Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha szemtelenkedik...

Mit tehetek, ha szemtelenkedik velem a férjem gyereke?

Figyelt kérdés

8 éves, eddig nagy gondok nem voltak, sok mindent elnézek neki, de amit a hétvégén művelt, az nálam már túlmegy a tolerálható kategórián.

Nem eszik valami szépen, szürcsöl, csámcsog, nyög, nyitott szájjal rág. Pontosan tudja, hogy ez engem nagyon zavar. Sosem szólok rá, csak mindig megkérem, hogy egyen rendesen, és elmagyarázta, hogy ezt ìgy nem illik és hogy nagyon zavaró. Általában egy étkezés alkalmával a tizedik kérés után már nincs gond.

Most is ìgy volt, többször megkértem szépen, hogy normálisan egyen. De egyre jobban csámcsogott, sőt amikor a férjem nem látta, kinyitotta a kajával teli száját és gúnyosan rám vigyorgott, majd visszaköpte a félig megrágott ételt a tányérjára és kinyújtotta a nyelvét.

Itt elszakadt a cérna és rászóltam hogy velem ìgy nem viselkedhet. Persze újra eljátszotta ugyanezt, akkor megkértem a férjemet hogy intézkedjen. De ő elintézte annyival, hogy ő nem látott semmit, nem volt hajlandó helyre tenni a gyereket. Onnantól persze a gyerek egész idő alatt nyújtogatta rám a nyelvét a férjem háta mögött.

Mit csináljak legközelebb hasonló helyzetben? Nem szeretném ha elkanászodna a gyerek, viszont a szidás, büntetés, stb nem az én feladatom lenne, nem is akarok ebbe belemenni.



2016. okt. 3. 07:47
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
11%
Attól, hogy le lettem pontozva, még baromira nem tudlak sajnálni. Lehetett volna annyi eszed, hogy előre mondod vagy nevelheted a gyereket te is vagy nem gondoskodsz róla semmit és oldja meg a gyerek apja teljesen. Tudtad, hogy gyereket is kapsz a férfi mellé. Edd meg, amit főztél. Nem csak az apa hibás a gyerek hülye, neveletlen. Te os gyenge vagy és csesztél előre tisztázni a feltételeket.
2016. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
24%
Én azért megvárnám, a következő találkozáskor mit produkál. 4-10 éves kor között a gyerekek még szeretik feszegetni a határaikat a saját szüleiknél is... mondjuk főleg az ovisok, de gyakran a kisiskolások is. Lehet, hogy ez egyszeri "huncutkodás" volt nála (ő gondolja így). Ha máskor is tiszteletlen ennyire, akkor a pároddal kell beszélned, hogy nevelje meg a gyereket. Ha nem akaródzik, vagy kifogásokat keres, akkor nem főzöl rájuk, amíg a gyerek ott van, nem takarítasz. És ezt megmondod a gyereknek is, hogy "miután már kétszer sem voltál tisztelettudó az asztalnál, most nem főzök nektek ebédet". Ha bármivel odamegy hozzád, akkor "rossz gyereknek nem jár".
2016. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos igy nez ki amikor nem a szeretet tartja össze a kapcsolatokat , es mostohaanya es mostohagyerek eseteben ez a legritkabban van igy .

Egymagaban a regulák nem segitenek .

Megoldas az , h ilyen helyzeteket kerulni kell , ha amugy se taplalsz meleg erzeseket a gyerek irant .

Ez csak egyre jobban el fog mergesedni , akar a valóperig , a helyzet úgy értem.

A gyerek nevelése nem a te feladatod , viszont úgy erzem h itt nem a csámcsogásról van szó, hanem sokkal mélyebb a dolog , fegyelemmel maszkirozod az ellenszenvedet.

Ha anyagilag megengedheted magadnak , lakj a sajat lakasodban , amig a gyerek ott van .

En megértem h nem könnyu , de ezzel a hozzáállásoddal a saját gödrödet ásod . A gyerek erzi ezt rajtad .

