Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, hogy távol...

Mit tehetek, hogy távol tudjam tartani a férjem durván agresszív gyerekét a közös babánktól?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy hétéves, most elsős gyereke az előző házasságából. A gyerek hiperaktív, papírja van róla. Ez önmagában nem lenne gond, de mellé nagyon durva viselkedészavara van, a suliban állandóan panaszkodnak rá. Bántja az osztálytársait, meghúzza a hajukat, elveszi a játékaikat, stb. És emellé dührohamai vannak, ha nem tetszik neki valami, akkor hisztériázik, ez múltkor odáig fajult, hogy megütötte a tanárát(!). Volt is óriási balhé belőle, felfüggesztették a suliból egy hétre, stb. És a szülei csapnivalóan kezelik a dolgot, a fenti tanárverős eset után az volt a gyerek "büntetése", hogy elküldték egy hétre nyaralni a nagyanyjához. Szóval javulás a viselkedésében nincsen, én meg rettegek, hogy ha rájön az ötperc, akkor az egyéves lányunkat is bántani fogja. Persze nem hagyom őket soha kettesben, de ha a 30 kilójával nekiesik a babának abból komoly baj lehet pár pillanat alatt is.


Szóval ez a múltkori tanárverés volt az utolsó csepp a pohárban, innentől én márpedig nem akarom a kölyköt a mi lakásunkban látni, nem akarom hogy a lányom közelébe jöjjön.


Szerintetek ez jogos félelem, illetve igény a részemről? Mit tehetnék? Ti mit tennétek?



2016. máj. 4. 08:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként a pszichológust nincs sok értelme megkérdezned. Egy olyan kérdésre, hogy veszélyes-e a gyerek a babára vagy sem, kizártnak tartom, hogy egyértelmű igennel vagy nemmel válaszoljon. Mondana valamit, aminek kb. az lenne az értelme, hogy azért legyetek résen, ha a fiú a baba közelében van.

Még normális családban, édestestvéreknél is előfordul, hogy a nagytesó féltékeny a kicsire és ezért bántani akarja, mikor a szülők nincsenek ott.


Más:

Nem értem ezt a mondatot a kérdésben:

"És a szülei csapnivalóan kezelik a dolgot, a fenti tanárverős eset után az volt a gyerek "büntetése", hogy ..."

Szülei? Mármint anyuka és a te férjed ebben egyetértésben voltak? Mert akkor a férjed nevelési stílusáról is elmondtad a véleményedet - mégis közös gyereket vállaltál vele, ami nekem legalábbis furcsa

És nagymama hogy bírta őt? Vagy ővele normálisan viselkedik?

2016. máj. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"Szülei? Mármint anyuka és a te férjed ebben egyetértésben voltak? Mert akkor a férjed nevelési stílusáról is elmondtad a véleményedet - mégis közös gyereket vállaltál vele, ami nekem legalábbis furcsa

És nagymama hogy bírta őt? Vagy ővele normálisan viselkedik?"


A férjem nem értett egyet, de kényelmesebb volt neki rábólintani, mint felvállalni a konfliktust az exével. Mondván hogy dehát az anyjáé a felügyeleti jog, így a férjem nem szólhat bele. Valóban, a férjem dilettáns módon neveli a gyerekét, és sajnos ez nekem már csak a baba születése után tűnt fel. Hülye voltam, ez van, már százszor megbántam hogy egy ilyen töketlen szerencsétlennek szültem gyereket.


A nagyszülőknél nem volt gond, sosem szokott lenni, mivel ott fényesre van nyalva a gyerek feneke. Mindent megtehet, semmire sem mondanak nemet, így nincs oka hisztizni meg dührohamot produkálni, elvégre az van amit ő akar.

