Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy titokban eszek húst? Félek a következményektől.

Figyelt kérdés

Hali!


13 éves vagyok, a szüleim, nagyszüleim, két idősebb testvérem nem eszik húst. Semmit. Soha. Így neveltek engem is, hogy az rossz,gyilkosság stb. Most nem érdekes miért nem szabad, a lényeg, hogy az ördögtől való gyilkosok, akik állatot ölnek. Kb 1 éve lettünk jóba egy osztálytársammal, ez nagy szó, elég antiszocnak és különösnek nevelnek minket, nem szoktak szeretni a közösségek.. Mindegy, barátok lettünk. A szülei elkezdtek áthívógatni, elvinni magukkal programokra, kicsivel tehetősebbek, a mi szüleink is fejlesztenek minket, de nem tudunk fürdőbe menni, utazni más városba, nincs autónk. Nekik van, visznek mindenfele, sokszor titkoljuk otthon, mert a szüleim nem tudnak fizetni és nem engednek el, ha nem tudják kifizetni a belépőm :(

Én meg rosszul érzem magam, mert elmegyek fürdőbe vagy étterembe, pedig otthoniak nem tehetik meg. :/

Ez a család erősködött, hogy kóstoljam meg a húst.. Egy idő után megtettem és iszonyat ízlett!!!

Mindig kapok az alkalmon átmenni enni :(

Anyum csodálatosan főz, de csak nagyon egészséges és hús mentes kajákat.

Falun nem tudok még felvágottat sem venni titokban, gyorsan hazaérne a hír. Utóbbi fél évben odaadom a zsebpénzem a barátom anyukájának és ő vesz nekem és minden reggel beküldi az osztálytársammal,suliban titkon feldobom a szendvicseim vagy a csomagolt ételem,neha küld anyukája rántott húst vagy valami mást. Szeretnék én is az iskolai menzán enni,de "nem szabad" ezt a tanárok is tudják, anyu minden reggel csomagol szendvicset és ebédet is, szeretem de nekem kell bele hús.

Nem akarok balhét otthon, de árulónak érzem magam :( jól tanulok, semmit nem csinálok, ami rossz. Soha nem kiabáltak még velem, a tesóimmal igen, ők rosszcsontok :D félek, mit mondjak?


Jah, félek, hogy eltiltanak a családtól, mivel többször is kiemelte anyum, hogy mi különlegesen eszünk és mindig csomagol nekem enni.. És értitek..igy sem szívesen enged el, hát ha még megtudja, hogy elrontották az "elveiket".


2016. febr. 6. 22:59
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem fogok remélem. Semmi nincs, amit kipróbálnék, de korlátozzák. Ha nagyon akarnék, bármit elérhetek, de nincs szükségem semmire, van célom, tudom mi leszek, van célom, hogy hogy akarok élni, igazából nem akarok vadulni, az osztályban 1-1.5 évvel idősebb mindenki, már isznak, cigiznek jó sok a lebukott diák is.. Elérhető az alkohol, cigi, de nem kell, nekem elég másokon látni, mit tesz velük. Remélem csak tanulni hagynak, remélem sikerül majd ott is egy évvel előbb végezni, de azt mondják a gyakorlógimi erős és nem biztos, hogy ennyire könnyű lesz nekem, de meglátom majd, csak menjek el innen, egy osztálytársam sem akar egyetemre menni :(

KB a fele megy csak szakközépbe.

2016. febr. 7. 02:30
 22/56 anonim ***** válasza:
75%

Én pont fordítva vagyok :) Itthon hús van hússal, de olyan mennyiségben, hogy vega lettem miatta 2 évre. Azóta újra eszem pici húst, de messze nem annyit már.

A szüleidnek nincs igaza. Ilyen szinten senkit sem szabadna kényszeríteni egy étrendre. (főleg azért nem, mert az ellenkezőjére fordulhat könnyen, mint nálad is és nálam is)

Az iskolai menzán ne akarj enni, az nem hús még jó akarattal sem, emlékeim szerint mócsingos zsíros vackokat adnak. Azt senki sem nevezheti sem finomnak, sem egészségesnek. A hússal való bánás első lépése, hogy meghúzd, hogy mit eszel meg és mit nem. Olvasd el, hogy miből van egy olcsóbb virsli, vagy mirelit húspogácsa, amit az olcsó hambiba tesznek és megérted, hogy miről beszélek. Tudom, hogy most nagyon új ez neked, meg egy tök új dolog nyílt ki előtted, de ésszel kezdj neki :)

2016. febr. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
34%

Ugy erzem, mindenki leragadt a "egeszseges-e a huseves" kerdeskornel, de igazabol tenyleg komolyan erdekel az, hogy a kerdezo hogy oldja fel magaban azt a ellentmondast, hogy a csaladja szerint a huseves gyilkossag, ennek ellenere o sutyomban hust eszik, nem azert, mert ugy gondolja, hogy a vegeterianus (vegán?) etrend rossz lenne, hanam mert "iszonyat izlik" neki.

