Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szeretet az ilyen?...

Milyen szeretet az ilyen? Egyáltalán lehet ezt szeretetnek nevezni?

Figyelt kérdés

A férjem azt mondja mindig, hogy imád, szeret és én vagyok számára a legkívánatossabb, és még mindig szerelmes belém ugyanúgy. Akkor miért van az, hogy megbánt, nagyon sokszor és csúnyán. Olyan dolgokat vág a fejemhez, amiket én sose tudnék mondani annak, akit szeretek. Írok egy példát, nem rég történt és azóta is bánt, nagyon. Egyik délelőtt, épp készítettem a kaját és megkérdeztem sikerült-e a dvd-t elindítani a kicsinek, mire ő visszaförmedt rám, artikuláltan, hogy Mi? Mi van? Ez nekem rosszul esett és mondatam semmi, hogy lehet így visszakérdezni. Mire ő: Hagyd már abba azt a k@r@@a kopácsolást!(daraboltam a zöldséget)És mondd már végre! Szépen mondtam neki, hogy majd ha nem üvöltözik velem, akkor beszélgetünk, de amíg így rámförmed a semmiért, mert ő ballábbal kelt, addig nem hiszem, hogy annyira érdekli mit is akartam mondani. Erre bepipult és elkezdett velem ordibálni. Mire én kértem, hagyja abba, nyugodt voltam, nem szeretek vitázni, főleg a gyerek előtt. Persze azért is mondta. Mondtam neki, akkor menjen máshová veszekedni, ne a gyerek előtt kiabáljon. Erre ő: Hát nem én leszek az, aki elhúz innen, hanem én, szedhetem a sátorfám és takarodhatok. Majd főzök, amit megveszek, mert tőle egy fillért nem látok ezután. Meg ne próbáljak bármit is a családjától kérni. Csak kihasználom őket, élősködök. Leesett az állam, nagyon rosszul esett. Azt se tudtam mit mondjak erre. Végül csak annyit mondtam, hogy jó, megértettem, igyekszek mihamarabb elhúzni innen a kicsivel, csak a gyesből kicsit nehézkesen fog menni. Ő meg rámcsapta az ajtót és elment itthonról. Mikor hazajött persze, már mintha mi se történt volna bújt hozzám, ölelgetett. Én meg szinte undorodok tőle, hogy tud ilyenek mondani?! Azóta nincs gyomrom még puszit adni se neki, egyszerűen magamalatt vagyok. Ő meg bocsánatot kért, hogy ne haragudjak, nem úgy gondolta... Viszont nem ez volt az első eset, amikor vitázunk, ő sokszor olyan bántó és sértő velem, ahol a legfájdalmasabb ott rúg belém, megaláz, kigúnyol. Nem mondom, hogy én szent vagyok, mert nem, de hogy ilyenek gondoljak vagy mondjak neki! Meg se fordult a fejemben. Megmondom a véleményem én is, jó néha bántón, de csak őt bírálom, pl miket nem csinál meg, miket segíthetne, mi az amit elvárnék tőle. Viszont csúnya szavakat nem is használok, főleg nem a gyerek előtt. Ő meg állandóan a gyerek előtt vitázik. Ezt mondtam neki, hogy trágárul beszél a kicsi előtt és haragosan, ami a gyereknek rossz példa. Most velem így beszél és majd a gyerekkel is így fog? Aztán majd tőle is bocsánatot kér, miután elzavarta otthonról? Hát ez szerintem nem így működik, ilyeneket nem lehet mondani annak akit szeretünk. És tegyünk úgy mintha mi se történne? Csak az a baj, hogy a ne haragudjból már tele van a padlás! Viszont nincs pénzem és állásom innen elmenni, mert legszívesebben tényleg elhagynám őt, csak nem tudom. Teljesen kiábrándultam, szinte undorodok tőle. Ő meg nyugodtan szeretkezne, stb, mintha nem is mondott volna semmit.

Csak én fújom fel ezt az egészet? A férjem azt mondja, hogy mindig megsértődök ilyen hülyeségeken. De számomra ezek nem hülyeségek! Mert ő nem gondolta komolyan. Oké, egyszer megértem de 100-szor hallani hasonlókat, szerintem már meggondolatlanság.

Mi tévő legyek??


2010. ápr. 15. 13:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

az elején még azt gondoltam, hogy ilyen hörcsögalkat.

Aki felszívja magát, pufog kicsit, aztán lenyugszik.

Biztosan az is, de valszínűleg zavarja a kevés jövedelem, amihez jutsz.

Az is lehet, valaki ezen alapulva táplálja elégedetlenségét.

Mindenesetre ne engedd, hogy így beszéljen veled. se a gyerek előtt se háta mögött.

Próbáljon egy kis önuralomra szert tenni.

