Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallgassak a szüleimre, vagy...

Hallgassak a szüleimre, vagy tegyem azt ami nekem jó?

Figyelt kérdés

A szüleim, és az összes, de tényleg az összes rokon akikkel tartjuk a kapcsolatot, mind azt mondják,hogy iskolába járjak, és fejezzem be az ápolói OKJ-t.

Nem vagyunk se szegények,se gazdagok,de lenne helye a pénznek, és én nagyon nem érzem jól magam az iskolában, utálom a gyakorlatokat, és a tanulást, mert nehéz, és nem érdekel a téma.

A napokban egy ismerősöm helyett kellett fuvaroznom egy furgonnal, A-ból B-be vinni, lepakolni, stb, és ez annyira tetszett, hogy legszívesebben ezt csinálnám.Természetes az ötlet nem most jött, már 2 éve van jogosítványom, nagyon szeretek vezetni, szeretem a kocsikat, és ez a fuvarozás is akkora szabadságérzetet ad, oké,hogy van útvonal, meg idő, de mégsem egy olyan,hogy az alkoholista,hajléktalan,büdös betegeket kell ellátni.(tisztelet a kevés kivételnek)

Ráadásul a pénz sem ugyan az, és a jövőben kamionra is szívesen megcsinálnám a vizsgát, abba meg aztán van pénz.Amíg nincs családom simán mehetnék külföldre is, aztán csak belföldi fuvarok.

De mindegy is, ez a távoli jövő, én nem akarok ápoló lenni, de a szüleim ragaszkodnak hozzá,hogy a kezemben legyen a szakma, és ne hagyjam abba.

Csakhogy szerintem a vizsgán is megfogok bukni, főleg mert egyre kevesebbet tanulok, inkább puskázok.

Az osztálytársaimat kedvelem, sok barátom van, a tanórák és a tanárok is jók, csak nem az én világom.

De én is úgy gondolom,hogy egy szakma nem árt, de ugyanakkor mégsem látom értelmét az egésznek.

Ha megszerezem a különböző kategóriájú jogosítványokat akkor az is egy biztos "szakma".

Persze simán megtörténhet,hogy valami miatt bevonják, és ott állok szakma nélkül, szóval így nézve tényleg logikus lenne ezt befejezni.Csakhogy határozottan állítom, sosem dolgoznék kórházban, és inkább árufeltöltőnek mennék, csak kérdés,hogy ezt akkor is így fogom e gondolni, ha esetleg elvennék a jogosítványom.Mondjuk ez egy pesszimista hozzáállás, mert nem csinálok olyat,hogy elvegyék, de bármi megtörténhet.

A tervem,hogy május végén szólok az osztályfőnöknek,hogy írjon ki, és elmegyek a saját autómmal futárnak, összeszedem a teherautós jogosítvány árát, és minden megy annak rendje, és módja szerint.

De mivel bizonytalan vagyok a döntésemben, meghallgatnék néhány kívülálló véleményt is.


(A családban több ápoló is van,akik javasolták, és közel volt egy ilyen OKJ-s iskola, ezért jelentkeztem oda - kár volt)


2016. máj. 7. 15:34
1 2
 11/12 Beviz Elek ***** válasza:
52%

Ez jogos, érdemes átgondolni,attól függ hogy mennyire nem érdekel a dolog.

Én inkább takarítok wc-t. Szívesen segítek embereknek, de csak lelki problémákban, a fizikai szenvedèst képtelen vagyok nézni.

2016. máj. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az unokaöcsém úgy ment el kamionsofőrnek jelentkezni az egyik helyi vállalkozáshoz, hogy sima B-s jogsija volt. Megegyeztek a leendő főnökével, hogy az kifizeti (pontosabban megelőlegezi) neki a jogsit kamionra + PÁV + GKI, és majd amikor dolgozni kezd, apránként le lesz tőle vonva. Bejött neki. Azt nem tudom, bár gondolom, hogy alá kellett írnia x évet, hogy addig nem megy más céghez, de nincs belőle probléma, már ott van pár éve.

Az országban jelenleg akkora sofőrhiány van, hogy több cég vállalja, hogy megelőlegezi a jogsihoz szükséges összeget. Gondold át, hátha egy próbát megér.

2016. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!