Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet viszonylag...

Hogyan lehet viszonylag normális kapcsolatod a párod családjával, ha már undorodsz tőlük?

Figyelt kérdés

Most ez így persze erős kifejezés. Várom más tapasztalatait, meg ötleteket az én helyzetemre is. Nos, én 5 éve vagyok a párommal, 30 éves, dolgozó emberek vagyunk. 5 év kapcsolat, 3 év együtt élés, ebből az utolsó már házasságban. A párom szülei elváltak, nekem anyukájával van problémám. Amit úgy oldok meg, hogy elkerülöm = akkor találkozom vele, ha muszáj (egy városban élünk). Más megoldást nem látok, de hátha van más ötlet is.


Nos, ő egy nagyon indulatos nő, és a családi összejöveteleken, együtt töltött egész napokon rendszeresek a cirkuszok. Van, amikor a saját édesanyját szidja olyan alpári módon, hogy nem bírom hallgatni. A nap soha nem tellik nyugodtan, mindig van valami, amin felkapja a vizet. Egy nap minimum 10X hallom, hogy b *sz* d meg. Van, amikor kenyérre lehet kenni, de az esetek 50%-ában nagyon alpári megjegyzéseket tesz.


És szerintem nem jogos dolgokon kapja fel a vizet. Ha a párom nem tud megszerelni valamit, több óra munka után sem, ami neki nagyon kéne, rögtön jön, hogy már nagyon elegem van belőled b *sz *d meg.

Egy ebéden leejtett egy termoszt, és mivel kupi volt az asztalon (ha elpakolok, az a baj, hogy miért oda rakok dolgokat, ahova), azzal jött nekünk, hogy úgy esztek b* sz*d meg mint a disznók. Ha fáradt az egész napos kinti közös munkától, beszól a páromnak (a saját gyerekének), hogy veled már b* sz *d meg tele van a f* sz *om, csak mert elefelejtett becsukni egy ablakot. Múltkor családi szülinapozáson ideges volt a magán jellegű ügyei miatt, mi pedig elfelejtettünk elmosni 5 tányért, mert nem láttuk, hogy elöl maradtak, erre közölte, hogy az egész társasággal tele van a f* sz *om.


Ez a nő egész életében ilyen volt, a családja többnyire elengedi a füle mellett ezeket az alpári megjegyzéseket, de én az évek alatt annyira megundorodtam tőle - főleg emiatt, hogy sokszor látni sem bírom.


Ebből így hogy lehet normális viszonyt csinálni? Én nem szoktam beszólni neki, de egy-egy ilyen megjegyzés után tényleg hetekig látni nem akarom.


Egyébként a párom viszont egy kiegyensúlyozott ember, tehát mi nem ilyen stílusban kommunikálunk egymással.


2016. máj. 3. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Legyél udvarias, add meg a minimális tiszteletet, amúgy meg sz...rd le.
2016. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Bocs, de én ezt végigröhögtem. Nem mondom, hogy szép dolog a csúnya beszéd, mert nem az, sőt le akarok róla szokni. De valahogy értsd meg, hogy vannak családok pl. mi is, ahol tök normális egy ilyen beszólás, egyébként nálunk mindenki diplomás ráadásul. Ha találkoznék veled, biztosan valami iszonyat sótlan, prűd pi.csának gondolnálak, aki egyfolytában finnyog valamelyik sarokban. Próbáld elfogadni, sokan mondják azt, hogy b.azd meg.
2016. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Egy igazi hp vagy. :)

Én is jót röhögtem, köszi.

2016. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Nehogy már még a kérdező legyen a hibás! Megnézném én ti fejeteket is ha folyton az igazságtalan lecseszéseket kapnátok bmegeléssel kísérve. Anyós túl sokat képzel magáról, én hanyagolnám vele a kapcsolattartást. Mondjuk em is sokáig nyeltem volna szó nélkül a beszólásait.
2016. máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem is a kérdezőt cseszegeti, hanem a saját fiát. Oldja meg a fia, mit háborog a kérdező? Nem tetszik neki, akkor ne menjen.

De nagy probléma, istenem...

2016. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem önmagában ezzel a szóval van a bajom, hanem, hogy indokolatlanul, bármin képes felkapni a vizet a párom anyukája, és az ilyen alpári megjegyzésekkel párosul. Nagyon sokáig nem tudtam megértetni a párommal, miért is nincsen szükségem az ilyen egész napos családi programokra. Mert nem lehet kellemesen, békességben, egymás társaságát szimplán élvezve eltölteni a napot. Ha hozzánk vendégek jönnek, az én szüleim nem rontanak nekik azzal, hogy "az egész társasággal tele van a f@ szom", csak azért, mert épp rossz napjuk van, és 4 tányér kimaradt a mosogatásból. Én ezen nem tudok jót mosolyogni, pedig nem vagyok prűd.
2016. máj. 3. 16:54
 7/14 A kérdező kommentje:
A fentiek csak példák voltak sok eset közt, van, hogy a páromnak címez dolgokat, és van, hogy az egész társaságnak. Például nem szívesen hallgatom, ahogy a saját anyjával ordítozik a párom anyukája, és lehordja a sárga földig, csak, mert épp bent hagyott a néni egy üveg üdítőt a fagyasztóban, ami szétdurrant. Épp ezért csak minimális ilyen - anyukás - családi programon veszek részt. Ami ebből - nekem - probléma, hogy a párom ilyenkor hiányol.
2016. máj. 3. 16:57
 8/14 A kérdező kommentje:
És ezt még kiegészíteném azzal, hogy ha ők jönnének hozzám vendégségbe, és közölném, hogy xy jelenlévővel tele van a f* szom, biztos, hogy soha többet nem jönnének hozzám.
2016. máj. 3. 16:59
 9/14 A kérdező kommentje:
Plusz ezt nem jópofaságból mondja, hanem olyan indulatból, mint aki rögtön képes nekimenni a másiknak.
2016. máj. 3. 17:02
 10/14 anonim ***** válasza:
oké, értelek, de akkor is azt gondolom, hogy kellene alkalmazkodnod, én is azt teszem, pedig nálunk is ugyanez volt, hogy pl apósom olyan hangnem beszélt a kb. 100 éves anyósával, hogy csak lestem, utálom ha öregekkel így beszélnek. Mondjuk apósom mindenkivel bunkó, velem is. De a férjemnek ő az apja és ilyen a családja, nem tetszenek nekem, de a férjem igényli, hogy néha velük is együtt legyen, ilyenkor összeszorítom a fogam és átmegyek és kibírom, ilyen egyszerű.
2016. máj. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!