Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben helyzetben?

Ti mit tennétek ebben helyzetben?

Figyelt kérdés
Elvált nő.Egy gyerekkel egyedül.segitsége nincs.Ezért dolgozni nem tud járni pedig szeretne.

2016. aug. 26. 10:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Bölcsi, ovi? Egy műszakos munka vállalása?
2016. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Mekkora a gyerek?
2016. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Iskolás az iskolához 7-nél elöbb nem lehet vinni.De az is korán van.

De hol van olyan munka ami 8órától van?

Sehol.

Legalábbis szakmunkás végzettségel semmi olyan helyre nem vennének fel..

2016. aug. 26. 11:00
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
kifogások helyett munkát kéne keresni, ha más nem takarítást...
2016. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Anitavirág33 válasza:
52%
Nem tudom,hogy hany evesek es ,hogy kozel van e az iskola de a gyerekek nem tudnak egyedul menni reggel?
2016. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Akkor mi a kérdés?
2016. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Ne kifogást keress, hanem munkát. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de tudod, hogy hányan járnak még ugyanebben a cipőben? Kreatívnak kell lenned, de a saját lehetőségeidet te ismered a legjobban. Kérdezd meg az ismerőseidet, tudnak-e valamit. Sokan azt hiszik, hogy nincs munkalehetőség sehol, pedig a munkaerőhiány nagyobb gond lesz lassan.
2016. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

érettségivel már dolgozhatsz irodában, az 8-tól van. kérj meg egy szomszéd öreget, hogy vigye el a gyereket minden reggel, míg nem lesz annyi, hogy egyedül engedhesd járni.


szerinted a gyerek azt bánja jobban, ha nem kap enni vagy ha egyedül jár suliba?

2016. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Elváltam, van két gyerekem, mindkettő iskolás, és négy szakban kezdtem el dolgozni, hogy fizetni tudjam a számlákat. (Aki nem ismerné, ez a 6+2, amikor a hétvégén is dolgozni kell többnyire, és a legtöbb pihenő hétköznapra jön ki.)

Annyi, hogy kell keresni valakit, aki segít neked őket hozni-vinni, akár egy gyes-en lévő anyuka is jó, nekik úgy is jól jön a pénz.

Még mindig jobban jössz ki anyagilag, ha fizetsz a gyerekfelügyeletért, mintha egyáltalán nincs plusz bevételed.


Vannak más lehetőségek is, pl. én GYES alatt hordtam újságot. 4-kor indultam, 6-ra otthon voltam, mire a gyerekek keltek, mindig hazaértem. Nem fizet sokat, de a semminél jobb volt.


Szakmunkás végzettséggel beballagsz a munkaügyi központba, és megkérdezed, milyen átképzést tudnak ajánlani.

Sok helyre keresnek részmunkaidőst is.

Ismerek olyat, aki takarítani jár délutánonként egy irodába, addig egy szomszéd vigyáz a gyerekre. Olyat is, aki egy konyhán dolgozik, 5-kor kezd, 13-kor végez, a gyerek meg elmegy a suliba egyedül. Most másodikos.


Kolléganőm állandó éjjeles, mondjuk neki "könnyebb", mert a szüleivel laknak. A viszonyuk borzalmas, de a gyerekre éjjel figyelnek, amíg ő dolgozik, reggel hazaér, mire ébrednek.


Ha még csak ovis lenne, akkor csak-csak...

De iskolás kisgyerek mellett muszáj találnod valamilyen megoldást, és kicsit önállóbbnak nevelni a gyereket, mert csak egymásra számíthattok. És egy idő után pont azért nem fognak felvenni sehova, mert évek óta nem dolgoztál.

2016. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, én is elvált nő vagyok, egyedül nevelem a 6 éves (még ovis) gyermekemet.

Az, hogy emelett nem lehet dolgozni, az egyszerűen nem felel meg a valóságnak.

Én is és az ismerőseim közül többen is teljes munkaidős munka mellett is el tudjuk látni a háztartást is, a gyermeket is és még sok más nő is.

Ha pedig egy Isten háta mögötti zsákfaluban élsz, akkor az is felmerül kérdésként, hogy eddig hogy oldottad meg? Hol vannak a családtagok, volt férj stb.?

A gyereknek azért a válás után is az apja marad, meg az ő szülei is a nagyszülők.


Nekem senki segítségem nincs (szülők nem élnek sajnos, testvér külföldön, barátok dolgozó emberek stb.) de mégis meg tudom oldani és nem vagyok ufó.


Igen, én is 6 előtt kelek, hogy beérjek dolgozni és az oviban sokszor az én kicsim az első- de ez van, ezzel kell együtt élni.

Dolgozni muszáj, kell, nemcsak magam miatt (biztosítás miatt, betevő falatért, nyugdíjjogosultságért stb.), hanem mert a gyermekemnek is biztosítani szeretném (és biztosítom is önerőből!) a nyugodt körülményeket és a pozitív mintát, hogy anya nem otthon héderel a családi pótlékból (13 eFt) és az esetleges gyermektartásból (nálam ez nem is egy jelentős vagy értékelhető összeg!), hanem önálló, megbízható, független nő is vagyok, ezáltal jó és gondos anya is.


Egyébként mi az anya képzettsége, végzettsége?

Nem csak a 8 órás 8-16-ig munkaidő létezik!

A semminél a részmunkaidő (4,6 óra) is jó és amellett nemár, hogy nem bír elmenni az az anya az iskolába (ahol egyébként jogszabály szerint kötelező délutáni benttartózkodás, általában ügyelet is van!).

Esetleg home office, otthonról végezhető valammi munka (nem pont csomagolás, de egy tolmács, könyvelő, műkörmös, masszőr, kézműves-keramikus vagy épp valamilyen kisiparos, aki annyi munkát vállal, amennyi időben belefér, varrónő bedolgozásra stb.) miért nem opció?

Esetleg KATÁ-s vállalkozó (akár önálló egyéni vállalkozó, de már 1-2 órás bejelentett munkaviszony mellett kiegészítő tevékenység stb.)?


Én nem hiszem el, hogy egy felelős, törekvő anya ne találjon lehetőséget a jövedelemszerzésre.

Tudod tanult, képzett ember vagyok, de ha nem lenne más, mennék 20 órás munkába kasszázni a hiperbe, takarítani vagy gyermekre felügyelni nap közbe- átmenetileg akár feketén is, ha ezen múlna, hogy a gyerekemnek és magamnak méltó körülményeket biztosítsak.


...csak sajnos sok a lusta, életképtelen nő.

7 éves gyereknek jellemzően már olyan fizikai szükséglete nincs, ami mellett az anyának 0-24-ben ugrásra készen kellene állnia (nem szólok, ha a gyerek beteg, akkor meg tessék ÁPOLÁSI DÍJAT, ami nyugdíjszerző idő is egyben!!! igénybe venni), önállóan eszik, fürdik, wc-zik, adott esetben egy almát el tud venni, egy szendvicset a hűtőbe készített alapanyagokból össze tud állítani.


Tényleg nem értem és meg vagyok döbbenve ilyen hozzáálláson.

2016. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!