Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztanyám leszólt, a párom...

Keresztanyám leszólt, a párom kioszotta. Midenki utál 'mindenkit'. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimnél maradt véletlenül a pénztárcám (a táskámba borult a vizem, ki kellett pakolnom belőle). Mama (anyai nagyszülő) felhívott, hogy ha időm engedi, menjek majd be érte, tudjam, hogy nála van, nem hagytam el.


A párommal ma délután mentünk be érte, munka után. Keresztanyám (anya testvére) is mamánál volt. Nem maradtunk sokáig, de keresztanyám hozta a formáját. Félvállról, pakolászás közben csak ennyit modott (felém sem nézett) 'nem is értem, hogy lehet valaki ennyire felelőtlen, szétszórt. Megérdemelné, hogy elhagyja a tárcáját'.


Nem foglalkoztam vele, mert csak magát minősíti. A párom nem volt túl jó kedvében és visszaszólt neki. Egyáltalán nem bántóan, intelligens módon, frappánsat 'modott oda' neki. Keresztanyám nem túl szép dolgokat vágott a fejéhez (hozzáteszem jogtalanul).


Mama kioszott mindenkit, majd elzavart mindenkit.


Normális ez így?



2016. szept. 7. 20:07
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
51%

Hát elég övön aluli támadás tud lenni egy ilyen beszólás, az, aki kapja őket, elsőre szólni sem tud, épp azért mert annyira nem lehet mit kezdeni vele elsőre, annyira értelmetlen moralizálás az egész. Épp az értelmetlensége miatt megdöbbentő.


Jó hogy legalább a párod szólt, gondolom azért, mert ő kívülálló, így valamivel külsőbb szemmel tudja látni, így jobban tud azonnal szólni, mint a helyzettel elsőre mit kezdeni nem tudó áldozat. Nem mindig az tud szólni azonnal, aki maga bennevan a helyzetben.


Legjobb lett volna, ha a nagymama azonnal maga utasítja rendre a testvérét, az ő házában ne moralizáljon már értelmetlen módon.


Ha az ilyen beszólások rendszeresek voltak a múltban, szerintem beszéljétek át a nagymamával, mi a háttér. Ha a nagymama a házigazda, értelmetlen övön aluli beszólásokat alapból nem kell eltűrnie, legjobb lett volna, ha rögtön ő állítja le a keresztanya beszólását. Az, hogy mindenkit elzavar, nem egészen helyes akkor, ha a háttér meg közben nem érdekli. A dolgokat nem elfedni kell, hanem felszínre hozni, a hamis béke néha rosszabb is lehet, mint a nyíltan felszínre került ellentét.


Sajnos ha nagyon nem lehet beszélni a családból senkivel arról, mi a háttér, az azt is jelentheti, hogy valami nagyon nem jól van régóta, ekkor nagyon nem lehet mást tenni, mint megállni a szokásos rutindolgokban és jelezni, hogy nagy baj van, így nem mehet többé tovább.

2016. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
53%

Nem volt bunkó a párod. A keresztanyád meg örüljön, hogy nem én vagyok a párod. Belepofázott olyanba, amihez semmi köze. Én az ilyeneket emelt hangon szoktam helyre rakni és nem nagyon érdekel, hogy utána ki, mit gondol rólam. Egy ilyen rokont amúgy sem szeretnék többet látni semmilyen családi összejövetelen.

A mama sem cselekedett helyesen. Ahogy 31-es nagyon szépen megfogalmazta: "Az, hogy mindenkit elzavar, nem egészen helyes akkor, ha a háttér meg közben nem érdekli. A dolgokat nem elfedni kell, hanem felszínre hozni, a hamis béke néha rosszabb is lehet, mint a nyíltan felszínre került ellentét."


Most, hogy ez megtörtént, én azt mondom, ne agyalj rajta. Keresztanyád megkapta, amit megérdemelt, legközelebb talán visszafogja magát.

2016. szept. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
55%
Keresztanyád legközelebb majd lakatot tesz a szájára és akkor nem szólnak vissza neki. Elég taszító ez az "idősebb vagyok, nő vagyok, tehát sértegethetek mindenkit, mert ő lesz a tahó, ha visszapofázik". Pláne, ha nem az első eset. Egyeseknek a mániája ez az állandó szurkálás, és ha valaki egész fiatalkorában ezt kapja otthon, az rendesen kihat az önbizalmára (mikroagresszió).
2016. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!