Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik-e a másvalaki édesanyját...

Illik-e a másvalaki édesanyját felköszönteni anyák napján?

Figyelt kérdés
Vagy mindenki köszöntse a saját anyját, és mindenkit köszöntsön a saját gyereke??? Téged idegesítene egy hasonló szitu?
2016. máj. 2. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én felköszöntöttem még a mamámat is.

Számomra ez egy elég személyes ünnep, más anyjához meg nem sok közöm van. Amúgy sem tőlem várna felköszöntést hanem a saját gyermekétől.

2016. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez nem "Minden anyák napja" - ki-ki a sajátját... nekem az is idegesítő volt, hogy az anyós elvárta volna....
2016. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sztem esete válogatja. Én pl. azt nem tartom furának, gáznak, ha vki mondjuk nagymamáját, dédijét, anyósát felköszönti, vagy a feleségét, mondbán, jó anya a gyereküknek, vagy ha mondjuk olyan nőt, aki kb. a pótanyja volt.
2016. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Megoszlanak a velemenyek. En mindig is ugy gondoltam hogy mindenki a sajat anyjat koszontse fel, akibol egy van, es kesz. Ez nem ugy anya-nap mint ahogy a nonap no-nap, hogy minden ismeros not felkoszontesz mintajara minden ismerost aki anya koszonts fel.

De van aki ezutobbi ertelemben all hozza, es felkoszont nagymamat, anyost, nagyanyost, vagy akar feleseget is.

2016. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kire gondolsz.

Csak úgy mást nem köszöntenék fel anyukámon kívül.

De pl. van egy rokonunk, aki nem a nagyim. A gyerekei külföldön élnek, ezért sose kap anyák napjára virágot. Én szoktam neki adni. Rokon, szeretem, mástól nem kap, örülni is szokott neki. Szerintem ebben semmi rossz nincs.


Ha leírnád a konkrét esetet, akkor jobban lehetne válaszolni.

2016. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Te eldöntheted, hogy neked van olyan személy, aki anyaszerepet tölt be az életedben, és felköszöntheted.


Elvárni nem lehet.


De a nagyi nem kivétel, oviban is mindig csináltunk egy izét anyunak, egy másik izét nagyinak. A nagyi kb. "anyu a négyzeten".

2016. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

A saját anyja mellett a nagymamáit szerintem illik felköszönteni.

A párod anyját, nagyanyját csak akkor, ha nem új ismeretség, és tényleg jól megvagy velük.


Más - idegen - nöt nem illik, akár anya, akár sem.

2016. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem nagyi, dédi, feleség, anyósról van szó. Ezek rendben vannak szerintem is.

Egy olyan illető akinek van saját anyja,(és aki mellesleg imádja a fiát)köszönt egy másik anyukát, akinek szintén vannak szerető gyerekei.

Csak én érzem feleslegesnek ezt az illetőt, vagy túlreagálom???

2016. máj. 2. 14:36
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Ebben az esetben túlreagálod! :) Mindenki azt köszönt fel, akit akar, csak elvárni nem szabad. Mondok egy konkrét példát. Anyóst nem köszöntöttem fel, pedig nagyon jó a viszonyunk. Ha szóvátenné elmondanám neki, h nincs igaza, nagyon szeretem, de mindenki a saját anyukàját kell felköszöntse,(esetleg nagyit). Amúgy is az én anyàm meghalt, sajnos õt nem köszönthetem, de mást nem fogok, mert akkor ennyi erõvel minden olyan anyukát köszöntenék akit szeretek, még a barátnõmet is, akinek most született meg a babája. :D Viszont sóg.nõm köszöntötte anyósunkat, cseppet furi de nem szólok senkinek sem, az õ dolga, hogy kit köszönt. Lehet ha élne anyum, akkor anyóst is köszönteném, de mivel már nem tudom mondani a saját anyámnak, egy "idegennek" nem mondom.
2016. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem anyósról van szó.
2016. máj. 2. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!