Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul esik, amikor apu...

Rosszul esik, amikor apu "gúnyolódik" velem. Hogy ne vegyem magamra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pösze voltam, lehet, hogy még mindig az vagyok. Nem tudom, mert mások sosem mondták még, gondolom azért, hogy ne bántsanak meg. Ha egyáltalán az vagyok.

Régen az voltam, de ezt is csak apu mondta, más nem, de akkor meg még kisebb voltam, és én ugye meg nem vettem észre magamon.

Van, hogy néha mintha gúnyolni akarna, pöszén mond nekem szavakat. Például ma beszélt valamiről, és mondta, hogy "Amikor másodjára hozod haza az ásványvizet, már azt mondod, hogy nem iTod meg." és közben mosolyog, biztosan nem gondolja komolyan, de akkoris, annyira rosszul esik. Meg, hogy mindig ha hoz csokit, akkor úgy állít be hogy "Van coki."

Tudom nagyon jól, hogy nem kéne magamra vennem, de akkoris, sokszor sírok miatta. Ilyen téren érzékeny vagyok. Van valami tipp, hogy ne vegyem magamra és ne legyek szomorú, ha ilyet mond?

(Most is kutyát akart sétáltatni velem, de megint ilyeneket mondott, és ezért nem megyek el vele, inkább sírok.:/:[)


2010. márc. 30. 15:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja. 15:56-nak igaza van. Használd ki az időt.

De ha nagyon zavar, mondd el neki szépen. Hátha kiderül, hogy éppen ezt szereti benned a legjobban, mert arra a kislányra emlékezteti, aki gesztenyét gyűjtött az ő zsebébe.:)

2010. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
az apukák már csak ilyenek, néha elég furán fejezik ki a szeretetüket:) de ha ennyire zavar akkor mondd meg neki legközelebb, h figyelj apa tudom h viccnek szánod de igazából ez nagyon fáj nekem és légyszi ne csináld többet. ha elpityeredsz közben nem kell szégyellni legalább látja h tényleg rosszul érint. + 1 lányos apuka szerintem megérti a könnyeket akár van rá ok akár nincs :)
2010. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos csak szeretetből csinálja, nem szemétkedésből.

Figyu, ha én lennélk a te helyedben, én még gyúrnék is apöszeségre, és direkt (de csak neki)még pöszébben beszélnék, de poénból. Pl.

Cijjja apucííí hotytál cokíít? Milyen finci coki?

El medek tanújni. pucika.


Szerintem vedd ezt poénosra. Jó csaj vagy, ne legyenek emiatt önértékelési problémáid.

Bár beszélj vele, hogy neked ez zavaró. Ne csúfoljon, mert nem szereted. Ha ezentúl is gúnyolódik, akkor direkt csúnyíts rá és legyél olyan pösze mint egy 2 éves.

26.L

2010. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen apukám, és még a mai napig is nagyon meg tud bántani... Pedig azt hiszi hogy nagyon vicces, és hogy én is nevetek a viccein... de nagyon rosszul esnek. Neki semmit nem lehet mondani, mert nem vesz komolyan, Anyukám szokta leállítani, egyedül rá hallgat. (21L)
2010. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát igazából biztos bennem van a hiba, de szerintem ez távol áll minden gúnyolódástól. Én apukám is csomószor mond így dolgokat, és egyáltalán nem veszem magamra, pedig én is pöszítek. Hány éves vagy? (bocsi, ha már írtad valahol). Szerintem inkább te vagy egy picit túlérzékeny. Ezen kellene változtatnod, mert ha más tényleg beszól, vagy kigúnyol mondjuk az iskolában, ott sem kezdhetsz el sírni folyton.
2010. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!