Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztanyám leszólt, a párom...

Keresztanyám leszólt, a párom kioszotta. Midenki utál 'mindenkit'. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimnél maradt véletlenül a pénztárcám (a táskámba borult a vizem, ki kellett pakolnom belőle). Mama (anyai nagyszülő) felhívott, hogy ha időm engedi, menjek majd be érte, tudjam, hogy nála van, nem hagytam el.


A párommal ma délután mentünk be érte, munka után. Keresztanyám (anya testvére) is mamánál volt. Nem maradtunk sokáig, de keresztanyám hozta a formáját. Félvállról, pakolászás közben csak ennyit modott (felém sem nézett) 'nem is értem, hogy lehet valaki ennyire felelőtlen, szétszórt. Megérdemelné, hogy elhagyja a tárcáját'.


Nem foglalkoztam vele, mert csak magát minősíti. A párom nem volt túl jó kedvében és visszaszólt neki. Egyáltalán nem bántóan, intelligens módon, frappánsat 'modott oda' neki. Keresztanyám nem túl szép dolgokat vágott a fejéhez (hozzáteszem jogtalanul).


Mama kioszott mindenkit, majd elzavart mindenkit.


Normális ez így?



2016. szept. 7. 20:07
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
36%
Szép volt a párodtól, hogy kiállt melletted, még szebb lett volna, ha qssol. Ha amúgy is szar kedvében volt, tudhatta volna, hogy ettől nem lesz jobb, fölösleges volt intelligensen, frappánsan beszólnia...
2016. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
58%
Párodnak mond meg, hogy mielőtt megszólal, kétszer gondolja át mit is akar mondani és hogy azzal ki bánt meg.
2016. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
38%
És akkor most mi van?nem ér el idáig a szovjet front.
2016. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
43%
Ezt neked kellene keresztanyáddal lerendezni, kettesben elbeszélgetni és elmondani, hogy neked ez a megjegyzése rosszulesett, és megkérdezni, hogy van-e oka ennek, hogy így viszonyul hozzád. Barátodtól kedves, hogy kiáll melletted, de ez csak olaj a tűzre, a te családod, ezt inkább te rendezd el velük.
2016. szept. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
46%

Márpedig de, a keresztanya kifejezetten sértőn és bunkón nyilvánult meg. Lehet, hogy ő maga a tökély, aki sosem hagy ott valamit véletlenül, de nálam nem itt kezdődik a felelőtlenség és aki szétszórt, az nem érdemli meg, hogy elhagyja a tárcáját. Semmire nem jó a beszólása, nem lehet belőle tanulni meg semmi, köze nincs hozzá, nem kellett volna.


A másik fél viselkedéséhez nincs elég infóm, azt nem minősítem (ha valóban szétszórt a keresztanya is, akkor még értem, hogy ezt szólta vissza neki, persze egy bölcs zen-buddhista hallgat és neki van igaza, bizonyára).


A mamát is megértem, ne veszekedjetek már.

2016. szept. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
57%
Szégyen, nem szégyen érdekelne ez részletesebben: "Mama kioszott mindenkit, majd elzavart mindenkit"
2016. szept. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem sem volt jogos a keresztanyád részéről a kiosztás. Nyílván ideges voltál az miatt, hogy kiborult a víz a táskádban, kapkodtál és ezért felejtetted ott a tárcád. Meg biztos ő is hagyott már el valami életében, ez nem olyan nagy bűn, hogy beszóljon érte.

Párod is meglehet érteni. Azt írtad, hogy a keresztanyád részéről nem ez volt az első eset, hogy beszólt valamit, gondolom te meg nem szóltál vissza, nem csináltál belőle cirkuszt. Lehet, hogy a párodnál betelt a pohár, hogy a keresztanyád miatt, akinek eddig tűrtetetek. Meg eleve nem volt jó kedvében, szerintem ez is rátett egy lapáttal.

A mamád is jogosan küldött el titeket, ne az ő házában veszekedjetek.

Szerintem neked kellett volna odaszólni a keresztanyádnak, de nem olyat, amivel őt megsérted, hanem amivel kimagyarázod magad.

2016. szept. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
25%
szerintem is a párodnak volt igaza,én inkább megköszönném,hogy kiállt mellettem,és leoltotta a banyát.
2016. szept. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
63%

És a párod mégis milyen jogon szól be a TE rokonodnak, pláne ilyen bunkó stílusban? Mert ez nem frappáns, hanem praszt kijelentés volt - bármennyire igaz lehet is.


Én azért a kedvessel is elbeszélgettem volna erről. Ahogy én sem ugatom le az ő anyját-apját..., úgyx ezt ő se tegye meg.

2016. szept. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
45%

Ne haragudj, de ebben mi volt a frappáns a párod részéről? Ősrégi mondás, mindenki unalomig ismételgette már. És marhára nem intelligens dolog valakire rászólnak a "saját" házában. (Ha nem is lakik ott, az ő édesanyja háza, a párod pedig csak vendég.)

A nagynéni sem egy kedves valaki, a párod sem intelligens... a mamádnak igaza van, én is elküldtem volna a búsba mindenkit. Szép kis család vagytok, hogy azon megy a verseny, ki hogyan tud beszólogatni a másiknak!

2016. szept. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!