Ha kinaban lenne, de az europai csaladja ugy gondolna, a kutya/macska tars, nem kaja, de a kinai ismerose ravenne, hogy egyenek rendszeresen felig nyers kolyokmacskakat, es rajonne, az finom...

Tehat, nem egeszen ertem, hogy miert is gondolja azt, hogy nem artalmas az a kapcsolat, ahol "eroskodes" szintjen (tobbszor, nyomulva) olyan dolgot tanitanak neki, ami ellentetes a csaladja erkolcsi alapjaival.

Persze, ertem en, hogy latszolag ez "artatlan" dolog, mert a huseves elfogadott, de a dolgok moge nezve, arrol van szo, hogy azt sulykoljak, hogy a csaladja a nem normalis, es ahogy nevelik, az "rossz".

De azert en megkerdeznem, hogy mi a rosszabb, furcsan etkezni, vagy szandekosan rombolni egy tizeneves csaladi kapcsolatat?

2016. febr. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
60%

Ez teljesen más, mint a kulturális különbségek, mert a szomszédom nem eszik kutyát. Ha vegán is lennék, akkor is tudnám, hogy körülöttem senki nem eszik kutyát vagy macskát.


Azt sem hiszem, hogy a család lekötözte volna, és ledugta volna a torkán a húst, ha látják rajta, hogy egyáltalán nem érdekli a dolog.


Szerintem ez a családi kapcsolat alapból elég - bocsi - elbaszott, nem nagyon lehet mit rontani rajta. De ha szülőként húst nem ad a gyerekének - érted, húst, nem csokit meg csipszet akart zabálni a gyerek - ott elég nagy gondok vannak.

2016. febr. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
69%

#23 családi kapcsolat rombolása?

Ne haragudj, más családoknál más természetű probléma van, van aki ezt évekig nem veszi észre és beall a sorba, de attól még nem tesz neki jót, van aki meg már gyerekkorban kiszurja.


Kérdező! Hát ez elég extrém. Mivel 13 vagy, nem tudsz egyhamar onallosodni, ezt a kollégium dolgöt meg fentebb leirtatok, az majd megoldás lesz, nem is sok idő.

Most nehogy elmondd nekik! 13 vagy, simán eltilthatnak a baratodtol, ha 16 lennél, azt mondanám, elmondhatod. De most még ne, mert lőttek a husinak. Mindenkinek a szervezete mást igényel. Simán belefer, hogy egy családon belül az egyik tud(na) vegas lenni, a másik meg nem ennyire nem vagyunk egyformák. Mint ahogy nem mindenki szeret minden ételt. Eléggé szélsőséges, ahogy a szuleid megitelik a husevest, és ahogy rátok kényszeritik. Pár év múlva majd elmondod nekik, akkor már több jogod lesz, nem tilthatnak el semmitől. Mert szerintem ilyen esetben egy másik felnőtt, mondjuk egy gyerekorvos se tehet semmit, nem kenyszeritheti a szuleidet, hogy adjanak neked húst, csak tajekoztathat, és javasolhat. Ne edd magad ezen, nem kell beforgatni magad, add meg a szervezetednek, amire szüksége van, a körülmények ilyenek, hogy titokban kell tartanod. Én meg (gimiben) titokban cigiztem meg ittam bulikon, sosem éreztem magam hazugnak, hogy nem mondom el itthon, pedig en is nagy igazmondó vagyok! Neked a hús a cigi :) na ezért nem kell elmondani. Majd hamburgereshez jársz kocsma helyett :). Kitartás!

2016. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
81%
Ez olyan szép, hogy mese is lehet.
2016. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kérdező!


Elhiszem, hogy lelkiismeret-furdalásod van, de ebben a helyzetben sajnos még mindig a hazugság a legjobb módszer.

