Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illendő lenne...

Szerintetek illendő lenne felköszönteni párom anyukáját ebben az esetben?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, de még mind a ketten otthon élünk (tanulunk). Jó a viszonyunk a barátom anyukájával szerintem szeretnek is engem.


Még is olyan furcsának érezném, hogy közös gyermek sincs még el sem vagyunk jegyezve, csak 4 éve egy pár vagyunk és akkor én külön felköszöntöm.


Párom ragaszkodik ahhoz, hogy mindenki vegyen virágot a másik anyukájának is, azonban én úgy gondolom, elegendő ha csak a sajátomnak veszek és ő is és egyszerre köszöntjük fel.


Eddig nem volt probléma mert alapszakon Debrecenben tanultunk és ritkán jöttünk haza, telefonon volt köszöntés aztán utólag a saját szülőket felköszöntöttük ki mivel szerette volna. Most viszont ez felvetődött, mivel itt vagyunk Pesten és mind a ketten hívtak, hogy ugye megyünk mert jönnek a mamák is...


Ti hogy szoktátok ezt megoldani?


2013. ápr. 25. 07:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Köszöntsd fel közösen a pároddal, együtt. Mi ebben olyan nagy ügy? 4 év után illik felköszöntened, ezzel adod meg felé a tiszteletet. Taplóság lenne, ha nem köszöntenéd fel.
2013. ápr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%
1-nél a pont
2013. ápr. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Én felköszöntöm, hiszen eddig is megtettem...


A kérdésem csak annyi volna, hogy...


SZERINTEM elegendő ha a párom megveszi a virágot és felköszönjük közösen, az én anyukámnak pedig én veszek virágot és szintén közösen köszöntjük.


PÁROM meg ahhoz ragaszkodik, hogy mind a ketten vegyünk csokrot mindkettőnk szüleinek és valami ajándékot vegyünk közösen. Tehát ketten 2-2 csokrot adnánk át az anyukájának és az én édesanyámnak is.


S ebben nem tudunk egyességre jutni, szerintem elegendő egy csokor és egy ajándék.

2013. ápr. 25. 07:55
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

nálunk mindenki a saját anyukáját köszönti

csak a gyerekek köszöntik mind a két nagyit


mivel a párom anyja nem az enyém miért köszönteném fel ANYÁK NAPJÁN?????


bocsi de eszembe sem jutna egy számomra "idegen" nőt felköszönteni csak mert a párom anyja ......

nem ö nevelt fel nem ö adott ételt a számba stb...

de ettől még lehet jó a viszonyunk és eddig a 20 év alatt soha nem volt kérdés és az anyukákban sem vetődött fel ilyen gondolat

2013. ápr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Neked adok igazat. Tök hülyeség külön ajándék meg csokor, 1 bőven elég. Itt végülis csak a gesztusnak van jelentősége. A párod kicsit túllihegi anyuja szülinapját.
2013. ápr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
utcsó -- anyák napjáról van szó :-))))
2013. ápr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
#1-ben meg is van a jó válsz, és azért gondolj bele, ha a kedvesed ezt kéri, miért is ne?
2013. ápr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Persze, anyák napja, tudom én csak mást írtam itt korán reggel.
2013. ápr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nekem csak a pénzügyi oldalával van gond, sajnos mi (én) nem állok anyagilag annyira jól mint ők (ő). Rengeteg plusz támogatást kap a szüleitől így ő az ösztöndíjakat félre teszi meg sokszor még abból is amit a szülei adnak.


Nála egy csokor virág 5000 Ft felett kezdődik... és ajándékban sem olcsóban gondolkodik (pl. most egy medált szeretne készíttetni aranyból az anyukája nevének kezdőbetűjével és ugyan ezt az én anyukámnak is.) ezt én nem engedhetem meg...nálunk a virág inkább jelképes... és az ajándék pedig kézzel készült eddig is, torta, vagy valami kis meglepetés...

2013. ápr. 25. 08:09
 10/23 anonim ***** válasza:
Ragyogó ötlet,Kérdező: süss tortát vagy süteményt! +egy szál virág - ha ez valakinek probléma -nézzen mélyen magába.. Ajándék adni = szívből jövő mozdulat, vagy ha a forintértékét nézi, akkor teljesen felesleges.
2013. ápr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!