Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a lányomnak? Vagy...

Engedjem a lányomnak? Vagy majd elmúlik nála ez a "szeszély"?

Figyelt kérdés

16 éves lányom már évek óta nyaggat azzal, hogy hadd járhasson hastánc órákra. Nem igazan orulok neki...az edesapja se.

Lányom imadja az arab es keleti dolgokat, zeneket stb. (Szemelyszerint nem ertem, hogy alakulhatott ez ki nala). Sose kapott olyan nevelest. A mi csaladunk a magyar hagyomanyokat szereti, orizzuk.

Az ő szavaival elve: "A keleti zene megnyugtat, ellazit. A hastanccal ugy erzem kitudnam fejezni magam. Megtalalnam a helyem a vilagban. Olyan erzes mintha hianyozna belolem egy darab ami a hastánc."


Az egesz csalad ellenzi mert senki nem szereti az ilyen dolgokat. Lányomon kivul. Engedjuk neki vagy majd elmulik? Valaki volt mar hasonlo helyzetben?



2016. júl. 8. 13:02
1 2 3 4 5
 31/45 Snorri ***** válasza:
95%
Az én fiam még picike, és csak remélni tudom, hogy ha 16 éves lesz, akkor valamilyen hasonló kaliberű "probléma" lesz a legnagyobb gond vele...néha elfelejtik a szülők, hogy a gyermek nem az övék, csak azt kapták ajándékba, hogy óvják, neveljék, tanítsák, segítsék. De ez szerintem komoly korlátozás, ami ráadásul teljesen értelmetlen. :((
2016. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jobb lenne ha drogozna vagy minden hétvégén lerészegedne valami buliban. Biztos jobb lenne, jobban el is tudnátok fogadni hiszen a mai világ erről szól. És feltétlen bekell vonni az egész családot hiszen kispistától kezdve a nagyszülökig mindenkinek köze van egy ilyen jelentéktelen dologhoz hogy táncolni akar a gyereked. Basszus nem k.urvának akar menni.
2016. júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
0%

Legalább valami férfinak tetszőt csinál és nem egy idióta femináci vagy vega baromságot követ.

A szülő persze nem te vagy a kérdésben,hanem max a gyerek aki táncolna csak nem engedik.

Azt mondom ha megvan hozzá a tested,használd ki(tehát hordó alkattal KÉRLEK NE!).Aztán ne fogd vissza magad a pasik előtt sem,az az egész értelme,nem a hippi filozófia amit összehordtál.

2016. júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
78%

33-as, a lányáról beszélsz. Nyilván nem azért szülte meg, hogy valakinek a háttérben rázza.


Remélem, jól bevered a lábujjad valamibe.

2016. júl. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

33#

Ezt megis honnan gondolod, hogy en lennek a gyerek akit nem engednek tancolni? Nem ertem a logikadat.

Akkor egyszeruen csak azt kerdeznem: Mit tehetnek, hogy a szuleim engedjenek hastancolni?

Teljesen hulyeseg es szamomra erthetetlen lenne a szulo szemszogebol kerdezni. De ezt te biztosan jobban tudod.

A normális valaszokat koszonom!

2016. júl. 8. 17:29
 36/45 anonim ***** válasza:
96%
A hastáncnak nem a szex a lényege, te ostoba. Menj, olvass könyveket, nyomorék.
2016. júl. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
97%

Ennyi idősen a hagyományos japán kultúra bolondja voltam.

Ez egy ilyen korszak. A gyerekek mindent kipróbálnak, önmagukat keresik.

Felesleges tiltani, főleg körbekürtölni vele a családot.

Az meg hogy JóskaPista ribizik? Na és?

Ribiznek rövidnadrág miatt is, haskilóg póló miatt is, sőt egy enyhébb dekoltázs miatt is.

Az emberek szeretnek kategorizálni apróságok miatt. Még kell tanulni ezzel együtt élni.

Két kérdést kell feltenned magadnak:

Árt a lányom magának ezzel?

Árt a lányom bárkinek ezzel?

Szerintem mind a két kérdésre NEM a válasz.

2016. júl. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező, szerintem nyugodtan engedd a lányod hastáncolni. Nálam hasonlóan kezdődött a dolog évekkel ezelőtt (tetszett a zene,stb), de a szüleim a kezdeti (teljesen érthető) vonakodás után belementek a dologba. Én személy szerint rengeteg dolgot köszönhetek a hastáncnak:egy szuper,összetartó baráti kört, rendszeres testmozgást,sikerélményeket. A testképzavarnak a hastánra jellemző (és a többi táncfajtától különböző) elfogadásnak köszönhetően hírèt sem hallottam. Írom mindezt úgy,hogy 3 éves korom óta van jelen a tánc valamilyen formában az életemben,csak a javamra vált mind. 17 éves vagyok, a fél családom görög és borzasztó hagyománytisztelő. Mára az eddig kissè bigott nagyim a legnagyobb 'szurkolóm', sok idő volt míg elfogadták,de megèrte a fáradtságot. Amúgy sosem lázadtam, nem dohányzom, nem iszom alkoholt.
2016. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
68%

Azt nem írom le, amit elsőre gondoltam.


Igen, engedd.

2016. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Nyugodtan leirhatod.
2016. júl. 8. 21:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!