Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok, ha a szüleit...

Hogy reagálnátok, ha a szüleitek elköltötték volna a pénzeteket?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, jövőre érettségizem. Mikor megszülettem a nagyszüleim nyitottak nekem egy bankszámlát, és rendszeresen tettek be pénzt, hogy mikor 18 vagyok akkor ugye hozzáférhessek, addig kamatozzon, és majd ugye elkölthetem amire szeretném.

Most tudtam meg, hogy ezt a pénzt a szüleim elköltötték mikor elköltöztünk, és nem tudom mit gondoljak erről.

Egyrészt bánom, és kissé dühös vagyok, mert abban a tudatban voltam, hogy ez a pénz megvan, és külföldre szeretnék egyetemre menni, amihez ugye ez a pénz jól jönne, nem akartam anyáéktól olyan nagy összeget kérni rá. De még ha nem is külföldre megyek, akkor is ott van akár arra, hogy később elköltözzek itthonról, vagy ha egyik évben lecsúsznék az államilag finanszírozott egyetemről.

Ugyanakkor tudom, hogy kellett nekik a pénz a házhoz, ezért sem merem ezt apának mondani (ők nem tudták, hogy tudok erről a pénzről, anyától kérdeztem nemrég, hogy tényleg van-e), mert az lenne a reakció, hogy most akkor nem itt laknánk, meg hogy annyi mindent fizetnek nekem, meg hogy akkor majd elköltöznek és visszakapom a pénzem.

Szóval nem nagyon tudom, hogy hogy reagáljak, valamennyire megértem az ő helyzetüket, ugyanakkor tudtam volna mire költeni ezt a pénzt. Ti mit gondoltok? Hogy reagáltatok volna?



2016. júl. 5. 19:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8%
Én megkérdeztelek volna a helyükben, oké, hogy az egész családnak hasznos dologra költötték, akkor is neked szánták a nagyszülők. Bár szerintem ott volt a kommunikációs probléma, hogy azt elfelejtette közölni az informátorod, hogy a nagyszülőkkel egyetértésben költötték a házra az összegyűlt pénzt, másképp ugyanis aligha férhettek hozzá a szüleid a számlához.
2016. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is volt anno ilyen számlám, meg a hugomnak is. Aztán amikor a szüleim váltak, anyám abból fizette ki apámat, hogy ne kelljen elkoltoznunk az otthonunkbol. Ugyan később elég sok helyzetben jól jött volna az az extra, mégsem hibáztattam vagy vetettem a szemére soha, hiszen értünk tette, nem magára költötte
2016. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Ja, hálátlan a gyerek...vagy inkább a szülő a tolvaj. Ha megkérdeztek volna, elmondják, hogy megpróbálják visszatenni, mire szükséged lesz rá, nyilván odaadod. Az enyémet is lenyúlták a szüleim anno, soha többet nem láttam azt a pénzt, sőt az apám reakciója annyi volt, mikor rákérdeztem (konkrétan szóltam, hogy ki kellene venni, mert szeretnék belőle egy laptopot, ami kellene a fősulis dolgaimhoz), hogy rámordított, én csak maradjak csöndben. Nem a pénz érdekelt, kerestem munkát, összeszedtem rá, de ez akkor is pofátlanság volt.
2016. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%

Nekem elsősorban rosszul esne. És nem azért, mert nem az enyém lett a pénz (azt bármikor odaadnám nekik), hanem azért, mert nem szóltak, sunnyogtak, ergo: átvertek.

Még ha kicsi is voltam mondjuk, mikor ez történt, 17 éves korodig biztosan lett volna lehetőség erről beszélni.

Lehet, hogy tényleg vissza fogják adni, ha nem is úgy, hogy a kezedbe nyomják a pénzt, de jóval 18 éves korod utánig eltartanak, taníttatnak, lakhatást biztosítanak, segítik az életkezdésedet... ha mindezt megkapod, anyagilag semmivel sem vagy megrövidítve.

És mégis... a csalódottság érthető, mert nekem fontosabb lenne, hogy beszéljenek velem erről - maguktól, nem rákérdezésre -, mint a pénz maga.

2016. júl. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

én a nagyszüleid helyében beszélnék a szülőkkel,hogy azonnal adják vissza azt a pénzt. az neked lett szánva, nem a házba. oké, nagyon fontos a ház, te is ott laksz még 1-2 évig. de azt a pénzt neked tették félre.. úgyhogy beszélj a mamádékkal erről,hogy beszéljenek a szüleiddel.

szerintem sem volt szép dolog, azt a pénzt neked spórolták a nagyszüleid, nem a szüleidnek szánták. ők felnőtt emberek, évek óta dolgoznak,tegyenek félre maguknak. de te még nem vagy munkaképes, neked volt félretéve..nem volt szép dolog,hogy szó nélkül elköltötték

2016. júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Ismerős kisfia igazi zenei virtuóz, pénzt is keres vele, amit a szülei számlára gyűjtenek. Költözéskor sajnos ehhez is hozzá kellett nyúlniuk, de legalább nem sunnyogták el, megbeszélték (utólag...) a kisfiúval, ő felfogta. Viszont arra törekednek, hogy minnél előbb visszakerüljön az az összeg a számlára, mert az nem az övék volt.

