Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a lányomnak? Vagy...

Engedjem a lányomnak? Vagy majd elmúlik nála ez a "szeszély"?

Figyelt kérdés

16 éves lányom már évek óta nyaggat azzal, hogy hadd járhasson hastánc órákra. Nem igazan orulok neki...az edesapja se.

Lányom imadja az arab es keleti dolgokat, zeneket stb. (Szemelyszerint nem ertem, hogy alakulhatott ez ki nala). Sose kapott olyan nevelest. A mi csaladunk a magyar hagyomanyokat szereti, orizzuk.

Az ő szavaival elve: "A keleti zene megnyugtat, ellazit. A hastanccal ugy erzem kitudnam fejezni magam. Megtalalnam a helyem a vilagban. Olyan erzes mintha hianyozna belolem egy darab ami a hastánc."


Az egesz csalad ellenzi mert senki nem szereti az ilyen dolgokat. Lányomon kivul. Engedjuk neki vagy majd elmulik? Valaki volt mar hasonlo helyzetben?



2016. júl. 8. 13:02
1 2 3 4 5
 41/45 anonim válasza:
88%

Hú, ez a kérdés nagyon eltalált bennem egy régi gomot. Voltam hasonló helyzetben.


Nekem a tánc minden formája meg volt tiltva. Anyu jót akart. Felmérte, hogy nem vagyok balerina alkat (akkoriban elsősorban erre gondoltak, ha táncról volt szó), továbbá, ha komolyra fordul, a tánckarrier véget ér olyan 30 év környékén.


Így utólag azt mondom, mindenben igaza volt, és jó volt, hogy így volt. Ha nem tiltja meg, akkor van egy rossz köröm a balettal, ahol nyilván a nagyon vékony lányoknak fekszik a pálya, én meg megkaptam volna, hogy kövér vagyok ide.


Már felnőtt fejjel, az első saját pénzemből mentem el táncolni.


Ha megtiltod neki a hastáncot, könnyen lehet, hogy ő lesz a következő, akinek ilyen hastánc iskolája lesz végül :)


Azt is megtanultam, hogy ha egy nő a nőiességével szeretne foglalkozni, azt kifejezni, akkor azt ugyan meg lehet tiltani, de úgyis utat tör magának.


Megértem, hogy miért aggódsz, de inkább fogd meg a kezét, és segíts neki jó helyet választani. Nagyon hálás lesz érte, és erősödni fog a kapcsolatotok.

Ha két éve tiltod, akkor mostanra már nagyon erős lehet a vágya, jó sokáig ki fog tartani a műfaj mellett. Fontos, hogy jó helyre kerüljön.


Talán az lenne a legjobb, ha olyan helyre menne, ahol sokan táncolnak, és az oktató nem csap le azonnal a csinos 16 évesre, hogy pár hónap tanulás után egy szedett-vedett fellépő csoporttal menjen a falunapra fellépni.


Könnyen fel tudod mérni a weblapjuk alapján, hogy mennyire színvonalas az oktatásuk, mire helyezik a hangsúlyt, milyen élmények fogják érni a lányodat.


És ez csak egy tipp, de szerintem nem az arab kultúra iránti vonzódásról van szó.

Szerintem a nőiességét szeretné kifejezni. Arra meg a magyar néptánc -lássuk be- nem sok lehetőséget kínál.

Szóval ő ízig-vérig magyar, és hastánc órák után is az marad.

:)

2016. júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim válasza:
93%
Eltűnt a poén a hozzászólásomból. Valószínűleg nem engedi a külső linket ez az oldal, de ha a nevemet beírod .hu végződéssel a böngészőbe, akkor ott a válasz arra, hogy mi lehet az egyik kimenetele annak, ha meg van tiltva a hastánc. :)
2016. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
83%

Anyám is hastáncolt, ettől nem lett kevésbé magyar. Én magam soha nem hastáncolnék, nem nem néztem furán anyámra. Ez egy élvezhető, és hatásos mozgásforma, sport, van, akinek hobbi. Nem értem, miért érzitek úgy, hogyha a lányotok mást szeret, mint ti, az egy kellemetlen dolog. Miért lenne az? Talán ugyanolyannak kéne lennkie, mint nektek? Klónt akartok? Csodálkozol, hogy nem így neveltétek, de mégis ezt szereti. Miért? Ő egy másik ember. Másmilyen. Talán ti akartátok volna belenevelni az ízlést? Ez nem így működik. Attól, hogy késsel fenyegetnek, hogy szeressem a gombát, lehet, hogy bólogatok, de szetetni nem fogom. Érted a dolgot. Nem azt mondom, hogy ti ilyet csinálnátok, isten őrizz, dehogy. Csak arra céloztam, hogy az ízlés nem egy nagy mértékben erőszakkal megváltoztatható dolog. Olyan, mint az érzések. Vágesz... :)

Ha a helyetekben lennék max a pénz miatt lenne kérdéses az egész.

2016. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
83%

Hát nézd, engem elengedtek hastáncolni is, meg néptáncolni is (előbbit középiskolában, utóbbit még általánosban próbáltam ki). Sok nem ragadt rám, harmincévesen olyan szögletes a mozgásom, mint egy kamaszfiúnak, de nem lettem se terrorista, se háremhölgy, se thurulfióka. Szimplán jól éreztem magam a társaságban, a szüleim meg örültek, hogy végre kidugom az orrom a lakásból.

Szerintem ez nem nagy bűn.

2016. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Kérdező, ahhoz, hogy valaki k.va legyen, nem kell táncolni tudni... ... ...


Legalább az "érveiteket" megfontolhatnátok ti szülők meg nagyszülők, mielőtt két évre !!! eltiltjátok valamitől a gyereket.

2016. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!