2016. máj. 4. 10:12
 13/24 anonim ***** válasza:
56%
#8: Nem nézted úgy két hete véletlenül az Investigation Discovery-t? :D A sztorit én is néztem, hát elég durva volt :D
2016. máj. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
56%
ha eleve így állsz a férjedhez nem ártana elválni, ha töketlen szerencsétlennek nevezed nyilván nem szereted, a gyerekét sem szereted. miért vagy vele? egyébként én lefektetném a szabályokat... vagy kezeltetik a gyereket, vagy nem jöhet át. menjen az apuka. a saját gyerekemet tuti nem veszélyeztetném egy előző házasságból hozott gyagya gyerek miatt.
2016. máj. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
96%

Nekem volt hiperaktív évfolyamtársam és ő sem volt agresszív. Kicsit túlpörgött néha, de ennyi. Itt valami más húzódik a háttérben. A gyereknek valami baja van, ami egy válás után, a szülők nevelési módszerét hallva nem meglepő. 7 évesen nincs igazából eszköze kifejezni, hogy mi a baj, pedig hidd el, hogy ő is szenved ettől nagyon. Biztos voltál már olyan dühös, hogy ütni akartál, szóval tudod, hogy rossz érzés közben is, hogy nincs más eszközöd hirtelen. Az aggodalmad szerintem jogos, én sem örülnék, ha ilyen helyzetben lennék, én sem hagynám vele kettesben a babát, de tudatosítsd magadban, hogy szerencsétlen gyerek inkább áldozat a történetben, mint valódi felelős. Mindenki elutasítja, ráhúzza, hogy ő rossz, hogy ő kezelhetetlen, de senki sem mondja azt neki, hogy gyere, add a kezed együtt megoldjuk, tudom, hogy képes vagy rá.


Szóval valahogy próbáld ezt megértetni a férjeddel is, hogy nem mehet így tovább, mert nem állapot. Most úgyis jön a jó idő, a láthatás alatt elvihetné kirándulni, fagyizni, vagy bárhova, hogy ne legyen nálatok és ha sikerült legalább félig kezelhetővé tenni a gyereket, amit ilyen kis korban még meglepően hamar el lehet érni (ha az anyja is hajlandó lenne segíteni) és akkor újra mehetne hozzátok is.

2016. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
74%

Én is elválnék.

Ilyen férj mellett nem érezném jól magam. És legalább biztonságban lennétek. Ők meg szúrják el úgy az életüket és a gyerekük életét, ahogyan akarják. De neked a te gyerekedre kell gondolnod.

2016. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%

"már százszor megbántam hogy egy ilyen töketlen szerencsétlennek szültem gyereket. "


Nem hinném, hogy neki szülted, csak így könnyebb áthárítani a felelősséget.

Amúgy eléggé bunkó módon beszélsz a férjedről úgy, hogy még csak a házasságotok legelején tartotok.

Nem sok jövőt jósolok ennek a házasságnak sem.


Amúgy ha "neki szülted", akkor -egy esetleges válásnál- majd neki is adod??!

2016. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%
nézzétek én úgy voltam normális gyerek, hogy apám alkoholistaként terrorizálta a családot és mégsem akartam senkit megütni, plusz ki tudtam fejezni a problémámat és akkor ez a gyerek megüti a tanárát mert elváltak a szülei? maradjatok már:D szimplán a gyerek el van nevelve de nagyon és a hiperaktivitás még nem ok az agresszióra. Én sem adok jövőt egy olyan házasságnak ahol a másik felet ilyen szavakkal illetnek, az én férjem is pipogya alak ha a családjáról van szó,de én ezt már most látom a gyerek előtt és elfogadom ilyennek és nem fogom ráhárítani a felelősséget, hisz ennyi év után már látja valamennyire az ember milyen a másik fél.
2016. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem olvastam a válaszokat,de nálunk hasonló a helyzet. Férjemnek van egy 9éves gyereke,nemrég hozzánk költözött,nem hiperaktív,de nagyon agresszív, szinte ugyanaz volt az iskolában mint amiket leírtál. nekünk van egy közös 4éves kislányunk,rendszeresen megveri,fellöki stb...ráadásul llandoan karmol,ebből lett egy maradandó sérülés az arcán.prszichológushoz jár de nagyon rossz a helyzet, szóval nagyon is van okod félni.
2016. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%
Mármint a kisebb testvér arcán lett egy maradandó heg. Nem értem a pontozókat,mi (is)mindent megteszünk a gyerekekért ,nem véletlenül jár pszichológushoz,sokat foglalkozunk vele, tanácsokat kérünk a szakembertől,hogy hogyan kezeljük a durvaságokat,a rengeteg hazugságot...sok válaszadó igenis hasznos és tényleg jó válaszokat adott,kíváncsi lennék ésk érném is,hogy miért pontozzák le a válaszokat!
2016. máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!