Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a lányomnak? Vagy...

Engedjem a lányomnak? Vagy majd elmúlik nála ez a "szeszély"?

Figyelt kérdés

16 éves lányom már évek óta nyaggat azzal, hogy hadd járhasson hastánc órákra. Nem igazan orulok neki...az edesapja se.

Lányom imadja az arab es keleti dolgokat, zeneket stb. (Szemelyszerint nem ertem, hogy alakulhatott ez ki nala). Sose kapott olyan nevelest. A mi csaladunk a magyar hagyomanyokat szereti, orizzuk.

Az ő szavaival elve: "A keleti zene megnyugtat, ellazit. A hastanccal ugy erzem kitudnam fejezni magam. Megtalalnam a helyem a vilagban. Olyan erzes mintha hianyozna belolem egy darab ami a hastánc."


Az egesz csalad ellenzi mert senki nem szereti az ilyen dolgokat. Lányomon kivul. Engedjuk neki vagy majd elmulik? Valaki volt mar hasonlo helyzetben?



2016. júl. 8. 13:02
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
78%
A kérdező az a fajta ember, aki szerint a rúdtáncosok mind k.u.r.v.á.k, ebből kifolyólag a hastáncot sem bírja elfogadni. Szegény leány...
2016. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

18#

Nem érzem magam demagógnak! Es nem meg tiltjuk hanem nem igazan tetszik az otlet. Es az mas teszta. (Nyilvan azert irtam ki a kerdest mert tanacstalan vagyok).

Peldaul az olyan emberek miatt nem szeretnem, hogy hastancoljon mint akik itt lerib*zik a hastáncosokat. Epp ezt szeretnem elkerulni.

Persze minden anya ezt mondaná: de a lanyom biztos nem amiatt szeretne, hogy a fiuk elott razhassa magat. Erre nyakam tennem.

2016. júl. 8. 14:28
 23/45 A kérdező kommentje:

19#

Pontosabban az arab hastanc erdekli.

2016. júl. 8. 14:30
 24/45 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, ez egy fajta sport. Mozog, alakul a teste, jó irányba. Mi a gond vele? Nem is értem. Ezt az "egész család ellenzi"-t még kevésbé. Ki az egész család? Nagyi? Sógornő?
2016. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

Nagyszulok se voltak elragadtatva.

De a szulok tehat a mi dontesunk szamit elsodlegesen.

Atgondoljuk ezt meg. Vegulis mozgasnak jo ezt el kell ismerni.

2016. júl. 8. 14:40
 26/45 anonim ***** válasza:
94%

A lányod nem azt mondta, hogy felveszi az iszlám vallást és csadorban fog járni, hanem egyszerűen csak hastáncolni akar. Normális ember nem tartaná k*vának, ha ő ebben találja meg önmagát, mért ne csinálhatná?? Ha tiltjátok, azzal csak elüldözitek. Ez nem egy szeszély, hiszen már évek óta szeretné. Engem a japán kultúra érdekel már 13 éves korom óta, és ez nálam nem csak egy szeszély.


17/L

2016. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
4%
Ez a sok liberális szülő. "Hagy csinálja, ha szereti, szegény gyereket ne akadályozzátok, stb."
2016. júl. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
94%
#27 mert nincs igazuk? szerinted miben ártana magának a gyerek a hastáncal?
2016. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim válasza:
98%

Néhányan rögtön terroristáznak, nekik jelezném, hogy a radikálisoknál a (has)tánc és a (hastánc)zene is üldözött, nem létezik, olvassatok csak utána.


Először a családban nálunk is visszás érzések voltak a témával kapcsolatban, de sikerült elfogadtatni, ha rajongóvá nem is váltak.

Az oktatótól függően ez is tud kemény edzés lenni, más tánccsoportokhoz hasonlóan pozitív közösségi élményt ad, és ehhez csak hozzájön a lányod által említett lelki pillér, amit a mozgás és a zene öröme ad.

Nálunk két anyuka-lánya páros is hastáncol a csoportban. :)


Ha valóban ez segít neki kiegyensúlyozott és boldog emberré válni, akkor szülőként erősen ajánlott támogatni.

Annyi kifejezetten káros dolog létezik, amit választhatna, amibe belekerülhetne, de neki ez tetszik, és tuti hálás lesz érte, ha mellé állsz.

Szülőként ilyenkor a legjobb, amit tehetsz, hogy nyelsz egy nagyot és segítesz neki megkeresni a (neked is) legjobb helyet, ami közel van (edzésre/ről biztonságosan hazaérjen), a családi kasszát kevésbé terheli, és szimpatikus az oktató/ a hely.

Oda beíratod "egyelőre csak (mondjuk) fél évre".

Aztán majd meglátjuk.

2016. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 Snorri ***** válasza:
97%
Javaslom, hogy nézz profi hastáncosoktól videót. Ez művészet. Lehet persze úgy is csinálni, hogy alig tudással riszálod magad, de az nem hastánc. Kőkemény tanulás, tudás áll az igazi hastáncosok mögött. Maga az élet, ritmus, felvidítja a testet, és a lelket. :)Én 10 évig hastáncoltam, úgy, hogy előtte 8 évig magyar néptáncot tanultam. Nem tudom miért ne férhetne meg egymás mellett a kettő? Szeretem, tisztelem, becsülöm a magyar kultúrát, de azt, aki a többit nem tiszteli, és nem tartja egyenrangúnak, sőt, alacsonyabb rendűnek tartja, azt nagyon butának gondolom. Elsősorban emberek vagyunk...
2016. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!