Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnátok, ha egy...

Mit reagálnátok, ha egy közeli családtagotok alkoholmentes ízesített sört adna az 5 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
2016. jún. 27. 16:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
78%
Na és? Még vezetnie kellett volna aznap, vagy mi a gond? Rendőr csak nem szondáztat ötéves kisfiúkat.
2016. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%

Látom, itt sokan nem tudják, hogy csak a 0,0 feliratú alkoholmentes sörben nincs valóban alkohol. Ez pl. vezetés miatt fontos lehet. Egyébként önmagában az alkoholmentes felirat nem jelenti azt, hogy semmi alkohol nincs benne.


Én megkérném, hogy többet ne adjon neki, mivel szénsavas üdítőkkel sem szeretném itatni. De ha csak megkóstolta, az más. Azon nem akadnék ki. Mi is szerettünk kiskorunkban a szülők poharába kóstolni.

2016. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
65%
Attól, hogy sör néven adják ha alkohol mentes és ráadásul ízesített abban semmi rossz nincs. Csaj jajj jajj sör jujj jujj az nagyon rossz dolog. Baromság. Aki cukros szarra tömi a gyereket az 100x rosszabbat tesz mint egy ilyentől, a sörben számos vitamin van, persze alkoholt valóban nem szabad adni, de mint írva lett ebben nem volt. Persze lehet benne 0,02% de egy bonbon meggyben több van.
2016. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
77%

Ha a 0.0% borsodi ízesítettekről beszélünk,az pont olyan,mint egy üdítő,ízre is ..

Nem értem,ha alkoholmentes,mi a probléma ezzel ? Ezek tényleg olyanok,mint egy fanta vagy egy kóla . Én semmit nem szólnék,persze víz helyett nem jó ezeket a cukros lötyiket inni,de néha belefér.

A kubu meg a 12%os gyümölcslevek sem jobbak.

2016. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem eltúlzod. Gondolom nem itattak meg vele 3 dobozzal ott helyben, hanem adtak neki egy picit pohárba. Az a minimális alkohol (0.5% alatt mentes) vagy mesterséges ízfokozó pedig még senkit sem gátolt a helyes fejlődésben.


Én amúgy egészségmániásabb vagyok mint az átlag és nagyon egyetértek azzal, hogy ne tömjük ízfokozóval, színezékkel és édesítőszerrel/cukorral a gyereket (és saját magunkat se), de ekkora mennyiségnél, főleg egyszeri alkalommal, nincs miről beszélni. Ha mégis zavar, akkor kérd meg a rokont, hogy ne adjon a gyereknek, de nem tudom, hogy mennyivel jobb ha elé tolnak helyette Colát... Azt viszont egészségmániásként is érzem, hogyha mi felnőttek úgymond lazítunk és mindenféle üdítőket iszunk, akkor a gyereknek sem mondhatjuk, hogy nem kap semmi izgit.

2016. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nincs semmi gond az alkoholmentes 0,0%-os sörrel. Kábé olyan mint a kölyökpezsgő. Ez legyen a legnagyobb problémád az életben!

Az én 12 éves lányom mikor meccset nézünk ilyen sört iszik.

2016. jún. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
11%

Nagybátyám felesége 5 évesen megszivatott azzal, hogy ez limonádé, beleittam és eldobtam, és a barátnőivel röhögött rajtam..


Majd megszületett az unokatesom, 5 éves volt, én meg leitattam egy kis pálinkával :) 4 napig részeg volt a gyerek + kórházba került

2016. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Én is megkóstoltam annak idején. De nem alkoholmenteset hanem a rendes sört. Egy pici kortynál több úgy sem megy le. És a kávéért is oda voltam gyerekként. Ha kiitták a csészéből akkor kellett nekem a csésze hátha van benne, gondolhatod mennyit ért nekem az a parányi csepp.

Most felnőttként egyiket sem szeretem. Soha nem ittam meg egy két korty sörnél vagy kávénál többet. Egyszerűen nem szeretem. Én örülök hogy gyerekként mindent megkóstolhattam amit a felnőttek, így nem voltam kíváncsi, tini koromban sem érdekeltek ezek a dolgok. Mert belekóstolhattam volna ha akarok.

2016. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
67%

Az alkoholmentes sör maximum 0,5% alkoholt tartalmaz. Egy jó érett banán 2%-t. Ezen kívül kimutatja még a szonda: tejföl, káposzta, gyümölcsök, stb.

Hagyjuk már

2016. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Az én unokatesóm 5 évesen rendes sört is ivott...

Aztán nem lett semmi baja. :D

Szóval nem reagálnék semmit.

2016. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!