Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne muszáj ma temetőre...

Miért lenne muszáj ma temetőre menni? Miért nem lehet megérteni ha nekünk van jobb fontosabb dolgunk?

Figyelt kérdés

Eddig minden évben november 1 a temetőzésről szólt. Közel voltak a temetők,igy is 6-8 óra mire anyóssal és anyámékkal is végigjártuk (délelött anyóssal,ebéd,utána anyámékkal).

Idén rengeteg minden változott,150kmre költöztünk munka miatt és van egy 5 hónapos babánk.

Kimerültek vagyunk,húzós év volt,eljöttünk szállodába,pihenünk,együtt vagyunk,férjem szabijai elmentek a költözésre és a szülés utánra (cég ugyanaz csak más város).

Napok óta kettőnk anyját hallgatjuk,vagyis már csak olvassuk mert márnem veszem fel a telefont hogy hogy gondoltuk,hisz mi szoktuk fuvarozni őket kocsival (nekik is van,csak ilyenkor nagy a tömeg),hosszúhétvégén amugyis miért nem hozzájuk visszük a gyereket,majd akkor se menjünk ha ők lesznek föld alatt...

Komolyan mindenki temetőre megy kötelező jelleggel?


2016. nov. 1. 13:30
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
76%
Jól tetted hogy egy kicsit magatokkal foglalkozol. Aki nem akarja nem járja a temetőket ennyi. Ha jól esik a pihenés akkor lihenjetek és sz.arj le mindenkit aki mást mond. telefon kikapcs és kész.
2016. nov. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:

Előző nem 7esnek hanem 9esnek szólt.


7es: nem a baba miatt nem megyünk,neki mindegy ha én vele vagyok,magamra kötöm és kész. Magunk miatt nem mentünk,kimerültünk,ez az első hosszuhétvége amikor épp nem burkolunk festünk szekrényt rakunk össze vagy csak fogzás miatt éjszakázunk.

2016. nov. 1. 14:07
 23/60 A kérdező kommentje:

13: de nyaralásnál pont hogy a kmt nézem. 20 kmre vagyunk otthontól,ennyi elég kiszakadni a mókuskerékből.


14: mi is voltunk temetőn,utoljára szeptemberben

2016. nov. 1. 14:09
 24/60 anonim ***** válasza:
77%
én se látom értelmét a temetőzésnek. nem tudom miért pont ezekben a napokban kell tüntetőlegesen emlékezni mindenkire (persze tudom, hogy mindenszentek meg halottak napja, de az év többi napján is halottak). aki megérdemelte életében, arra mindig emlékszünk, aki nem, arra meg nem.
2016. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
38%

Azért is eshet nekik rosszul, mert belegondolnak hogy majd az ő sírjukkal sem fogtok foglalkozni. Sokan ettől félnek, mert számukra ez fontos (hogy vallási vagy egyéb okokból, az mindegy).


Írjátok le nekik az érveiteket, emlékeztessétek őket hogy voltatok tavasszal és szeptemberben is.

2016. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:
Hozzám nem fog tuti senki járni temetőbe és a férjemhez sem,hamvasztva és szétszórva leszünk.
2016. nov. 1. 14:11
 27/60 anonim ***** válasza:
7%
És majd valamelyik zenekari árokba szórják a hamvaitokat, mint ahogy a napokban is túladott a kedves rokon az ősei hamvain. :))
2016. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is a kényelmükkel lehet a gond - vagy csak nekik tényleg kötelező a felfogásuk miatt aznap menni...


Én se mennék a helyetekben, kérdező. Még voltatok is idén kétszer, szava sem lehet senkinek.

Nekem 900 km-es út a temetőlátogatás, rokonlátogatással egybekötve. Ez ilyen nosztalgiadolog, a temető mellett laktunk sokáig és anyámmal rengetegszer mentünk, így bár tudom, hogy a holtaknak ugyan mindegy, a többségük már többször reinkarnálódott azóta úgyis, s az emlékezetnek köze nincs ahhoz, hogy elmegyek-e oda... Azért valahogy nekem ez belefér. Általában októberben megyek, mert akkor nagyobb az esély a szép időre (gyönyörű a temető októberben, főleg napsütésben, rengeteg a fa, szeretek ott :)) s elkerüljük a tumultust. Sosem volt "érzékem" a dátumokhoz, mehetnék májusban is, teljesen mindegy. Ha sose mennék, az se jelentene sokat, de kibírom akkor is, ha nagyon szegény vagyok s az autóhasználat felét ez teszi ki. Ha már ott vannak a síremlékek vagyonokért (azokat nem én készítettem), azt az egy-egy koszorút s a sírok olykori megváltását is kibírom. Igaz, a halottak zöme a születésem előtt évtizedekkel halt meg, de a családi történetekben még élnek... Belefér, no, nem lakom olyan messze, csak az ország másik felében.


Az kicsit sem érdekel, hogy engem látogat-e majd valaki, de remélem, nem költenek síremlékre, ami kb. semmire sem jó, annyi jobb helye lenne a pénznek.

Ha megy valaki gyakran, ha soha, én okénak tartom mindkettőt. A temetőlátogatás az élőkért van, azok csinálják úgy, ahogy nekik tetszik. Nem úgy, ahogy elvárják tőlük.

A temetés még más, az egy nemrég még élő ember felé tiszteletadás, de utána... Emlékezni OK, látogatni oly mindegy.

2016. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
14%

Nem csak a többin, de ezen nem kicsit kiakadtam: "Napok óta kettőnk anyját hallgatjuk,vagyis már csak olvassuk mert márnem veszem fel a telefont "


No comment. Aki még élő voltában is ennyire tartja az anyját, annál nem csoda, hogy a halottakról úgy emlékeznek meg, hogy elmennek ünnepelni, nyaralgatni. Undorító ahogy az anyáddal bánsz.

2016. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
9%

Nem muszáj a temetőbe menni ma, ahogy nem muszáj karácsonykor fát állítani vagy születésnapra tortát sütni sem, DE szokás, illik!


Vannak dolgok, amiket akkor is meg kell tennünk, ha nincs hozzá kedvünk.

Ez különbözteti meg a felnőtteket a gyerekektől!

2016. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!