Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan emberrel, aki nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
19éves fiúról van szó, kb 4éve nem jár iskolába, 2munkahelyen dolgozott 1-1hetet aztán szó nélkül kilépett. Napi 14-16órát ül a gép előtt, ott is szinte mindig csak játszik vagy játékvideót néz youtubon. A házimunkában sem csinál meg semmit, konkrétan lusta főzni magának vagy elpakolni maga után, kivinni a szemetet, felporszívózni a saját szobáját stb. Anyámat az őrületbe kergeti lassan.

2016. aug. 13. 21:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem pszichológus-addiktológus szakember tudna segíteni, biztosan van ilyen, aki mindkét területre rálát.

Valamilyen módon rá kellene venni ilyen szakember felkeresésére, ez mondjuk nehéz lesz mert ha "neki így kényelmes", eléggé nehezen fog megmozdulni.

Én laikusként nem mernék semmilyen tanácsot adni, de egy ilyen szakembert meg tudnál kérdezni, mit javasolna ebben az esetben.

2016. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Magától biztos nem menne el, erőszakkal meg nem lehet elvinni. Úgyhogy a tanácsadó max arra jó, hogy jól lehúzzon a semmiért. Egyébként ő sem túl boldog, valahol érzi hogy nem normális amit csinál, de nem meri magának se bevallani.
2016. aug. 13. 22:23
 13/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem szakember kell ide, csupan 2 orbitalis nyakleves minden hisztire. Egy a szulonek is ha hagyja magat zsarolni es tovabb nyalja a hatso reszet...
2016. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Értem, azért egyetlen alkalommal a szakembert meg lehet kérdezni, hogy miként lehetne kimozdítani ebből az állapotból, ha hasonló esetekkel van tapasztalata, lehet hogy segíthet.

Elhiszem hogy pénzlehúzásnak éreznéd.

Valószínűleg akkor fog lépni, ha valamiért nagyon kényelmetlenné válik neki ez az "élet", amit él.

2016. aug. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%
Anyád-apád álljon elé, és közölje vele, hogy max 3 hónapot kap arra, hogy munkát keressen. Egy fix időpontot megadni, hogy az az utolsó nap. Ha nincs munka, akkor kidobják a lakásból, viheti a számítógépét a híd alá vagy ahová akar menni. 19 évesen a szüleid kidobhatják a lakásból.
2016. aug. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát magától nem fog dolgozni,mondják meg neki a szülők hogy dolgozzon,keressen munkát vagy esetleg tanuljon, mert nem fogják csak úgy eltartani évekig,kitudja meddig.

Egyébként nekem is az ugrott be hogy lehet hogy depressziós.

2016. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy depressziós. Apám már nem lakik velünk, őt nem túlzottan érdekli ez a probléma.
2016. aug. 13. 23:13
 18/20 anonim ***** válasza:

Lehet veletek erről nem beszél de ha ő se érzi így jól magát csak egyedül gyenge megváltozni, akkor szerintem tb támogatott gyógykezelésre kéne elküldeni ahol depressziósok meg hasonló mentális betegek vannak.


Engem is csak itthon eltartanak és magamtól, egyedül nem tudok semmin változtatni, elvagyok a kényelmes unalmas életemben.

2016. aug. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

El lustult és játékfüggő lett.

A kényszer nagy úr. Amíg így is megkapja, ami a kényelméhez és a túléléshez kell nem is fog megmozdulni. Nem kell tutujgatni. Menjen, nyírja le a füvet vagy vigye le a szemetet, rakjon be egy mosást vagy pucolja meg a krumplit az ebédhez. Szépen fokozatosan ki kell zökkenteni, aztán majd rájön, hogy az élet nem a szoba falai között kezdődik.

2016. aug. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ezt mondom, de ez nem depresszió, a szüleid elb*ták a nevelését. Vagy mondjam azt én is a munkahelyemen, hogy depressziós vagyok, ha éppen nincs kedvem bemenni dolgozni, mert otthon kényelmesebb tovább aludni? Meg a közműszolgáltatóknak is mondjam azt, hogy azért nem fizetem be a számlákat, mert depressziós vagyok? A depresszióra mindent rá lehet fogni? Hagyjuk már ezt a hülyeséget. A depresszió betegség, amit enyhébb fokozatában még vissza lehet fordítani, súlyosabb fokozatában meg akár önmagára is veszélyes lehet a beteg, de ne keverjük a lustasággal...

Kérdező, amint tudsz, állj a saját lábadra és hagyd faképnél az idióta családodat, egyék meg, amit főztek, te meg tanulj a hibájukból...

2016. aug. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!