Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha szemtelenkedik...

Mit tehetek, ha szemtelenkedik velem a férjem gyereke?

Figyelt kérdés

8 éves, eddig nagy gondok nem voltak, sok mindent elnézek neki, de amit a hétvégén művelt, az nálam már túlmegy a tolerálható kategórián.

Nem eszik valami szépen, szürcsöl, csámcsog, nyög, nyitott szájjal rág. Pontosan tudja, hogy ez engem nagyon zavar. Sosem szólok rá, csak mindig megkérem, hogy egyen rendesen, és elmagyarázta, hogy ezt ìgy nem illik és hogy nagyon zavaró. Általában egy étkezés alkalmával a tizedik kérés után már nincs gond.

Most is ìgy volt, többször megkértem szépen, hogy normálisan egyen. De egyre jobban csámcsogott, sőt amikor a férjem nem látta, kinyitotta a kajával teli száját és gúnyosan rám vigyorgott, majd visszaköpte a félig megrágott ételt a tányérjára és kinyújtotta a nyelvét.

Itt elszakadt a cérna és rászóltam hogy velem ìgy nem viselkedhet. Persze újra eljátszotta ugyanezt, akkor megkértem a férjemet hogy intézkedjen. De ő elintézte annyival, hogy ő nem látott semmit, nem volt hajlandó helyre tenni a gyereket. Onnantól persze a gyerek egész idő alatt nyújtogatta rám a nyelvét a férjem háta mögött.

Mit csináljak legközelebb hasonló helyzetben? Nem szeretném ha elkanászodna a gyerek, viszont a szidás, büntetés, stb nem az én feladatom lenne, nem is akarok ebbe belemenni.



2016. okt. 3. 07:47
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
27%

A férjednek nevelnie kellett volna ahelyett, hogy veled hancúrozott. Na de vicc nélkül:

8 évesen nem kisbaba már. Kérdezd meg tőle, hogy miért nem kedvel, mert nyilván nem szeret. Vagy megmondja vagy nem, ez igazából lényegtelen, mert egyértelmű. Magyarázd el neki, hogy te tudod h azért ilyen veled mert nem te vagy az anyukája, de tetszik vagy nem az élet ilyen es most ez a helyzet és ez nem a te hibád.

Ha ez sem működik, akkor elé rakod a kaját és kimész a konyhából.

A fiúk általában anyásak, ha anyuka uszítja ellened, akkor semmi esélyed sincs

2016. okt. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
80%
Annyit tehetsz, hogy megpróbálsz nem figyelni a gyerekre és elsiklani az ilyen dolgok felett, másrészt a férjeddel nyomatékosan tudatod, hogy a saját gyerekével való foglalkozás az ő dolga és ő figyeljen folyamatosan a gyerekére, ő üljön vele az asztalnál étkezéskor és figyelje a gyereket. Neki nyilván kényelmesebb, ha ezt a feladatot megoszthatja valakivel (jelen esetben veled), de a feladat zöme mégis őrá hárul. Nyilvánvaló, hogy a gyerek úgy érzi, veled van konfliktusa, ezért téged próbál froclizni, különösen akkor, ha a saját anyja is adja otthon alá a lovat és nem úgy beszél rólad, mint aki a második anyja lennél, akit éppúgy kellene tisztelnie, mint a vér szerinti anyját.
2016. okt. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
65%

"..és nem úgy beszél rólad, mint aki a második anyja lennél, akit éppúgy kellene tisztelnie, mint a vér szerinti anyját."


Ja, főleg akkor, ha a kérdező miatt váltak el.


Az apu nője mindig szálka lesz a gyerek szemében, főleg akkor, ha ilyenkor tudatosul benne, hogy a szülei tényleg, végleg szétmentek, és már soha nem lesznek egy család. Ezért utálják a "mostohaanyát" akkor is, ha nem ő a válás oka.



Kérdező: a férjeddel van probléma, nem a gyerekkel! Neki kell helyretenni, elbeszélgetni vele, és odacsapni az asztalra, mivel az ő fia! HA ő ezt elintézi azzal, hogy nem látott semmit, az csak azt jelenti, hogy nem akar a gyerekkel konfliktust.

