Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallgassak a szüleimre, vagy...

Hallgassak a szüleimre, vagy tegyem azt ami nekem jó?

Figyelt kérdés

A szüleim, és az összes, de tényleg az összes rokon akikkel tartjuk a kapcsolatot, mind azt mondják,hogy iskolába járjak, és fejezzem be az ápolói OKJ-t.

Nem vagyunk se szegények,se gazdagok,de lenne helye a pénznek, és én nagyon nem érzem jól magam az iskolában, utálom a gyakorlatokat, és a tanulást, mert nehéz, és nem érdekel a téma.

A napokban egy ismerősöm helyett kellett fuvaroznom egy furgonnal, A-ból B-be vinni, lepakolni, stb, és ez annyira tetszett, hogy legszívesebben ezt csinálnám.Természetes az ötlet nem most jött, már 2 éve van jogosítványom, nagyon szeretek vezetni, szeretem a kocsikat, és ez a fuvarozás is akkora szabadságérzetet ad, oké,hogy van útvonal, meg idő, de mégsem egy olyan,hogy az alkoholista,hajléktalan,büdös betegeket kell ellátni.(tisztelet a kevés kivételnek)

Ráadásul a pénz sem ugyan az, és a jövőben kamionra is szívesen megcsinálnám a vizsgát, abba meg aztán van pénz.Amíg nincs családom simán mehetnék külföldre is, aztán csak belföldi fuvarok.

De mindegy is, ez a távoli jövő, én nem akarok ápoló lenni, de a szüleim ragaszkodnak hozzá,hogy a kezemben legyen a szakma, és ne hagyjam abba.

Csakhogy szerintem a vizsgán is megfogok bukni, főleg mert egyre kevesebbet tanulok, inkább puskázok.

Az osztálytársaimat kedvelem, sok barátom van, a tanórák és a tanárok is jók, csak nem az én világom.

De én is úgy gondolom,hogy egy szakma nem árt, de ugyanakkor mégsem látom értelmét az egésznek.

Ha megszerezem a különböző kategóriájú jogosítványokat akkor az is egy biztos "szakma".

Persze simán megtörténhet,hogy valami miatt bevonják, és ott állok szakma nélkül, szóval így nézve tényleg logikus lenne ezt befejezni.Csakhogy határozottan állítom, sosem dolgoznék kórházban, és inkább árufeltöltőnek mennék, csak kérdés,hogy ezt akkor is így fogom e gondolni, ha esetleg elvennék a jogosítványom.Mondjuk ez egy pesszimista hozzáállás, mert nem csinálok olyat,hogy elvegyék, de bármi megtörténhet.

A tervem,hogy május végén szólok az osztályfőnöknek,hogy írjon ki, és elmegyek a saját autómmal futárnak, összeszedem a teherautós jogosítvány árát, és minden megy annak rendje, és módja szerint.

De mivel bizonytalan vagyok a döntésemben, meghallgatnék néhány kívülálló véleményt is.


(A családban több ápoló is van,akik javasolták, és közel volt egy ilyen OKJ-s iskola, ezért jelentkeztem oda - kár volt)


2016. máj. 7. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez az egyik legrosszabb, leginkább alul fizetett szakma, nem értem, hogy a rokonaid miért ajánlják ezt neked. Ha valakinek van hivatástudata és segíteni szeretne másokon, akkor esetleg bevállalja ezt a melót azért a 70-80 ezerért, amit kap érte havonta, de ha valakit nem is érdekel, akkor teljesen feleslegesen ül az iskolában. Én sem csinálnám soha ezt a munkát, nem vagyok rá alkalmas. Hagynám a helyedben az okj-t, mert soha nem fogsz a szakmában dolgozni. Inkább keress másik okj-t vagy maradj a fuvarozásnál (vagy mindkettő), de olyasmit kell tanulni, ami legalább minimálisan érdekel téged, nem azt, amit rád erőltetnek. Fuvarozásra mindig szükség lesz, de fontosnak tartom a több lábon állást, ezért valamilyen más hozzám közel álló okj-t is megcsinálnék a helyedben.
2016. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi van még hátra a suliból?Fejezd be,akkor a szüleid is megnyugszanak,az egészségügyi ismereteidet pedig baj esetén az utakon is tudod használni.Nyáron attól még elmehetsz fuvarozni, gyűjtheted a pénzt, és 1-2 év múlva megszerezheted az álomjogsidat.
2016. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Miért nem tanulsz valami ehhez kapcsolódó okj-t, teszem azt logisztikát? Onnan még tovább is lehet lépni, az egyetemet is el lehet végezni. Az első válaszolónak igaza van, ilyen hozzáállással ne legyél ápoló, ahhoz hivatástudat kellene.


"de mégsem egy olyan,hogy az alkoholista,hajléktalan,büdös betegeket kell ellátni.(tisztelet a kevés kivételnek)"


Ez a mondatod nem azt tükrözi, hogy ápolónak kéne lenned, meg az egész írásodból süt, hogy utálod a dolgot, így felesleges. Csináld a fuvarozást, ha azt szereted.

