Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoljak a dédapámról?...

Mit gondoljak a dédapámról? Felvennéd vele a kapcsolatot a helyemben?

Figyelt kérdés

Dédapám 93 éves, kint él az USA-ban. Körülbelül ennyit tudtam róla a múlt hónapig én is. A család, rokonság körében mindig is tabutéma volt, soha nem beszélt róla nekem senki sem. Soha nem találkoztam vele. A múlt hónapban egy amerikai családsegítő szervezeten át, levélben felvette velem a kapcsolatot. Nagyon meglepődtem. Nagyon súlyos dolgokat tudtam meg leveléből, és nem tudom, mitévő legyek. Szeretne hazajönni, mert Magyarországon szeretne meghalni.


Megírta életének azt a részét, amit eddig sűrű homály fedett.

1956-ban hagyta el az országot, a forradalomban való részvétele miatt. Az USA-ban kapcsolatba került a kinn élő nyilas-hungarista emigrációval. Többek között a Szálasi Ferenc által közvetlenül(!!) utódjának kinevezett Henney Árpáddal. Bekapcsolódott a 'munkájukba'. 18 fegyveres, köztük 16 nyilas, és 2 német SS katona, és az elmenekült politikai elit alkotta a kinti 'pártot'. Pennsylvania mellett tevékenykedtek, beosztásaikat, egyenruhájukat mindvégig használták. Henney halála után ('80) már csak 4 pártszolgálatos maradt, és Györkös I., akinek Henney átadta a vezetést, és a 'fiatalabb generációból' a dédapám. Az utolsó pártszolgálatos. '97ben halt meg. Dédapám fiatal amerikai neo-nácikkal karöltve, terjesztett különböző röpiratokat az interneten, szervezte a mozgalmat. Ő alkotta meg az NSDAP/AO magyar részlegét, a mai napig az ő gépéről üzemel ez az utoljára '97-ben frissített, "idő-kapszula" oldal is ( [link] Az Mo-n illegálisan működő nyilas fegyveres erőt, az MNA-t is az ő, és Györkös közbenjárásával hozák létre, majd később a csoport egy részét a kicsempészett fegyverekből felfegyverezték. ( http://www.youtube.com/watch?v=ie_ztvIWKR).

És még annyi minden borzasztó dolgot tudtam meg róla, hogy az valami elképesztő. Ti mit tennétek a helyemben? Ezek után, vegyem fel vele a kapcsolatot? Hisz mégiscsak a nagyapám, de...


2010. ápr. 22. 20:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
Hát, megértem a problémádat, és a családodat is, hogy nem hencegtek vele. Azt hiszem, én a kisujjamat sem mozdítanám érte. De ez én vagyok.
2010. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
2010. ápr. 22. 20:42
 3/25 anonim válasza:
79%
fel
2010. ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem teljesítsd az utolsó kérését, segíts neki, hogy hazajöhessen. Aztán nem kell összejárnod vele, ha nem akarsz. Szóval nem is utasítod el, de nem is ugrassz a nyakába.
2010. ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Mindenkinek vannak hibái! Ellened nem tett én azért kíváncsi lennék rá mégis csak rokon és ennyit megérdemel!
2010. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
én biztos nagyon kíváncsi lennék ha előkerülne egy eddig nem ismert rokon, aki ráadásul tabutéma is, szóval én felvenném vele a kapcsolatot, nem a múltjától függ hogy egyébként rendes ember-e vagy sem. de hát ez meg én vagyok.
2010. ápr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Most bevágtál itt egy töriórát, de azon gondolkozz el, hogy a dédapád, és 93 éves, akinek már csak a halál van hátra. Sz@rd le a múltját, itt az nem játszik (nem mondom, hogy nem számít egyáltalán, de te a rokona vagy, és nem a rögtönítélő bíróság. Neked nem kell (és talán nem is szabad) elítélned. Véleményed lehet, de ő a te számodra nem nyilas, hanem dédapa.

Nyilván nem akar mától minden vasárnap veled ebédelni, stb. De annyit megtehetsz neki, hogy nem tagadod meg, ha már keres.

2010. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%

minden képpen vedd fel a kapcsolatot..:D

meg há igaza van egy magyar ember magyar földön haljon meg én se akarnák külföldön meghalni..és változnak az emberek nem olyan már mint régen fiatal korába..:D

2010. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Aki 0:13-nál kiszáll a fekete autóból. A bal oldali. Ő az a Henney Árpád, akivel kapcsolatban állt az én dédapám... Nem tudom, ezek után mihez kezdjek...

http://www.youtube.com/watch?v=FOG1p06ZERM

2010. ápr. 22. 20:53
 10/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell benyomni még 20 videot, itt nem az a lényeg, hogy hogy száll ki a kocsiból X és hogy néz ki Y. A táma a nagyapád.
2010. ápr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!