Próbáld meg azzal nyugtatni magadat, hogy erre lényegében anyukádék kényszerítenek. Ez a túlzott szigor, a gyerek életébe ilyen fokon történő beavatkozás egyszerűen nem normális. A gyereknevelés alapja az, hogy a szülő megpróbálja elfogadni a gyerekét olyannak amilyen, és nem akarja rákényszeríteni a saját igényeit. Persze, legyenek nevelési elvek, de egy egészséges szinten.


Szóval semmiképp se mondd el, mert eltiltanának a barátnődtől. Anyukádék sajnos nem értik meg, hogy a szociális kapcsolatok a te korodban ugyanolyan fontosak (talán még fontosabbak is, mint az egészséges (???) táplálkozás. Az egészséges személyiségfejlődésedhez szükséged van a kamaszkori barátokra, a közösségre. Az ember közösségi lény, aki nem tud/ nem tanul meg közösséghez tartozni, kapcsolatokat kialakítani, az előbb utóbb a pszichológusnál köt ki, mert kisiklik az élete. Az élet minden területéhez kapcsolatok kellenek. Ha ennek hazugság az ára, akkor az még mindig a kisebbik rossz, hidd el nekem.


A másik része a dolognak, az étrend. Abba gondolj bele, hogy az emberek szervezete nem egyforma. És mivel nem egyformán működik, nem is lehet azt mondani, hogy minden embernek ilyen, vagy olyan típusú élelmiszerre van szüksége, ilyen vagy olyan arányban. Ilyen nincs. Van aki nagyon jól elvan hús nélkül, (olyat is hallottam, aki azért nem eszik, mert begyulladtak tőle az ízületei), de van akinek a szervezete igényli. Én is ilyen vagyok. Hús vagy hal nélkül nem bírok létezni. 0-s a vércsoportom, egyes magyarázatok szerint ezért van, léteznek is különféle vércsoport diéták, bár én ebben sem teljesen hiszek. A lényeg, hogy lelkiismeret-furdalás nélkül, napi szinten eszem húst. Úgy tűnik, a te tested is igényli, ne vond meg magadtól. Nem olyan ördögtől való dolog.


A harmadik rész, az állatok legyilkolása. Nos, vannak növényevő állatok, és vannak ragadozók. Teljesen természetes, hogy az oroszlán megeszi a zebrát, a farkas az őzikét..stb, ez az élet rendje, ezen kár keseregni.

Mi emberek is eszünk húst, ettől még nem leszünk barbár gyilkosok. De ha nagyon lesarkítjuk a dolgokat, a növények is előlények, a karfiolt is megcsonkítjuk, legyilkoljuk, amikor levágjuk a virágát. Sőt a gazt is, ha kikapáljuk a veteményesből. De mivel mi nem vagyunk fényevők, erre szükség van, ne lelkizz rajta. A szüleidnek nincs igaza.

Nyugtasd meg a lelkiismeretedet azzal, hogy nem hobbiból hazudozol, hanem azért, mert belekényszerítenek.

2016. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:

0- a vércsoportom.

Köszönöm a hozzászólásokat.

2016. febr. 7. 11:43
 29/56 anonim ***** válasza:
42%

Soha nem tanácsoltam még ilyet, de szerintem amíg nem költözöl el végleg (nem a kollégiumra gondolok), addig semmiképp se mondd el!

Csak feszültség és tiltás lesz belőle otthon. Nem olyannak tűnik a családod, aki megértené, hogy máshogy gondolkodsz erről a dologról (vagy bármiről), és úgysem hiszem, hogy bevihetnél akár egy adag felvágottat a házba:(

Ha úgyis kollégiumba mész egy fél év múlva, akkor már ehetsz kedved szerint.

Ami a horgászatot illeti, azt esetleg megkockáztatnám elmondani, azzal, hogy visszadobod a halat a vízbe (sokan horgásznak így) - bár ez is kockázatos, mert lehet, hogy eltiltanak a barátodtól azzal, hogy ha horgászik, akkor nem megfelelő társaság a számodra. Szóval ha meg bírod állni, ezzel is várnék, amíg önállóan tudsz mozogni...

2016. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
18%
tényleg gyalázatos, ráadásul egy gyereknek mint te KELL hús, mert tápanyag, aztán majd ELDÖNTÖD hogy vegán akarsz-e lenni, de ezt ráerőszakolni másra nagyon nagy korlátoltságra vall...
2016. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!