Sok elvált apa esik abba a hibába, hogy mikor nála van a gyerek, akkor kompenzál: minden szabad, sose szól rá. Aztán csodálkozik, ha a fejére nő.

Csak most a te fejedre nőtt.

2016. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
43%
Az lehet a gond, hogy komolyabban fogod fel a gyereknevelést, ha látja rajtad a gyerkőc, hogy ez téged idegesít, akkor játéknak veszi, és így szórakoztatja magát.
2016. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
34%

Nyújtsd vissza a nyelved :D


Látja, hogy zavar, próbálj úgy tenni mintha "megszoktad" volna és már észre sem veszed.


Az a baja, hogy "elloptad" az apukáját, ezért próbál téged elűzni.


Magyarázzátok meg neki a férjeddel együtt, hogy az anyjával már külön váltak, és ő ettől még ugyanúgy szereti, nem fogja "lecserélni" sohasem.


Esetleg próbálj meg összebarátkozni vele valahogy?

2016. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk amúgy rosszban, ragaszkodik hozzám. És nem miattam váltak, ráadásul már 4 éve.
2016. okt. 3. 08:49
 7/43 anonim ***** válasza:
62%

Ezt úgy lehetett volna legkönnyebben megoldani, hogy nem veszed észre. Nem szólsz rá. Tök egyértelmű, hogy azért csinálta, hogy idegesítsen.

Egyrészt, ha a férjed nem szól rá, akkor te hiába szólsz.

Másrészt, ha úgy csinálsz, mintha észre sem vennéd, akkor nem éri el a gyerek a célját, hogy felidegesítsen.

2016. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
81%

Én mondjuk amikor visszaköpte az ételt, simán elvettem volna a tányért, hogy

"látom nem vagy éhes, mivel visszaköpted, nos akkor te már nem eszel"

8 éves gyerek már nem olyan kicsi, hogy ilyen hisztiket levágjon. Sok esetben nem is arról van szó, hogy féltékeny, hanem az anyja szidalmait követi. Tudom mert a sógornőm ugyanezt élte át amikor megismerkedett a férjével. A férje akkor már vagy 3 éve elvált volt, de a fia sosem fogadta el a sógornőmet. Ő azt a taktikát folytatta amit itt is tanácsolnak. Ne vedd figyelembe vagy csináld úgy mint aki nem látja stb. A gyerek meg minél idősebb lett annál szemtelenebb. 14 évesen simán leköpte a sógornőmet, mert sütött neki tortát szülinapjára, hogy neki egy ilyen ribitől nem kell! Persze az anyja hozzáállását követte. A srác ma 19 éves de se az esküvőre se a kishúga születéséhez sem gratulált, vagy ment el. De a gyerektartást követeli, meg ha elfogy a pénze csak azért hívja az apját, hogy adjon neki pénzt! Ő nem ad, és ezért is a sógornőm a bűnbak.

Kedves kérdező! Igenis reagálj a gyerek rossz viselkedésére. Így nem viselkedünk ahogy ő. Legközelebb vedd fel videóra a gyerek hülyeségét, és mutasd meg az apjának. Nem takarózhat azzal, hogy nem látta. Ha ekkor sincs apai szigor, akkor én közölném, hogy a te fiad, foglalkozz vele te. Amíg ott lenne a fia, főzzön, mosson, és játsszon vele az apja.

2016. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, kik voltak azok az agyatlanok, aki 3-ast 0%-ra lehúzták.

Igen, az alapvető probléma ott van, hogy a férj nem hajlandó megnevelni a gyerekét.

Ez akár szakítópróbája is lehet a kapcsolatotoknak.

Igen, kérdező beszélgess el a férjeddel, hogy ha ő nem lép, akkor lehetetlenné válik hármasban egy ebédet is elköltenetek.


Magánvélemény: Bár én férfi vagyok, de egy ilyen után minimum ráordítok a gyerekre és bezavarom a szobájába. De az is lehet, hogy visszkézből kap egy makarenkóit. Ha a párom pampog, akkor meg megmondom, hogy ez az ő nevelésének eredménye, de ha ehhez kéne partnernek lennem, akkor itt és most fejezzük be az egészet.

2016. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
62%
9: Azért mert már rögtön rosszindulatú, hogy biztosan miatta váltak el.
2016. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!