Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a férjetek...

Mit szólnátok, ha a férjetek azt mondaná, nem azért házasodott meg, hogy ő végezze a házimunkát?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 8. 15:26
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

A történet a következő:

Anyáméknál laktunk, amíg össze nem gyűlt egy ház ára. Közösen végeztük a házimunkát édesanyámmal.

Elköltöztünk, amikor meglett a pénz. A férjem is és én is dolgozunk. Neki kötetlen a munkaideje, én 8 órában dolgozom.

Mikor hazaérek mosok, főzök, takarítok. Ő egy tányért nem tesz odébb itthon, a pultot nem takarítja le, ha csinál magának szendvicset, a morzsát otthagyja az asztalon stb. Ha felmosok pont akkor járja össze a lakást. Amikor eszünk, befalja a kaját, szó szerint, hogy nehogy neki kelljen leszednie az asztalt, szerinte az szedje le, aki utoljára végez. Ha szólok neki, hogy nyírja le a füvet, akkor teljesen kiakad, hogy én mit képzelek, én mire való vagyok, ő nem ezért házasodott. Múltkor kieesett egy pohár a kezéből, darabokra törött, és a 6 éves lányunkkal akarta összeszedetni. Stb stb stb. Nagyon sok mindent mesélhetnék.

2016. ápr. 8. 15:43
 12/46 anonim ***** válasza:
95%
Na ezt velem játszaná el, azt hiszem szedhetné a sátorfáját. Mindketten dolgoztok, neki is ki kell vennie a részét a házimunkából. Mond, hogy te sem azért mentél hozzá, hogy őt szolgáld nap mint nap. Beszéljétek meg, hogy ki mit fog csinálni, és ahhoz tartsa magát!!
2016. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
93%

A helyedben helyretenném rendesen!

Ilyet velem el nem játszana, az biztos.Ha dolgozok én is, az a minimum, hogy megoszlik otthon a munka.

2016. ápr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
92%

Ajjajj. Állj a lábadra de nagyon gyorsan!


Mi az hogy nem nyír füvet? Mi az hogy ott hagyja a morzsát? Mi vagy te, a cselédje?


Régen apum se nagyon akart elpakolni maga után meg bejött a szobámba csak azért hogy hozzam el a pultról a teát és töltsek neki. Anyum megoldotta. Nem pakolt el utána. Otthagyta a ruháját a földön. Egyebek. Azóta rájött, ha legalább a szennyesig nem viszi el, nem lesz tiszta naci. Ha nem pakol el este evés után, jönnek a hangyák.


Ha ez se hat, hagyd ott, nem vagy te cselédségre kárhoztatva! Munka gyerek és még házicseléd? Szerintem nem ilyen életet akarsz élni. Rúgd ki a fenébe ha nem változik.

2016. ápr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
89%
Kinyitnám neki az ajtót aztán takarodhat el. :)
2016. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
86%

Fura hogy van egy 6 éves gyereketek és eddig ez neked nem tűnt fel. Akkor nyilván már 7 éve legalább együtt vagytok. Akkor is ha otthon éltetek, feltűnhetett volna, hogy a férjed semmit sem csinál a munkáján kívül.

Az meg pláne durva, hogy még a fűnyírást is te csináld.

Nálunk a házimunkát én csinálom, a ház körülit, a javítások intézését, a bevásárlásokat meg a férjem.

2016. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
88%
Mit tudhat ez a pasi az ágyban, hogy még mindig nem lett elhajtva a búbánatba???
2016. ápr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez elég érdekesen érintene, mert a párommal előre lefektettük a szabályokat. Ti nem beszéltétek ezt meg házasság, együttélés előtt?


Ha mégis így lenne, akkor csalódnék, mert nekem a házasság egy szent, spirituális dolog, és nagyon letörne az, hogy a férjem cska azért vett el, mert azt hiszi, a házasságban már a nő DOLGA 100%-ban a házimunka. Hozzáteszem, teljes állásban dolgozom (ha otthon lennék, akkor talán megérteném).

2016. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
83%
Házasság előtt sem segített be semmit, vagy akkor azért még játszotta magát egy kicsit?
2016. ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
96%
Hát azért igencsak meg kellene nevelned a férjedet, mert az oké, h az enyém sem csinál semmit, de én itthon vagyok, így érhető, de 8 órás munka mellett felesben kellene csinálnotok a házimunkát. Ja és azt még én is elvárom a férjemtől, hogy ami kupit csinál maga után azt tegye rendbe.
2016. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!