Van amúgy olyan képzés is, hogy fuvarszervező, szállítmányozási ügyintéző, nem csak logisztikai ügyintéző okj létezik, én ebben az irányban próbálkoznék.

2016. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

mennyi idő van még az ápolói okj-ből hátra? ha már több mint a felén túl vagy,szerintem fejezd be, aztán majd jó lesz valamire .ha már sok energiát belefektettél, ne hagyd veszni.

de ha még az elején jársz,szerintem hagyd ott. nem szeretnél az lenni. nem is fizet jól,sokat kell dolgozni,nem becsülnek meg stb.. nem egy álom szakma, teljesen megértem,hogy nem akarsz az lenni.

de ha már nem sok van hátra,tényleg fejezd be. nem tudhatod mikor jön jól az a papír. tudok olyat,aki külföldre ment ilyen végzettséggel, de vendéglátásban helyezkedett el. aztán később talált egy idős házaspárt, akik teljes fizetésnyi összeget adtak neki, cserébe ápolni kellett őket. de nem voltak még gondozásra szorulva,csak szerintem társaság kellett nekik, meg apróbb dolgokban segítség(pl függöny leszedés..ilyenek). szóval nem pelenkázni kellett őket, de mégis csak jól jött a végzettsége.. de ez csak egy példa volt. nem tudhatod mikor kellhet.

2016. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek a négyes válaszolóval. Fejezd be szerintem, főleg, ha fizetéses. Utána meg tanulhatsz mást is. Meg ki tudja, lehet, hogy egyszer még az ápolóinak is hasznát veszed.
2016. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk úgy,hogy kb. 40%-nál tartok az iskolában.Egyébként nem fogjátok elhinni, de őszintén mondom,hogy az amit én írtam a betegekről mint gyakornok, abszolút szalonképes a k**vaanyázó orvoshoz képest,vagy a betegeket szidalmazó, és azok halálán gúnyosan nevető nővérek,betegszállítók és mentősökhöz képest.(és csak 1 év tapasztalatait írom)

Tudom,hogy nem szabad befordulni, és nevetni kell, de némelyek gusztustalanul undorítóan viselkednek, és ezt sokan nem hiszik el, de akkor is, gondolja azt mindenki,hogy túlzok, és csak feleennyire szomorú a helyzet, de még úgy is elkeserítő.Ami még jobban,hogy nem túlzok.

Ezzel csak azt mondom,hogy ez nem szakmai elhivatottság.Az ott, szinte senkinek sincs.A körülmények vagy a fizetés, kitudja.

Ettől függetlenül persze nem vagyok alkalmas, csak ha én nem mondom, senki sem fogja észrevenni, és ilyen hozzáállással nemhogy bekerülhetek, még be is illeszkedhetek, de rögtön.

2016. máj. 7. 16:55
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem a könyvelőt nyomták így otthon... Mondanom se kell nem lettem könyvelő :D én megkérdeztem mi a feltétel, hogy ne kelljen pénzt visszafizetni, azt a minimumot teljesítettem. A családdal közöltem, hogy bocs, húzok dolgozni olyat amit én szeretnék és annyi. (cukrászdába mentem) Őszinte leszek nem bántam meg. mai napig se tudom elképzelni hogy könyveljek. És nem is értem, hogy találták ezt ki nekem anyámék.
2016. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Ha már elkezdted és majdnem a felénél tartasz, akkor fejezd be. Nem kötelező utána ebben a szakmában dolgoznod. De sose tudod, hogy mikor jöhet majd jól.

Utána még tanulhatsz mást is, ami jobban érdekel.

2016. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Beviz Elek ***** válasza:

Szeretsz vezetni, szívesen fuvaroznád az árut, járna a franc ápolói OKJ-ra. Nem akarlak a család ellen fordítani, de fölösleges ennyire eröltetni, főleg ha tényleg nem akarod.


Ajánlották a logisztikát, én abból szereztem OKJ-t, de végül nem lettem irodista. Ettől függetlenül nem bánom, sőt ha lenne időm még visszamennék továbbképzésre is mert érdekel a dolog, tetszett.


Ha vezetni akarsz, akkor menj el dolgozni (ne saját autóval szerintem), gyűjts egy kis pénzt, és ha valóban kamionoznál, akkor C, E, GKI, bye-bye.


A jogsi árát előre számold ki, hamar megugrik és vakarózhatsz, tudom.... :)

2016. máj. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

En pont igy voltam vele

Nem erdekelt utaltam mast akartam

De otthon egy szabaly volt elkezded akkor befejezed

Es befejeztem es ha nem dolgoztam a szakmamban.

Aztan ugy hozta az elet kulfoldre kerultem es ujra eu dolgoztam szuper fizetesert luxuskorulmenyek kozott.

Megerte befejezni

2016. máj. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!