Na ez normális szülői hozzáállás.

2016. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Szóval sem írtam, hogy elszórták a pénzt, tudom mire kellett. Feljelenteni eszem ágában sincs őket.

Igazából így, hogy az utolsó írta, rosszul esik, hogy hogyha én nem hozom fel anya előtt a témát, illetve ha nem emlékszem, hogy a nagyszüleim említették egyszer 10 évvel ezelőtt, akkor nem tudnék erről az egészről. Megkérdezni sem kérdeztek meg, fogalmam sem lenne az egészről.

Nem tudom, hogy mennyire reális az a dolog, hogy majd segítenek külfölddel kapcsolatban. Nyilván kisegítenek valamennyire majd, de nem tudom mire lesz z amit erre szánni tudnak. Ez az egyik, másik meg hogy apa alapból nem akarja, hogy egyetemre menjek, mert hiába van diplomám nem fogok tudni jobban elhelyezkedni, és ha már nem szakközépbe mentem akkor inkább okj-m legyen, minthogy megint elszórjak 4 évet. Külfölddel meg eleve úgy van, hogy nem szeretné, ha elmennék mert szeret meg mittudomén.

Egyébként bocsánat, ezzel lehet már nagyon elkanyarodtam a témától, csak így lehet könnyebb belelátni vagy ilyesmi.

2016. júl. 5. 20:59
 18/20 A kérdező kommentje:
Nagyszüleim már nem élnek.
2016. júl. 5. 21:00
 19/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem volt joguk hozzányúlni!

Ha a te neveden volt, nem is értem, hogy férhettek hozzá.

Van róla valami papírod, bizonyítékod?

2016. júl. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
73%

16-os véleményét osztom én is.


Amit a szüleid tettek, az bizony erkölcstelen dolog volt! Nekem egy életre megváltozna a véleményem róluk.

Először is, ami a legfájóbb, hogy nem szóltak róla, hogy hozzányúlnak.

Másodszor pedig, folyamatosan rakniuk kellett volna vissza a pénzt. Nem írtad, hány éve költöztetek el és mekkora összegről van szó, de igenis, az max. kölcsönvett pénznek tekinthető, amit normális ember idegennek is visszaadna, nemhogy a saját gyerekének. Ha mondjuk 5 éve raknák vissza, minden hónapban 10e Ft-ot, akkor 600e Ft már ott lenne a bankszámlán. Ha mondjuk 1 millió volt rajta, akkor 8 év alatt visszaadták volna (igaz, illene többet visszaadniuk, különben a kamatot akkor is bukta a kérdező).


Másrészt én nem értem a nagyszüleid hozzáállását sem. Rendszeresen mondaniuk kellett volna, hogy ez a bankszámla létezik, most épp mennyi van rajta, és a haláluk után tartsd számon. Akkor a szüleid is kevésbé mertek volna a hátad mögött intézkedni.


Sokan írták, hogy a szülők a lány érdekében költötték el a pénzt. Ez csak akkor igaz, ha a lány kifejezett kérése, igénye volt, hogy az új helyre költözzenek.

Tipikusan a gyerekeket szokta kevésbé zavarni a kisebb, kevésbé komfortos lakás, hiszen ők abba születtek bele, nekik az a természetes. Inkább a szülők igénye szokott lenni a nagyobb, szebb, jobb fekvésű, komfortosabb lakás. Szóval a szülők inkább a saját céljukra költötték a gyerekük pénzét, ne takaróddzanak azzal, hogy a gyerekük érdekében költötték el a gyerekük pénzét.


Amúgy, ha mindkét nagyszülő meghalt, akkor örököltek utánuk egy lakást vagy házat. Ha akkor azt eladták (volna), akkor pár hónap után vissza is rakhatták volna a lányuk számlájára a pénzt (bár nem tudom, mekkora értékű volt a ház és hányfelé oszlott az örökség).

Szóval ez is bizonyítja, hogy a szülőknek esze ágában sem volt a gyereküknek valaha is visszaadni, amit elvettek tőle.

Elkeserítő dolog ez! Saját családomban vagy akár tágabb rokonságomban el sem tudnám képzelni, hogy bármelyik szülő így tegyen a gyerekével.

2016. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!