Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog hagyni a párom, mert...

El fog hagyni a párom, mert nem akarok gyereket, számítsak rá?

Figyelt kérdés

Bár még fiatalok vagyunk, én 24, ő 26, én irtózom a gyerek vállalástól(nő vagyok). A párom viszont már évek óta mondogatja, hogy majd ha lesz babaci, meg sorolja a neveket meg utalgat... Nos, ha nem lenne önuralmam már az ölébe hánytam volna. Egyszerűen undorodom a gyerektől, nem lennék képes otthon csinálni a rezet vele, elviselni a bőgését a pisilést, meg ilyenek. Ráadásul öröklődési betegségem van, ami valószínüleg az unokámon jönne ki (nagyim, és korábbi felmenőim is küzdöttek hasonló betegséggel). Félek, hogy elfog hagyni, mert ő akar, engem meg az Isten mentsen meg tőle, hogy közbe jöjjön... Viszont szeretem, és nem akarom elveszíteni ezért. Sajnos ő nagy családban született, akkora a családfája mint a török szultáné(300ezer gyerek, bár a szülők fizetése kb minimálbér :D) és neki ez a normális... Mi sem keresünk túl sokat, és ez nem is fog változni. Rettegek, hogy elfog hagyni, viszont gyereket a világért sem vállalnék be (sem most, sem akárhány év mulva).

Esetleg tudok valamit tenni? Ezt megbeszélni vele már most, vagy hagyjam, hogy soródjak az árral?


2015. júl. 18. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
30%

"nem lennék képes otthon csinálni a rezet"


??????

2015. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
b***ni a rezet csak nem akartam így írni
2015. júl. 18. 18:43
 3/61 anonim ***** válasza:
16%
Még mindig?????
2015. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
77%

Miért most akarod vele megbeszélni? Miért nem lehetett évekkel ezelőtt megbeszélni vele, amikor elkezdte mondani, hogy majd szeretne gyereket?

Vagy eddig hogy nézett ki? Tervezgetett, te meg csak mosolyogtál és ebből azt vonta le, hogy neked is hasonlóak az elképzeléseid?

2015. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, ha te vagy a nő, akkor cirka 50:50... Fordított felállásban meg 90:10, hogy a gyereket akaró nő szakít a nem akaró férfival, és elhagyja...
2015. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
Nem mosolyogtam. Ő mondogatta, hogy így család úgy család, kezdetben finoman adtam a tudatára, hogy nekem nem kell, ma már a szemébe mondom. Azt mondja, hogy majd kinövöm... Kár, mert nem...
2015. júl. 18. 18:49
 7/61 anonim ***** válasza:
40%
Miért akarod tönkretenni a párod boldogságát?Keress olyan férfit,aki ugy gondolkodik,mint te!Ilyen mint te,ne is legyen gyereke,igazad van!
2015. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
68%
Ő nagy családot akar, te keten megöregedni valakivel ezek szerint. Ha szereted a srácot, ne foszd meg attól, hogy apuka legyen és keressetek magatoknak való embert,
2015. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
95%
Beszéld meg vele, hogy te sem most, sem a későbbiekben nem szeretnél babát, és kérdezd meg, hogy szerinted folytassátok ezt így is, vagy ő mit gondol, hogy érez, mit szeretne tenni.
2015. júl. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
81%
Figyelj, ha ilyen drasztikusan eltérnek az álmaitok, akármennyire is szereted, mindkettőtöknek jobb lesz, ha minél előbb befejezitek a kapcsolatotokat. Mondd el neki őszintén, amit érzel, amit most leírtál: hogy nem akarsz gyereket, értse meg, hogy nem fogod meggondolni magad. Minél tovább maradtok együtt, annál rosszabb lesz. Ha lemond miattad a gyerekvállalásról, később talán téged fog hibáztatni, amiért sosem válik valóra az álma. Szerintem minél előbb lépsz ki a kapcsolatból, annál kevésbé lesz fájdalmas (mindkettőtöknek).
2015. júl. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!