Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessük meg a családda...

Hogyan értessük meg a családdal, hogy így döntöttünk és ne próbáljanak lebeszélni?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, én a legnagyobb születése óta nem dolgozok, de lediplomáztam. A férjem informatikus. Januártól én is dolgozok 6 órában, márciustól pedig a férjem is átkérte magát 6 órába. Nekünk ez így tökéletes, mindenre van időnk és jól élünk, tudunk félrerakni is.


De a család hozzáállása szörnyű. Azt hittem, pár hét alatt túllendülnek a dolgon, de sajnos nem így lett. Minden alkalommal amikor találkozunk elmondják, hogy a férjemet biztos ki fogják rúgni és hogy ezt hogy megbánjuk, éhezni fogunk stb.


2016. ápr. 26. 11:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%
Mivel téged is foglalkoztat ez a téma, igy élvezik,hogy idegesithetnek.Ha téged nem foglalkoztatna, mert neked megfelel a döntésed,akkor nem érdekelne,hogy a család mit mond.Valóban neked is fel kellene nõnöd.
2016. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Kései Sirató ***** válasza:
69%

Én kerek perec megkérdezném tőlük, hogy a gyerekeket akarják hátrányos helyzetbe hozni ezzel?

A gyerekeknek jót tesz, ha a szülő nem kimerült, ha van ideje, energiája a családra, a családi programokra.

Tuti, hogy visszakérdeznék, hogy mit szólnának ahhoz , ha én szólnék bele az ő életükbe??

2016. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%

Ha 6 órában dolgoztok, akkor a nyugdíjhoz az idő sem pörög rendesen. Egy 6 órában ledolgozott év nem számít teljesen ledolgozott nyugdíjévnek. Csak az számít ledolgozott nyugdíjévnek, amiben 8 órában voltatok bejelentve. Ugyanez a táppénzzel. Ha kevesebbre vagytok bejelentve, táppénzen is kevesebbet lehettek. Mindez pusztán a lehetséges, előre esetleg nem látható egészségromlás, meg persze a nyugdíj szempontjából fontos. Meg lehet kérdezni a nyugdíjfolyósítónál a részleteket, ha érdekel. A NAVnál nekem se tudtak válaszolni a kérdésre, egyébként.


Ha ennek utánanéztetek, és nektek ez így oké, akkor vedd úgy, hogy nem írtam semmit, mert nem beszólogatni akartam.


Családot le kell csavarni. Nem vagytok már gyerekek, hiszen nektek is vannak gyerekeitek, úgy osztjátok be az időt, ahogy nektek tetszik.

2016. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy én valahogy úgy lennék ezzel a dologgal, hogy csak azoknak a véleménye volna alapból fontos az életemben, akik úgymond felérnek odáig, hogy megértség, fel tudják fogni, hogy ez a mi döntésünk, s hogy nekünk mi a jó és miért így jó, ahogy. Valószínű olyan embereknek, akik nem érnek fel ezen trivilális összefüggések megértéséhez, olyan emberek véleményét nem hiszem, hogy relevánsnak tartanám bárminek kapcsán is. Természetesen, ha érezném, hogy valaki tényleg pusztán jószándékból és építő jelleggel, érvekkel alátámasztva próbálná meg felhívni a figyelmünket, a saját koncepcióink esetleges hibáira és tévedéseinkre, azt megfontolnám adott esetben, de aki folyton erőszakkal nyomatná az igazát, csak mert csak, azt valószínűleg hamarosan a fentebb említett kategóriába sorolnám a véleményeivel együtt, és le van a gond róla (hacsak nem együtt éltek ezekkel az emberekkel)
2016. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó, neked nem csak a helyesírásoddal van baj, de arról sincs fogalmad, hogy mennyit keres egy informatikus. Az egyik legjobban megfizetett szakma, 8 órában 800-900 ezer Ft-ot lehet vele megkeresni, 6 órában is lényegesen többet keres egy informatikus, mint bárki (legfeljebb még a gépészmérnökök és médiában dolgozók bére magas ennyire).


Egy másik hozzászóló meg azzal nincs tisztában, hogy a 6 órás munkaviszony teljes értékűnek számít a nyugdíj számításánál(a 4 órás azonban nem, gondolom, ezzel keveri).


Kérdető, nagyon jól döntöttetek szerintem, a kekeckedő rokonoknak mondjátok meg nyomatékkal, hogy ez már nem vita tárgya és már eldőlt, mellesleg a ti döntésetek és ti se szoktatok helyettük dönteni..

2016. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15: Én voltam az a hozzászóló, aki azt írta, hogy a 6 óra nem egyenértékű a nyolccal nyugdíj szempontból.


Tudsz esetleg törvényt vagy cikket linkelni, ami a te álláspontodat bizonyítja? Mert nagyon érdekelne.

2016. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16 vagyok. Már csak azért is érdekelne a link, mert ha a 6 és a 8 óra megegyezne táppénz és nyugdíj szempontjából, az egész ország 6 órára lenne bejelentve... Kevesebb járulék, és ugyanannyi juttatás. :)


Egy ismerősöm volt négy órával, akit amiatt nem nyugdíjaztak, mert kiderült, hogy éveken át csak 4 órára volt bejelentve. Meg egy másik is, akinek azért járt le a vártnál 3 hónappal előbb a táppénzjoga, mert kiderült, hogy csak 6 órára volt bejelentve. Úgyhogy marhára érdekelnének azok a linkek a vonatkozó törvényekre, ahol a 6 és a 8 óra egyenlő...

2016. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Engem meg az érdekelne, miért kapna ugyanannyi juttatást kevesebb pénzért a 6 órás.

A közterheket a fizetésed adott %-ában fizeted. A nyugdíjad is a szolgálati időtől és a befizetett járuléktől (vagyis a bruttó fizetésedtől) függ. A táppénzed is a fizetésed adott %-a.

A jogszabályalkotó természetesen tehet ilyen különbséget (szerintem igazságtalanul), de ha nem tenne, akkor sem lenne igaz, hogy kevesebb járulékért ugyanazt a szolgáltatást kapnád. Pont, hogy arányosan kevesebb pénzt kapnál, akár táppénzről, akár nyugdíjról beszélünk.

2016. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!