Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben helyzetben?

Ti mit tennétek ebben helyzetben?

Figyelt kérdés
Elvált nő.Egy gyerekkel egyedül.segitsége nincs.Ezért dolgozni nem tud járni pedig szeretne.

2016. aug. 26. 10:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%

7 éves már simán elmegy egyedül az iskolába, és haza is jön. Be kell írni az ellenőrzőbe, hogy a te felelősségedre engedjék el délután szülői felügyelet nélkül.

Próbálj meg összehaverkodni néhány anyukával, szomszéddal stb, akivel kölcsönösen tudtok egymásnak segíteni, mondd el az osztályfőnöknek is, milyen helyzetben vagy, manapság ez egyáltalán nem kuriózum, simán el tudsz menni dolgozni ekkora gyerek mellől.

2016. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Felmész a [link] MUNKAÜGYI KÖZPONTOK menüpont alatt megkeresed a megyéd.

Ott felmész az Álláskeresés menüpontba. Megtalálod az űrlapot. Kitöltöd. Bepipálod a csak részmunkaidőben végezhető állások pontot. Keresel. Találsz.

2016. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Sajnos senki nincsaki segitsen

Babyszitter megfizethetetlen

Amig ovis volt nekem is könnyebb volt helyzet,az volt a szerencsém ügyeletes òvi volt fél 6-kor nyitott,igy is autóval mentem ugy tudtam megoldani,siettem,szerencsére nem volt messze munkahelyem,igy beértem hatra

De most hogy iskolàs semmi lehetõségem nincs,egyedül fél reggel sötétben.

2016. aug. 26. 12:52
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem keresel segítséget, nem is lesz. Amúgy nem tudom, ki pontozott le, én is egyedül neveltem a gyerekemet, elsős korában pár napig mentem vele a suliba reggel, utána önállóan járt, oda is, vissza is. Ötödikes korától egyedül ment edzésre, zeneiskolába, köszöni szépen, jól van. Ovis korában pedig több anyukával összefogtunk, és felváltva hordtuk a gyerekeinket különtornára, suliban is volt két anyuka, akikkel jóban voltam, ha hirtelen be kellett ugrani, számíthattunk egymásra (szülői értekezlet, edzés alsóban stb.) Csak van valaki a szomszédok között, aki reggel el tudja kísérni iskolába, amit nem is feltétlenül pénzzel, hanem egyéb segítséggel tudsz viszonozni, aput is be lehet fogni erre. Attól, hogy elváltatok, ő még az apja maradt a gyereknek.
2016. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Sajnos volt férjem nem vàllalja,pedig nem lakik messze.Dràga jò édesanyával lakik.

Aki volt baràtnõm azzal is összeveszetek,a volt férjemék kavartak be.Gyàmügyist is ràmküldték.Szòval senkivel merek beszèlgetni.Direkt csinàljàk ràjöttem sajnos.

2016. aug. 26. 13:29
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez esetben közöld vele, hogy tartásdíj-emelést fogsz kérni a bíróságon, mert így csak 6 órás munkát vállalhatsz, valamint kizárólagos felügyeleti jogot. Ha nem érdekli a közös gyereketek jóléte, beleugatni se akarjon a dolgaitokba.
2016. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Amít írtam megnézted? Nem találtál 8-tól 2-ig vagy 4-ig állást?

A feleségem már két éve 8-tól 2-ig dolgozik, a kicsi most megy majd oviba, akkor már el tud menni a feleségem is 6 órás állásba. Azért nem megy 8 órásba, mert így igénybe tudja majd venni az anyasági támogatás. Te azt igényelted?

2016. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy SENKIVEL nem vagy jóban, aki segíthetne. Barátnő, oszt társ szülei, idősek a környéken??? Nekem ez hihetetlen.

Én azt tenném, hogy keresnék munkát, ami nappalos, tehát 8 órás (ha van 6, az még jobb, de abból tényleg kevés van). Amikor nem tudom felügyelni a gyermekem, akkor pedig fizetős baby sittert keresnék, de csak napi 1-2 óra, azt biztos nem olyan drága. És nekifognék kapcsolatokat építeni, mert magamban egyszerűen meghülyülnék (nekem szükségem van más emberek társaságára).

Egyébként szomszédok sincsenek??? Vagy velük sem állsz szóba? Ha én lennék ilyen helyzetben, én a szomszédokra számíthatnék, ahogy ők is rám (ott is vannak gyerkőcök).

Van férjem, de vagy 4re megy, vagy 22ig dolgozik (2 műszak). Ovis a gyerkőc, én fél 8ra járok, 30 kmt utazok reggel. Az én lányom az első az oviban, mármint a délelőttös héten. Nincs hosszú búcsú, csak "behajítom" és rohanok. Ez van, megszoktuk. Mert MUSZÁJ. Tudod. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2016. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
probálkoz a szomszéd néniniknél
2016. aug. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!