2010. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szia! Ajánlom, hogy szerezd be és olvasd el ezt a könyvet. Nagyon jó:


[link]


Én elolvastam, néha könnyek között, mert szinte az egész rólam szólt. Szerintem sokat fog segíteni neked.

2010. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Van egy nő a környezetemben, akik dettó ugyanolyan helyzetben van, mint te. Nagyon sokszor megbántja a férje, ocsmányul beszél vele stb., aztán pedig mindent egy szóval akar elintézni fél perc alatt, hogy bocsánat. Aztán meg neki áll feljebb, hogy a másiknak még mindig fáj, amit mondott. Sajnos nem tudom, hogy lehetne megoldani, ők már 17 éve együtt vannak. Szóval ki lehet bírni, de egyáltalán nem érdemes! Főleg nem a gyerek miatt.
2010. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Vagy elmebeteg (pl. skizo), vagy, ami nem ritka mifelénk, oltári nagy tapló, aki nagyon is tudja, hogy visszaél(het) a kiszolgáltatott helyzettel, amiben vagy.


Ha ezek hülyeségek, akkor te is hülyéskedj egy kicsit vele. Vagy egyszerűen szerezz egy diktafont és vedd fel, majd amikor rendkívül mi sem történt hangulatban van ismét, akkor játszd le neki, hátha magát hallva kicsit másként látja - vagy épp jön a köv. adagod.


Nem, a szeretet nem szájjal (hanggal) csinálják az emberek, hanem a tetteikkel. Persze olyan is van, amikor a tettek ellenére a másik állandóan azt akarja hallani, hogy őt mennyire szereti a másik.

2010. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
:)
2010. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az én férjem a világ legjobb embere. Nem iszik,nem dohányzik nem csajozik, nem jár el haverokkal, mindent megtesz a családjáért. Azonban ha rossz napja van Ő is ugyanígy elereszti magát. Nem azért mert komolyan így is gondolja, hanem mert ezt látta az apjától. Az após sokkal durvábban űzi ezt a sportot, az anyós meg eltűri egy szó nélkül. Volt belőle pár vita, azóta finomodott a helyzet, de bizony néha még mindig előfordul. Eltelt 30 év teljesen leszoktatni nem tudtam róla, és én sem tudtam megszokni. Amikor hülye, egyszerűen ott hagyom. Nem vitatkozom, nem sértődöm meg, csak ott hagyom. Egy idő után visszamegyek és úgy csinálok, mintha semmi sem történt volna. Persze, bánt a dolog, de ha ki is mutatom, még lovat is teszek alá.
2010. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

legyél vele közönyös. hátha észreveszi magát.

az az egyetlen baj, h a gyerek előtt nehezebb az ilyen bosszúságokat lerendezni, mert az se túl jó neki ha veszekedtek, de az se, ha látja h az anyja meg az apja közönyösek egymáshoz. Talán akkor inkább mondd meg a férjednek, amikor "jó kedve van" h már teljesen kiábrándultál belőle a viselkedése miatt, és hogy legszivesebben lezárnád a kapcsolatot.

2010. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valami miatt, pl. munkahely, nagyon stresszes, és így jön ki belőle. Próbáld meg megkérdezni tőle, hogy nincs-e valami, ami bántja, zavarja mostanában. hátha kiderül valami olyasmi, amire nem is gondoltál volna.

És azt is mondd meg neki, hogy ez nagyon rosszul esett neked, mert ilyenkor úgy érzed, hogy nem szeret.

2010. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Én nő vagyok, de hasonlítok a férjedre, nagyon el tudom veszíteni önmagam felett a kontrollt, és ilyenkor nagyon megbántok olyanokat, akikért egyébként tűzbe tenném a kezem. Ez nem ellened irányul, valószínűleg ilyen alkat és az idegesség még jobban kihozza belőle. Csak ilyenkor ne kezdd el kioktatni, mert az olaj a tűzre.
2010. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek?A volt munkahelyedre visszavárnak vagy keresned kellene újat?Van végzettséged? Azért kérdezem mindezt,mert én a helyedben nagyon gyorsan megoldanám,hogy elhúzhassak onnan.A felesége és nem a beosztotta vagy az ágyasa vagy,akivel úgy beszél,ahogy akar.Ráadásul undorító módon zsarol azzal,hogy ő keresi a pénzt és neked pedig kuss.Ezt a függőségi helyzetet kellene megszüntetni,a saját lábadra állni,eltartani magad és a lányod és akkor maximum kezet csókolhat,ha lesz tiszta nadrágja és ebéd az asztalon,de ilyen hangnemet többé nem kell eltűrnöd.Ő is tisztában van ezzel,de tudja,hogy nincs hova menned és ezért nem változtat a viselkedésném,mert úgysem lesz következménye.
2010. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!