Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha szemtelenkedik...

Mit tehetek, ha szemtelenkedik velem a férjem gyereke?

Figyelt kérdés

8 éves, eddig nagy gondok nem voltak, sok mindent elnézek neki, de amit a hétvégén művelt, az nálam már túlmegy a tolerálható kategórián.

Nem eszik valami szépen, szürcsöl, csámcsog, nyög, nyitott szájjal rág. Pontosan tudja, hogy ez engem nagyon zavar. Sosem szólok rá, csak mindig megkérem, hogy egyen rendesen, és elmagyarázta, hogy ezt ìgy nem illik és hogy nagyon zavaró. Általában egy étkezés alkalmával a tizedik kérés után már nincs gond.

Most is ìgy volt, többször megkértem szépen, hogy normálisan egyen. De egyre jobban csámcsogott, sőt amikor a férjem nem látta, kinyitotta a kajával teli száját és gúnyosan rám vigyorgott, majd visszaköpte a félig megrágott ételt a tányérjára és kinyújtotta a nyelvét.

Itt elszakadt a cérna és rászóltam hogy velem ìgy nem viselkedhet. Persze újra eljátszotta ugyanezt, akkor megkértem a férjemet hogy intézkedjen. De ő elintézte annyival, hogy ő nem látott semmit, nem volt hajlandó helyre tenni a gyereket. Onnantól persze a gyerek egész idő alatt nyújtogatta rám a nyelvét a férjem háta mögött.

Mit csináljak legközelebb hasonló helyzetben? Nem szeretném ha elkanászodna a gyerek, viszont a szidás, büntetés, stb nem az én feladatom lenne, nem is akarok ebbe belemenni.



2016. okt. 3. 07:47
1 2 3 4 5
 31/43 Bence_ ***** válasza:
67%

"nem én nem akarom nevelni, hanem az anyja és a férjem is kikérték maguknak, hogy én rászóljak bármiért is a gyerekre"

Itt engedném el a "párom" kezét.

Mivel veletek is van ezért hatsz rá, példát matatsz neveled. Ha a határaidat feszegeti akkor meg a tudtára (kéne) adnod. Te vagy a felnőtt ő a gyerek. Te irányítasz. Ez így csak egy főnök (pasi) cseléd (te) kapcsolat. Kiszolgálód de bele ne szólj! Döntsd el meddig akarod ezt így csinálni.

2016. okt. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 piroska és a farkas ***** válasza:
67%
Mivel többszöri, türelmes kérésed ellenére viselkedik így, megmondom h én mit tennék : a fejére borítanàm a tànyér tartalmàt és megmondanàm, h ennyi volt az ebéd. Tudom, most lepontoztok, mert szegény ártatlan gyermek szegény àrtatlan lelke stb, szerintem viszont vannak hatàrok. Azért teszi meg, mert megteheti.
2016. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
29%
Utolso te orult vagy 8 eves gyerekrol van szo
2016. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
48%

Egyszeruen ignorald, barmit is csinal. Azert csinalja mert latja hogy hatast tud vele elerni.


De ne is szolj ra minden aprosagert. ha csamcsog hat csamcsog, megis mi baja lehet tole?

2016. okt. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
44%
Ez van, amikor egy 8 éves okosabb, mint egy felnőtt nő. Pontosan tudja, hogy hogyan kell provokálni téged, manipulálni a dolgokat. :))
2016. okt. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
31%

en nem ulnek vele egy asztalhoz, amikor eszik elmennek onnet. ha romlik a helyzet akkor meg otthon se maradnek ha odajon hozzatok.

MIndig hulyesegnek tartottam hogy fuggetlen no olyan ferfivel kezdjen akinek gyereke van.

2016. okt. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
50%

Elvettem volna a tányért, hogyha nem éhes menjen fürdeni/kezet mosni stb.

Ha sokszor "éhesen" marad, megtanulja.


Én az 5 éves mostohafiammal küzdöttem. Néha kiabáltam is, de hamar megtanulta, hogy a küszöbön belül az én szabályaimat kell betartani.

Soha nem bántottam.

Nagyon szeretett engem annak ellenére hogy szigorúbb voltam mint az apja.

Azóta mi szakítottunk, de ha a fiú lát az utcán, a nyakamba ugrik és mesél mi volt a suliba stb.

2016. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:
41%
Sosem fog tisztelni, addig amig le nem keversz neki egy hatalmas pofont.
2016. okt. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
26%

akkor sem tisztelni fogja, csak felni fog tole.


Fingotok sincs mi az a tisztelet.

2016. okt. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
50%
inkabb feljen mint szemetkedjen. sose kellene olyan ferfi akinek kolyke van , az mindig csak gond.
2016. okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!