen, lehet élni egészségesen hús nélkül is. És igen, egy átlagos vegetáriánus egészségesebb mint egy átlagos mindenevő. Na és azért egészségesebb, mert a vegán/vegetáriánus táplálkozás egészségesebb? Nem. Azért egészségesebbek, mert ezzel az életmóddal együtt jár KÖTELEZŐEN, hogy odafigyeljen az ember az étkezésére. Mindent lehet növényekből pótolni, ami húsokban van, de ehhez figyelni kell. Ha nem figyel, megnyiffan.

Több millió, milliárd makk egészséges ember van, aki húst is eszik. Semmi ártalmas nincs az állati élelemben, nem véletlenül erre alapozza rengeteg faj a táplálkozását, csak ugye mindent ésszel kéne csinálni.


Az sem igaz, hogy a vegán táplálkozással te aztán marha sokat segítesz a Föld élővilágán. Azzal tennéd a legtöbbet érte, ha fognád az autódat és szétvernéd, az áramot, ivó- és szennyvizet kiköttetnéd a házadból és majdnem nullára csökkentenéd az ökológiai lábnyomodat.

Azzal, hogy szimpkán nem eszel húst, azt éred el hosszú távon, hogy megszűnik az állattartás, ezzel a természetes trágyázás lehetősége is elvész, marad a műtrágya. A foszfor épp elfogy, a talaj nitrogénezése meg tönkreteszi a talajvizet... Tehát lényegében egyik zsebedből a másikba rakosgatod a sz..rt.)

2016. febr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!