Próbáld méltóságod megörizve , kivonni ebböl magad

2016. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Milyen fegyelem? Alapvető elvárás egy másodikos gyerektől, hogy ne disznólkodjon az asztalnál. Ennek semmi köze az ellenszenvhez. A saját gyerekemnek se engedném, hogy ìgy egyen, a szemtelenkedésről már nem is beszélve.
2016. okt. 3. 11:46
 25/43 anonim ***** válasza:
82%
Ezért nem kell más kölke a kapcsolatban, van épp elég sallangmentes nő és férfi. Azzal mindig csak a baj van, ráadásul együtt jár vele az ex is csomagban. Mazochisták vállalnak ilyet, itt az eredménye is.
2016. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
9%

Mas kolket szeretni kell nem nevelni

Idegesit ? Elhiszem de ennek elkenere letezik es apja a parod.

Egy tipp ha zavar a disznolkodas radiot kapcsolj be es mutas peldat azzal te szepen eszel.itt van te gyereked en gyerelem mi gyerekunk es csak szeretunk rs elnezunk nem regulazunk ha vendegsegben vannak kibirom 2 3 napig a kismalacokat inkabb szorakoztat hogy annyuk erre tanitja oket

Egy tapasztalt mostohaanyuka

2016. okt. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
81%

50 %-os, 26-os. Szerintem hatalmas hülyeségeket írsz. Miért kellene mindent elnézni a gyereknek? Ha rászól és nem fogad szót, én otthagynám az apjára, főzzön rá és etesse, valamint szórakoztassa őt az asztalnál.


A szeretetet pedig nem lehet kikényszeríteni, mert nem döntés kérdése, a nevelés viszont az. Gondolom a gyerek sem tudja parancsra szeretni az apja feleségét, miért kellene ezt elvárni a feleségtől? Legyen a gyerekkel korrekt, tisztességes, ennyi elvárható tőle, de a szeretet már csak bónusz, mindenképpen jót tesz, de nem megy parancsra.

2016. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos ez a férjed hibája...neki kellett volna rászólni a kölykére, ha már ilyen undorítóan viselkedik. De így még a gyerek alá adta a lovat, hogy nyugodtan lehet téged semmibe nézni. Apucit nagyon keményen kiosztanám a helyedben, megmondanám neki, hogy lehet visszamenni az exhez, és ott lehet játszani a jó fej engedékeny szülőt, de nem a te otthonodban. Én is lelépnék addig, amíg a kölyök ott van, vagy megmondanám apukának, hogy vigye máshová, nem kötelező a négy fal között lenni.
2016. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
94%

Eléggé gyermeteg, gerinctelen férjed lehet a történetet olvasva. Valóban, legalább láthattad a másik arcát is...bocsánat, de nekem ilyen férfi nem kéne..nem arról van szó, hogy üsse meg a kisfiút, hanem arról hogy elhárítja a felelősséget másra, rád meg az anyukára.

Nehezére esne őszintén elbeszélgetni a gyerekkel?! Igen, ezek jelzések, így jön ki belőle, még ösztönös, csak nem jól adja a tudtotokra. Nem lehet,hogy féltékeny belül, te vagy a szemében a hibás, amiért az apuka melletted van és nem otthon? Beszélni kéne a gyermekkel. A verés nem megoldás.

Ezt hármuknak kellene elrendezni, nem vagy köteles az elvarratlan szálak következményeit meginni.

2016. okt. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
95%

Mondom , hogy itt a legfontosabb h elegánsan , emelt fövel lépj úgy ki a helyzetböl , h ne alázd magad semmivel.

Minden vitával es érveléssel sajat magadat alázod es hozod kellemetlen helyzetbe, még ha igazad is lenne.

Mikor jön a gyerek láthatásra, talalj ki anyukaddal vagy baratnökkel programot es aznap vagy azon a hetvegen ne menj haza .

De ne durcasan csinald mert akkor leleplezed magad .

Kepzeld el ha az ex megtudja ( a gyerek vagy a volt ferjed altal ) h teged mi idegesit es jól kacag a hátad mögött .

Ne felejtsd el : emelt fövel !

Sok sikert !

2016. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!