Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném ha normális válaszok...

Szeretném ha normális válaszokat kapnék! Oltogatásokra nincs szükségem Anyummal nem tudok mit kezdeni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tehát anyummal sokat vitázunk már évek óta,egy ideje megjavult a kapcsolatunk, van barátom már egy ideje és néha nem akarja hogy találkozzak vele de igazábol senkivel se,mert hogy neki sincs élete a dolgozás miatt.

és már nem tudom hova tenni az egészet.Ilyenkor mit tennétek? Meg úgy minden zavarja anit csinálok,mindenbe beleköt.Próbáltam rá hatni de makacs.Illetve ismeri anyum a barátom és imádja is anyum a barátom és fordítva is(mert barátom elött máshogy viselkedik anyum)

Sokmindentől tiltana ha tőle függne és újra vitázunk megint mindenen..mert azt akarja hogy úgy éljek mint ő,vagy úgy nőjek fel,mint ő pl nem mehetett sehova,meg zavarja ha barátnőimmel is megyek valamerre

Gondolkodtam költözésen..de nagyon nem egyszerű.18/L



2016. máj. 6. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Most kell "elni" pedig, mert sok mindent lehet kesobb is csinalni, de az a fajta felhotlen, elottem az elet eleterzes, amit fiatalon el meg az ember, soha tobbe nem jon vissza. En rengeteg dolgot csinaltam a te korodban. Ha kell szallj vitaba, ne engedj a nyomasnak, mert kesobb meg fogod banni

40/N

2016. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazad van,de nagyon nagyon makacs és volt hogy megszöktem hátha átgondolja mit tesz de érted? semmit nem vett le belőle.
2016. máj. 6. 17:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy próbáld anyukádat abból a szempontból megérteni, hogy azért ilyen veled, azért ennyire feszült, és sokszor megkeseredett, mert úgy érzi, neki nincs ideje kikapcsolódni, nincs ideje semmire. Lehet, hogy egy kicsit mártír típus is, esetleg a fejedhez vágja néha, hogy ő bezzeg gürizik, hogy neked jó életed legyen, te pedig hálátlan vagy, nem fogadsz szót stb.... Mindez abból a frusztrációjából adódhat, hogy irigy rád, amiért neked rengeteg időd van. Nem azt mondom, hogy anyukád mindent jól csinál, és az elvárásaid felé nem jogosak, nem akarom őt felmenteni, csak azt mondom, hogy próbálj mögé látni, miért olyan, amilyen. Ha ezt megpróbálod felmérni, megérteni (nem biztos, hogy úgy van, ahogy leírtam, de elképzelhető), akkor megpróbálhatsz neki segíteni, hogy kiegyensúlyozottabb élete legyen. Ha panaszkodik a munka miatt, hogy neki semmire nincs ideje mellette, akkor próbálj segíteni neki abban, hogy a kis idejét jól ossza be, legyen benne pihenés, kikapcsolódás. Akár szervezhetsz valami közös programot (lehet valami aktívabb is, pl. kirándulás, vagy menjetek el egy masszázsra stb., vagy bármi, ami neki tetszene, vagy ami közelebb vihet titeket is egymáshoz), stb. Ha vannak barátai, vagy legalább egy barátnője, próbáld néha kiugrasztani a segítségével otthonról, menjen el, kapcsolódjon ki, legyen programja. Próbálj neki valami hobbit keresni, amivel a munka után kikapcsolódhat.

Talán az ilyen apróságok segítségével ő is sokkal inkább harmóniában lesz önmagával, ami a kapcsolatotokra is kihathat.

2016. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a probléma, de azért koránt sem ennyire.

Mondjuk én már régen dolgozok meg anyukám is általában hajnaltól késő estig, de mi azt szoktuk csinálni, ha ő talál magának olyan programot ami érdekli, akkor én interneten veszek rá jegyet és kinyomtatom. Ő meg elmegy akivel akar. Ezt mondjuk én azért is csinálom, hogy legyen neki is valami kikapcsolódása, ne egy megkeseredett öregasszony legyen belőle.


Nálatok ilyen nem működne, hogy esetleg kettesben elmennétek valamerre? Akár csak egy mozi, vagy itt a jó idő lassan strand, fagyizás vagy cukrászda?

2016. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hát alig mozdul ki valamerre,hetfotol pentekig nonstop nyomja 14 oraban es hetvegen talalkozom baratommal mivel heti 1 x tudunk talalkozni mert nekem suli o meg dolgozik,

es anyum mindig kitalalja hogy mikor lehetne egyutt a csalad..es ezt szombatonkent vagja hozzam aztan a nagy csaladi egyuttletekbol sincs semmi csak pihenes ennyi 😂😧

2016. máj. 6. 18:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Volt hogy elvittem moziba,elmentunk es nem tetszett neki hogy elvittem,mert olyan beteg amibol ritkan gyogyitanak k ki embereket.
2016. máj. 6. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet, hogyha megpróbálsz segíteni neki otthon, a háztartásnál, vagy csak apró kis kedvességeket teszel, szerintem már az is nagy megkönnyebülés neki, ha kivasalod helyette a ruhákat. Sajnálom, hogy beteg, de ha nem ment a mozi, próbáld ki Nála a színházat, vagy próbáld kideríteni, milyen helyekre menne el szívesen. Elköltözéssel szerintem ne próbálkozz, nekem eléggé rosszul esne, ha a lányom fogná a bőröndjét éselmenne, mert idegesítő. Visszatérve az elejére, a kis kedveskedések után beszélgessetek, mi történt ma vele, hogy érzi magát, ilyesmik, majd, amikor mindkettőtökne van ideje üljetek le, próbáljátok megnézni a másik szemszögéből a helyzetet, és értelmesen, indulatok nélkül megbeszélni az egészet. Sok sikert! Tényleg itt az idő, hogy ,,élj"! :)
2016. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy egyszer se kellett volna megszokni es akkor hmm engrdne . Meg lehet hogy neha vele is kenne lenned igen lehet hogy neki az a jo ha egyutt pihentek akkor ritkan kibirod..
2016. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
magától elküld hogy költözzek..keresek mindent
2016. máj. 7. 15:57
 10/10 anonim válasza:
Nekem is sajnos ugyan ez a problémám. Anxum ugyanilxen makacs, bem akar hétköznap rlengedni, már régóta kértem zsebpénzt, de ő azt mondta, hogy biztos nem fog adni, mert nála nem ez volt a szokás...én is próbáltam egy-két figyelmeztető jelet küldeni, de ő sem vette a lapot...kezdek beletörődni...am én 14,5 éves vagyok
2016. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!