Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne muszáj ma temetőre...

Miért lenne muszáj ma temetőre menni? Miért nem lehet megérteni ha nekünk van jobb fontosabb dolgunk?

Figyelt kérdés

Eddig minden évben november 1 a temetőzésről szólt. Közel voltak a temetők,igy is 6-8 óra mire anyóssal és anyámékkal is végigjártuk (délelött anyóssal,ebéd,utána anyámékkal).

Idén rengeteg minden változott,150kmre költöztünk munka miatt és van egy 5 hónapos babánk.

Kimerültek vagyunk,húzós év volt,eljöttünk szállodába,pihenünk,együtt vagyunk,férjem szabijai elmentek a költözésre és a szülés utánra (cég ugyanaz csak más város).

Napok óta kettőnk anyját hallgatjuk,vagyis már csak olvassuk mert márnem veszem fel a telefont hogy hogy gondoltuk,hisz mi szoktuk fuvarozni őket kocsival (nekik is van,csak ilyenkor nagy a tömeg),hosszúhétvégén amugyis miért nem hozzájuk visszük a gyereket,majd akkor se menjünk ha ők lesznek föld alatt...

Komolyan mindenki temetőre megy kötelező jelleggel?


2016. nov. 1. 13:30
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
85%
Egyesek milyen undoritoan tudnak viselkedni....nem tudom miert kell vele igy beszeln. Az egyik mamam es papam 100 kilometerre van eltemetve, a masik papam 150-re. Mikorpesten jarok bemegyek mindig a temetobe, mikor videken akkor is a papamhoz. De semmi ertelmet nem latom kotelezoen menni. Ennek ellenere tegnap voltam mamamneknal, papamhoz pedig majd a napokban megyek mert aara leszek amugy is. De reszemrol ezt ugyanolyannk gondolom mint a karacsonyt...hanyok az egesztol. Az en szeretteim a szivemben elnek, nem egy halom ko alatt.
2016. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
91%

Én ameddig egyedül éltem, időnként kimentem a temetőbe, tisztességből, hogy ne úgy nézzen ki a szüleim sírja, mint a szemétdomb.

Halottak napja előtt 1-2 nappal is mindig mentem, mert a sok feldíszített, mécsessel kivilágított sír között szomorú látványnak éreztem volna a sötét, kopár, elhanyagolt sírjukat, pedig már 120 km-t kellett ezért utaznom.

Viszont már nem élek egyedül, rálőcsölöm a férjemre az én sírjaim látogatását is, mert ő egy áldott jó ember és a nővérével amúgy is mennek a saját rokonaikhoz. Szerencsére mindenki egy helyen nyugszik.

Életükben nagyon sokat tettem a szüleimért, az emléküket a szívemben őrzöm és napi szinten ápolom, de ha nem muszáj, nem járok a temetőbe.

Nekem a sírok nem azonosak a szüleimmel, ... sajnálom!

2016. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
88%

nekem nagymamám részint tett félre pénzt a saját temetésére (senki se röhögjön, én is fogok, illetve van, ki tudja egy hirtelen baleset mindig lehet, ne a gyerekeim/család legyen gázban emiatt) Részint a lelkemre kötötte, hogy fedessem le a sírját, mert messze lakunk, éljük az életünk, neki már nem fog számítani, utazunk vagy nem. Csak szeretné, hogy rendezett legyen a sírja. Na így is van. Igazából ha megyünk, inkább a rokonokhoz megyünk, mint a sírokhoz. Ez férjem ágán is így van. Persze ha már ottvagyunk, akkor gyújtunk mécsest. De nem ez a kijelölt emlékezés napja. Emlékezünk rájuk rendszeresen, történetekkel, tettekkel, mivel tanultunk tőlük sokat...

Borzalmas lehet ahol ezt ilyen lelkiismeretfurdalás szinten nyomja a család. szerintem az még az emlékezést is tönkreteszi.

2016. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
14%
és nem érzed undorítónak utolsó, hogy a férjrd többet foglalkozik a TE szüleid sírjával mint te magad? Én a helyedben tükörbe se tudnék nézni. Majd a gyerekedhez se mész csak mert meg kéne mozdulnod?
2016. nov. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
79%

"Nem muszáj a temetőbe menni ma, ahogy nem muszáj karácsonykor fát állítani vagy születésnapra tortát sütni sem, DE szokás, illik!"


Karácsonyfát állítok, mert szeretem a fenyőfát díszíteni. Születésnapi tortát nem sütök, mert nem szeretem a tortát, különben sem szoktam megtartani a születésnapomat.


És a felnőttet pont az különbözteti meg a gyerektől, hogy már el tudja dönteni, sőt már joga is van hozzá, hogy eldöntse, hova akar menni és mikor. Sőt, urambocsá', még ahhoz is, hogy maga alakítsa ki a saját élete szokásait, még úgy is, ha azok nem egyeznek a felmenői szokásaival.


Mi a csudáért kellene nekem más emberek szokásai szerint élnem?

2016. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
11%

Ezek nem emlekeznek. Ezek elmennek wellnesezni :)))

Az anyjanak a telefont pedig mar fel se veszi. Undormany.

Minek az ilyennek csalad?!

2016. nov. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
31%

#15: p@csa fagyasztó +11 fok van.


A szüleidnek miért nem előbb szóltál, hogy a nem az évek óta megszokott menetrend lesz?

2016. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
15%

Azt nem értem, miért is tetted fel a kérdést?


- Ha kötelezőnek érzed, akkor valóban nem kell kimenned a temetőbe.

- Azért azon elgondolkodhatnál, hogy ha a válaszadók többsége azt írja, hogy igen, szeretteink iránt, kegyeletből szoktunk ilyenkor kimenni a sírjaikhoz, akkor talán ha nem is rosszul, de másként gondolkodol.


És ha már tudtad, hogy csípőből lepontozol mindenkit, aki nem ért veled egyet, akkor ismét csak megkérdezem: mi értelme volt a kérdést feltenned???

2016. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:
Egyrészt már taval szóltunk hogy az volt az utolsó amikor még biztos megyünk velük,már akkor tudtuk higy húzós év lesz. De azóta se fogták fel,anyám még ma reggel is megkérdezte hogy hány órára érünk oda.. telefont meg már azért neemm vettem fel,mert ment az érzelmi zaarolás hogy akkor az se számít ha ő meghal,ne is menjük többet stb
2016. nov. 1. 14:58
 40/60 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem akkor mesz amikor akarsz. Erdekes hogy mindenkinek ilyenkor jut eszebe a halott rokona/ismerose. Miert nem julius 10-en??
2016. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!