Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben hogy lenne...

Ilyen esetben hogy lenne igazságos a szülők segitése?

Figyelt kérdés

A pár férfi tagját 27 éves koráig tartották el a szülei szinte teljesen, ameddig egy komoly szakon tanult. Nem gazdagok a szülők, csak átlagosan élnek. A férfi párjának nem volt lehetősége továbbtanulni, 18 évesen munkát kellett találnia.

A pár albárletben lakott 7 évig, ezt szintén a fiú szülei fizették. A fiú munkába áll, jól keres, szeretné viszonozni a szüleinek ezt a sok jót, amit érte tettek, pl egy nyaralás befizetésével, stb. Szerintetek ebben az esetben is egyenlően kellene a szülőket támogatni?


2016. jún. 29. 15:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt kell vizsgalnim hogy a lany szulei is megtettek-e a maguk modjan mindent, vagy gazdagok, es egy fillert sem adtak be.az nem varhato el mindenkitol, hogy egyetemet vegezzen, ha a szulok felneveltek, lehetosegeikhez merten igyekeztek tamogatni, akkor szerintem nem kellene kulonbseget tenni, foleg ha penz is van ra...
2016. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

A lány támogassa a szüleit a kozos penz felett maradó fizujabol, a fiú pedig szinten tegyen igy.


Mi támogatjuk mindket szülőnket ha kell, egyrészt mindketten jol keresünk illetve mindket szulo párrral jo a kapcsolat.

2016. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
45%

nem mindenki teheti meg hogy a 30 éves koráig tarsa el a gyerekét

és pluszban a párjának is fizese a lakhatását

ez nonszen mért kel ezt bármihez hasonlitani

nyaralás helyett meg végre tartás el magukat

2016. jún. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet a "mégiscsak a szülei" érvvel. Természetesen nincs mindenkinek pénze egyetemre küldeni a gyereket egy másik városba fizetős szakra, de ha addig kijöttek valahogy annyi pénzből 3-man, akkor 18 éves kora után egy ingyenes okj szakma még beleférne, ha szólnak a gyereknek, hogy menjen mellette diákmunkára is, hogy besegítsen a költségekbe a háztartás körül. Akárhogy számolom, így több lenne a családi kasszában, mint amiből addig éltek, tehát megdől a nincs pénzük érv. Persze, értem, olcsóbb kirakni a gyereket, de akkor ne is számítsanak támogatásra. Az nem érdem, hogy valaki 5 évesen eltartotta a gyereket, mert ha nem teszi, elvitte volna a rendőrség. Az az érdem, ha valaki önzetlenül, kötelezettség nélkül is igyekszik jó életet biztosítani a gyereke számára, akár jobbat, mint ami neki volt, ahelyett, hogy azt bosszulná meg rajta, hogy őt is kitették otthonról. A férfi szülei picit túlzásba vitték a gondoskodást, de minden hálát megérdemelnek (bár nincs rá szükségük, mert írtad, hogy jól élnek), a lány szülei meg jól értem, hogy úgy gondolták, hogy kirakják a lányt aztán tartják a markukat, ha valahogy egyenesbe került mások segítségével?


Én a fiú szüleinek simán befizetném azt a nyaralást, mert megérdemlik, a lány szüleire meg annyira figyelnék, hogy mégse éhezzenek. Mindennél undorítóbbnak tartom azt, aki gondolkozás nélkül képes kirakni a saját gyerekét szakma nélkül, hogy csináljon, amit akar.

2016. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

nehéz helyzet, de ha én lennék a lány helyében, akkor nem kardoskodnék amellett, hogy az én szüleimet is ugyanannyi értékben támogassuk. A fiú szülei most visszakapnának valamennyit abból a sokból, amit a fiúknak és ezáltal a párjának adtak.

Ehhez a lány szüleinek semmi közük. Ha a férjem anyja kap, akkor még az én anyámnak nem kell adni. Ez nem egy mérleg. A lány önzően gondolkodik

2016. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!